FB kontakt

26.02.2018

Strona główna Aktualności Wydarzenia 100% wykorzystania potencjału obrabiarek: roboty KUKA maksymalizują produktywność

100% wykorzystania potencjału obrabiarek: roboty KUKA maksymalizują produktywność

16-05-2017

Ekstremalnie krótkie terminy dostaw, wydajna i rentowna produkcja nawet najbardziej złożonych elementów konstrukcyjnych - z wykorzystaniem rozwiązań oferowanych przez KUKA jest to możliwe!

Dzięki zastosowaniu zrobotyzowanej automatyzacji, która w znacznym stopniu zwiększa produktywność obrabiarek, możliwe jest dotrzymywanie kroku rosnącym wymaganiom jakościowym stawianym obrabianym detalom. Zysk spowodowany wzrostem produktywności zapobiegnie stratom na skutek stale spadających cen. Jakość pozostaje jednak na tym samym, maksymalnym poziomie. Roboty KUKA zapewniają stały, wysoki poziom precyzji i pozwalają dotrzymać nawet bardzo krótkich terminów. Wszystko to sprawia, że roboty KUKA maksymalizują produktywność.

Firma KUKA oferuje w jednym miejscu to, co czyni obrabiarki produktywniejsze. Wszystkie komponenty perfekcyjnie ze sobą harmonizują, co sprawia, że przestawienie na automatyzacje staje się jeszcze bardziej komfortowe. Roboty KUKA wspierają przy:

  • obróbce przedmiotów,
  • załadunku i rozładunku,
  • procesach kontrolnych,
  • przy podnoszeniu dużych obciążeń lub przekraczaniu ekstremalnych granic zasięgu.

Połączenie robota z układem sterowania i pakietami funkcyjnymi i technologicznymi odbywa się według indywidualnych wymagań przy minimalizacji kosztów inwestycyjnych Klientów.

 

Aż o 17% krótsze czasy obróbki.

Tam, gdzie nie liczy się dokładność obrabiarki, takie czynności jak wiercenie, szczotkowanie czy okrawanie wykonywane są przez robota. Redukuje on w ten sposób czas pracy wrzeciona na jedną obrabianą część. W produkcji własnej KUKA obniża to czas obróbki jednej części z 48 do 40 min. Wydajność maszyny wzrasta więc o 20%. Przy intensywnej obróbce skrawaniem robot może wykonywać skrawanie zgrubne, a maszyna ograniczy się tylko do obróbki wykańczającej.

Dzięki KUKA.PLC mxAutomation obsługa wymaga zaledwie podstawowej wiedzy z dziedziny robotyki.

Komfortowy i uniwersalny interfejs sprawia, że roboty KUKA są niezwykle proste w obsłudze. KUKA.PLC mxAutomation we współpracy z pakietem oprogramowania Sinumerik Run MyRobot firmy Siemens® umożliwia wizualizację, obsługę oraz zaprogramowanie lub ustawienie funkcji robota KUKA w połączeniu z obrabiarką przy użyciu tego samego systemu, do którego użytkownicy obrabiarek są już przyzwyczajeni. A to wszystko odbywa się za pomocą panelu obrabiarki.

Roboty KUKA: multitalenty w świecie obrabiarek

W każdym kroku cyklu produkcyjnego tkwi potencjał produktywności i rentowności. Roboty KUKA umożliwiając automatyzację wielu procesów, gwarantują ich maksymalne wykorzystanie. Jeszcze większą produktywność można uzyskać poprzez sprzężenie różnych maszyn za pomocą robotów. Jest to doskonały sposób na pełne wykorzystanie mocy produkcyjnych.

 

Digitalizacja zmieni wszystko – KUKA zaprasza na Targi ITM Machtool 2017

Firmy KUKA – czołowy dostawca robotów przemysłowych i rozwiązań automatyzacji produkcji - oraz SIEMENS – dostawca poszczególnych komponentów cyfrowego przemysłu - aktywnie współtworzą czwartą rewolucję przemysłową - Industry 4.0. Wspólne stanowisko obu firm podczas Targów Machtool 2017 (stoisko nr 14, pawilon 3) przybliży odwiedzającym dynamikę digitalizacji procesów produkcyjnych, która stwarza nowe możliwości projektowania, planowania oraz realizacji projektów, nadając całkowicie nowy wymiar tworzeniu współczesnego zakładu produkcyjnego i kooperacji maszyny-robota z człowiekiem. Liczymy na Państwa obecność na poznańskich Targach przemysłowych, podczas których firmy KUKA, kierując się mottem „Hello Industry 4.0 – we go digital” oraz SIEMENS, w myśl słów „On the way to INDUSTRY 4.0 – Digitalization in Machine Tool Manufacturing”, zaprezentują swoje niezawodne rozwiązania.

Źródło: KUKA

Nasze propozycje

Programowanie robotów przemysłowych
Wojciech Kaczmarek, Jarosław Panasiuk

Programowanie robotów przemysłowych

Wydawnictwo Naukowe PWN

Jest to ostatnia książka z serii Robotyka. Zawiera aktualną wiedzę na temat programowania robotów. Na...

Przykłady obliczania konstrukcji żelbetowych. Zeszyt 3. Zarysowanie

Przykłady obliczania konstrukcji żelbetowych. Zeszyt 3. Zarysowanie

Wydawnictwo Naukowe PWN

Monografia dotyczy sprawdzania konstrukcji żelbetowych ze względu na zarysowanie. Składa się z dwóch...

Technologie mobilne w logistyce i zarządzaniu łańcuchem dostaw
Barbara Ocicka (red. naukowa)

Technologie mobilne w logistyce i zarządzaniu łańcuchem dostaw

Wydawnictwo Naukowe PWN

W publikacji scharakteryzowano nowoczesne technologie mobilne wykorzystywane przez firmy w logistyce i...

Transport intermodalny. Projektowanie terminali przeładunkowych
Marianna Jacyna, Dariusz Pyza, Roland Jachimowski

Transport intermodalny. Projektowanie terminali przeładunkowych

Wydawnictwo Naukowe PWN

Zasadnicza część książki jest poświęcona zagadnieniom kształtowania i wymiarowania terminali...

Nasi partnerzy