FB kontakt

22.02.2018

Strona główna Aktualności Wydarzenia CP Trade dołącza do grona dystrybutorów Universal Robots

CP Trade dołącza do grona dystrybutorów Universal Robots

20-10-2017

Universal Robots podpisał nowy kontrakt dystrybucyjny – do grona polskich dystrybutorów dołączyła firma CP Trade z siedzibą w Krakowie oraz oddziałami w całej Polsce, a także Niemczech i USA.

 

„Nawiązaliśmy współpracę z CP Trade ze względu na wieloletnie doświadczenie firmy w obszarze automatyki oraz znajomość specyfiki polskiego przemysłu. 14 oddziałów i biur handlowych CP Trade w Polsce oznacza dla nas możliwość szerokiego dotarcia do przedsiębiorców rozważających robotyzację. Jesteśmy przekonani, że rozwiązania UR – pierwszy produkt z obszaru robotyki w CP Trade – doskonale uzupełnią ofertę firmy i pozwolą polskim przedsiębiorstwom bezpiecznie i efektywnie automatyzować procesy produkcyjne” – mówi Marcin Gwóźdź, menedżer ds. rozwoju sprzedaży Universal Robots w Polsce.

 

CP Trade – ekspert z doświadczeniem

CP Trade od 25 lat dostarcza na rynek rozwiązania z obszaru automatyki przemysłowej i procesowej, elektroenergetyki zawodowej, pneumatyki i hydrauliki siłowej oraz narzędzia dla przemysłu. Grupa zatrudnia obecnie blisko 170 osób, a trzon zespołu CP Trade tworzy wykwalifikowana kadra inżynierska. W obliczu postępującej automatyzacji produkcji i rosnących wymagań klientów względem elastyczności, produktywności i efektywności ekonomicznej procesów CP Trade postanowiło rozszerzyć działalność o robotykę przemysłową. O wyborze rozwiązań Universal Robots zadecydowały bezpieczeństwo współpracy z człowiekiem, łatwość obsługi i programowania oraz spektrum zastosowań robotów współpracujących UR.

„Naturalnym następstwem zmian w technologiach produkcyjnych jest zastosowanie robotów w prostych, dotychczas manualnych czynnościach. Wygoda posadowienia robotów UR bez zbędnych zabezpieczeń czy konieczności przezbrajania hali produkcyjnej oraz szybkość wdrożenia sprawiają, że zwrot z inwestycji w rozwiązania UR jest realizowany w bardzo krótkim czasie. Dodatkowo każdy operator czy pracownik produkcji po chwili użytkowania świetnie radzi sobie z obsługą robotów UR i nie potrzebuje zdobywać wysokospecjalistycznej wiedzy z zakresu robotyzacji czy języków programowania” – podsumowuje Filip Bochenek, menedżer ds. sprzedaży, CP Trade.

Universal Robots systematycznie rozbudowuje sieć lokalnych dystrybutorów, aby w jak największym stopniu wspierać klientów na terenie całego kraju. Obecnie w Polsce działa 5 partnerów UR.

Źródło: Universal Robots

Nasze propozycje

Programowanie robotów przemysłowych
Wojciech Kaczmarek, Jarosław Panasiuk

Programowanie robotów przemysłowych

Wydawnictwo Naukowe PWN

Jest to ostatnia książka z serii Robotyka. Zawiera aktualną wiedzę na temat programowania robotów. Na...

Przykłady obliczania konstrukcji żelbetowych. Zeszyt 3. Zarysowanie

Przykłady obliczania konstrukcji żelbetowych. Zeszyt 3. Zarysowanie

Wydawnictwo Naukowe PWN

Monografia dotyczy sprawdzania konstrukcji żelbetowych ze względu na zarysowanie. Składa się z dwóch...

Technologie mobilne w logistyce i zarządzaniu łańcuchem dostaw
Barbara Ocicka (red. naukowa)

Technologie mobilne w logistyce i zarządzaniu łańcuchem dostaw

Wydawnictwo Naukowe PWN

W publikacji scharakteryzowano nowoczesne technologie mobilne wykorzystywane przez firmy w logistyce i...

Transport intermodalny. Projektowanie terminali przeładunkowych
Marianna Jacyna, Dariusz Pyza, Roland Jachimowski

Transport intermodalny. Projektowanie terminali przeładunkowych

Wydawnictwo Naukowe PWN

Zasadnicza część książki jest poświęcona zagadnieniom kształtowania i wymiarowania terminali...

Nasi partnerzy