FB kontakt

23.11.2017

Strona główna Aktualności Wydarzenia CP Trade dołącza do grona dystrybutorów Universal Robots

CP Trade dołącza do grona dystrybutorów Universal Robots

20-10-2017

Universal Robots podpisał nowy kontrakt dystrybucyjny – do grona polskich dystrybutorów dołączyła firma CP Trade z siedzibą w Krakowie oraz oddziałami w całej Polsce, a także Niemczech i USA.

 

„Nawiązaliśmy współpracę z CP Trade ze względu na wieloletnie doświadczenie firmy w obszarze automatyki oraz znajomość specyfiki polskiego przemysłu. 14 oddziałów i biur handlowych CP Trade w Polsce oznacza dla nas możliwość szerokiego dotarcia do przedsiębiorców rozważających robotyzację. Jesteśmy przekonani, że rozwiązania UR – pierwszy produkt z obszaru robotyki w CP Trade – doskonale uzupełnią ofertę firmy i pozwolą polskim przedsiębiorstwom bezpiecznie i efektywnie automatyzować procesy produkcyjne” – mówi Marcin Gwóźdź, menedżer ds. rozwoju sprzedaży Universal Robots w Polsce.

 

CP Trade – ekspert z doświadczeniem

CP Trade od 25 lat dostarcza na rynek rozwiązania z obszaru automatyki przemysłowej i procesowej, elektroenergetyki zawodowej, pneumatyki i hydrauliki siłowej oraz narzędzia dla przemysłu. Grupa zatrudnia obecnie blisko 170 osób, a trzon zespołu CP Trade tworzy wykwalifikowana kadra inżynierska. W obliczu postępującej automatyzacji produkcji i rosnących wymagań klientów względem elastyczności, produktywności i efektywności ekonomicznej procesów CP Trade postanowiło rozszerzyć działalność o robotykę przemysłową. O wyborze rozwiązań Universal Robots zadecydowały bezpieczeństwo współpracy z człowiekiem, łatwość obsługi i programowania oraz spektrum zastosowań robotów współpracujących UR.

„Naturalnym następstwem zmian w technologiach produkcyjnych jest zastosowanie robotów w prostych, dotychczas manualnych czynnościach. Wygoda posadowienia robotów UR bez zbędnych zabezpieczeń czy konieczności przezbrajania hali produkcyjnej oraz szybkość wdrożenia sprawiają, że zwrot z inwestycji w rozwiązania UR jest realizowany w bardzo krótkim czasie. Dodatkowo każdy operator czy pracownik produkcji po chwili użytkowania świetnie radzi sobie z obsługą robotów UR i nie potrzebuje zdobywać wysokospecjalistycznej wiedzy z zakresu robotyzacji czy języków programowania” – podsumowuje Filip Bochenek, menedżer ds. sprzedaży, CP Trade.

Universal Robots systematycznie rozbudowuje sieć lokalnych dystrybutorów, aby w jak największym stopniu wspierać klientów na terenie całego kraju. Obecnie w Polsce działa 5 partnerów UR.

Źródło: Universal Robots

Nasze propozycje

Robotyzacja procesów produkcyjnych
Wojciech Kaczmarek, Jarosław Panasiuk

Robotyzacja procesów produkcyjnych

Wydawnictwo Naukowe PWN

Kolejna książka z serii ROBOTYKA, która w przystępny sposób przedstawia praktyczne wykorzystanie...

AutoCAD 2018/LT2018/360+. Kurs projektowania parametrycznego i nieparametrycznego 2D i 3D
Andrzej Jaskulski

AutoCAD 2018/LT2018/360+. Kurs projektowania parametrycznego i nieparametrycznego 2D i 3D

Wydawnictwo Naukowe PWN

Podręcznik zawiera kompletny kurs projektowania parametrycznego i nieparametrycznego 2D/3D oraz drukowania...

Środowiska programowania robotów
Wojciech Kaczmarek, Jarosław Panasiuk

Środowiska programowania robotów

Wydawnictwo Naukowe PWN

To pierwsza książka z przygotowanego przez wydawnictwo naukowe PWN cyklu ROBOTYKA, wprowadzająca...

Edgecam – Wieloosiowe toczenie CNC
Przemysław Kochan

Edgecam – Wieloosiowe toczenie CNC

Helion

Książka autorstwa Przemysława Kochana – Product Managera w firmie Edgecam Polska, jest przeznaczona...

Nasi partnerzy