ENG FB kontakt

24.05.2018

Strona główna Aktualności Wydarzenia Boeing i Dassault Systèmes poszerzą współpracę

Boeing i Dassault Systèmes poszerzą współpracę

26-07-2017

Firmy Dassault Systèmes (Euronext Paris: #13065, DSY.PA) i Boeing poszerzą współpracę o platformę 3DEXPERIENCE w zakresie Zarządzania Operacjami Produkcyjnymi (MOM) oraz Zarządzania Cyklem Życia Produktu (PLM). Wdrożenie przez Boeing platformy 3DEXPERIENCE będzie odbywało się etapami i obejmie następujące rozwiązania dla lotnictwa i obronności: „Winning Program”, „Co-Design to Target”, „Ready for Rate”, „Build to Operate” i „License to Fly”. W skali całego przedsiębiorstwa zwiększone zostaną możliwości współpracy w środowisku cyfrowym, a także możliwe będzie usprawnienie procesów projektowania, procesów inżynieryjnych, analiz, planowania i realizacji produkcji.

„Firma Dassault Systèmes jest dumna z możliwości współpracy z firmą Boeing, która wkracza w kolejny wiek innowacji u boku z partnerem, któremu ufa. Boeing nie tylko jest liderem na swoim rynku, ale również inspiruje i wpływa na postęp technologiczny wszystkich branż, będących częścią współczesnej gospodarki i nowoczesnego społeczeństwa,” powiedział Bernard Charlès, Vice Chairman i CEO, Dassault Systèmes. „Znajdujemy się w punkcie zwrotnym epoki przemysłowej, w którym kolejny raz rewolucjonizujemy przemysłowe standardy i sposoby działania. Równoległa wymiana danych pomiędzy wirtualnymi i rzeczywistymi operacjami przekształci dotychczasowy ‘łańcuch wartości dodanej’ w ‘łańcuch tworzenia wartości’. Całe, ‘rozszerzone’ o operacje wirtualne przedsiębiorstwo będzie mogło nieustannie mierzyć i kontrolować procesy biznesowe dla osiągnięcie jak największej efektywności i maksymalizacji potencjalnego wzrostu. Tak właśnie definiuje się ‘biznes w erze budowania doświadczeń’”.

Platforma 3DExperience firmy Dassault Systèmes

Rys. Platforma 3DExperience firmy Dassault Systèmes

 

Platforma 3DEXPERIENCE może realnie wpłynąć na redukcję kosztów integracji i wsparcia, zwiększyć produktywność, wspomóc procesy innowacyjności, a także pomóc we wprowadzeniu najlepszych praktyk w procesach, standaryzując działania na przestrzeni całego łańcucha wartości przedsiębiorstwa. Platforma 3DEXPERIENCE nie tylko oferuje symulacje produktów i procesów w wirtualnym świecie, ale umożliwia również szybkie wykrycie i eliminację potencjalnych zagrożeń i problemów jakościowych przed etapem produkcji. Współdzielone i ujednolicone źródło danych platformy, na jakim oparte są wszystkie aplikacje, dostarcza w czasie rzeczywistym wiarygodnych i gotowych do wykorzystania w procesie produkcji informacji. Dodatkowo, umożliwia nieprzerwaną komunikację wszystkich działów firmy, a także ich dostawców – także w odniesieniu do różnych generacji produktów. Tak osiągnięta cyfrowa ciągłość procesów ma przełożenie na polepszenie jakości danych i możliwości ich analizy.

„Decyzja o wdrożeniu platformy 3DEXPERIENCE od Dassault Systèmes jest jednym z najważniejszych kamieni milowych w realizowanej przez Boeing transformacji cyfrowej. Pełniąc rolę cyfrowego aktywatora, dostarcza rozwiązań z zakresu projektowania i produkcji, które będą paliwem napędowym dla drugiego wieku istnienia naszej firmy,” powiedział Ted Colbert, Chief Information Officer i Senior Vice President of Information Technology & Data Analytics, Boeing. „Podstawową wartość rozszerzonego partnerstwa stanowi obustronne dążenie do transformacji sposobu, w jaki Boeing łączy, chroni, poznaje i inspiruje świat.”

Źródło: Dassault Systèmes

Nasze propozycje

Internet of Things. Nowy paradygmat rynku
Łukasz Sułkowski, Dominika Kaczorowska-Spychalska (redakcja naukowa)

Internet of Things. Nowy paradygmat rynku

Difin

Książka przedstawia istotę IoT w sposób interdyscyplinarny. Pokazuje, jak Internet Rzeczy modyfikuje...

Elastyczna automatyzacja wytwarzania. Obrabiarki i systemy obróbkowe
Jerzy Honczarenko

Elastyczna automatyzacja wytwarzania. Obrabiarki i systemy obróbkowe

Wydawnictwo Naukowe PWN

W książce omówiono stosowane formy organizacji produkcji, zagadnienia automatyzacji produkcji oraz...

System pomiaru drgań mechanicznych
Tomasz Kucharski

System pomiaru drgań mechanicznych

Wydawnictwo Naukowe PWN

W książce przedstawiono komplementarny system pomiaru drgań mechanicznych, w którym uwzględnia się...

Theory and Modeling of Rotating Fluids: Convection, Inertial Waves and Precession
Keke Zhang, Xinhao Liao

Theory and Modeling of Rotating Fluids: Convection, Inertial Waves and Precession

Cambridge University Press

Ruch wirowy silnie wpływa na strukturę i zmiany przepływów wielkoskalowych, jakie zachodzą we...

Nasi partnerzy