FB kontakt

22.02.2018

Strona główna Aktualności Wydarzenia Dassault Systèmes najbardziej zrównoważoną firmą na świecie

Dassault Systèmes najbardziej zrównoważoną firmą na świecie

24-01-2018
  • Firma Dassault Systèmes zajęła 1. miejsce na liście 100 najbardziej zrównoważonych firm na świecie według Corporate Knights.
  • Dassault Systèmes, the 3DEXPERIENCE Company, przyjmuje to wyróżnienie jako dowód uznania dla misji firmy, w centrum której znajduje się zrównoważony rozwój w dążeniu do harmonizacji produktu, natury i życia.
  • Platforma 3DEXPERIENCE stanowi punkt odniesienia do wyobrażenia sobie zrównoważonych innowacji, w takich dziedzinach, jak: mobilność przyszłości,

Firma Dassault Systèmes (Euronext Paris: #13065, DSY.PA) poinformowała o zajęciu 1. miejsca na opublikowanej przez Corporate Knights liście 100 najbardziej zrównoważonych firm na świecie [Top 100 Most Sustainable Corporations in the World (Global 100 index)].

Corporate Knights Global 100 index jest uznanym na całym świecie standardem w zakresie analizy poziomu zrównoważenia przedsiębiorstw. Ranking oparty jest na końcowym wyniku obliczeń wielu wskaźników, takich jak: dbałość o środowisko naturalne, finanse, kwestie społeczne i zdolność do innowacji. W tym roku po raz pierwszy pod uwagę brana była również ocena produktów przedsiębiorstwa pod kątem ich wartości dla zrównoważonego rozwoju.

 

 

Firma Dassault Systèmes znalazła się na liście Global 100 index po raz siódmy z rzędu. Pierwsze miejsce w tegorocznym rankingu stanowi jednoznaczne uznanie dla jej strategii zrównoważonego rozwoju, uwzględniającej szereg działań – od tych mających na celu zmniejszenie negatywnego wpływu jej działalności na środowisko naturalne po rozwój kadr przyszłości i stworzenie definicji nowych modeli biznesowych w erze „Renesansu Przemysłu”.

 

Bernard Charlès, Vice Chairman & CEO, Dassault Systèmes

Bernard Charlès, Vice Chairman & CEO, Dassault Systèmes

 

„Pierwsze miejsce w rankingu Corporate Knights to niezwykły zaszczyt dla firmy Dassault Systèmes i dowód uznania dla naszej wizji dążenia do harmonii pomiędzy produktem, naturą i życiem, a także dla naszych starań zmierzających do wcielania tej wizji w życie, we wszystkim, co robimy,” powiedział Bernard Charlès, Vice Chairman & CEO, Dassault Systèmes. „W wirtualnym świecie, możemy symulować i oceniać wpływ produktu na środowisko naturalne jeszcze zanim zostanie fizycznie wyprodukowany. Co więcej, światy wirtualne działają na ludzką wyobraźnię – rozszerzają i ulepszają świat rzeczywisty. Platforma 3DEXPERIENCE pozwala innowatorom odgrywać kluczową rolę w procesie wymyślania zrównoważonych modeli. Tak jak im pomagamy tworzyć rzeczy w nieznany dotąd sposób, tak samo pracownikom pomagamy zdobywać nową wiedzę. Bijący rekordy Solar Impuls – samolot napędzany energią słoneczną; zwycięskie zespoły, które wzięły udział w konkursie Hyperloop Pod; zoptymalizowane usługi dla społeczności miasta; wytwarzanie przyrostowe części samolotów, które w efekcie są lżejsze o 80 proc. – to tylko nieliczne przykłady, które mógłbym z dumą podać dla każdej spośród 12 gałęzi przemysłu, z jakimi współpracujemy.”

Ponad 25 milionów innowatorów i 220 tys. firm korzysta z platformy 3DEXPERIENCE do wyobrażenia sobie, wynalezienia i dostarczenia przełomowych rozwiązań, które przyczyniają się do zwiększenia poziomu zrównoważonego rozwoju w takich dziedzinach, jak: energetyka, mobilność, przestrzeń miejska, nauki przyrodnicze
i nowoczesne technologie.

 

Źródło: Dassault Systèmes

Nasze propozycje

Programowanie robotów przemysłowych
Wojciech Kaczmarek, Jarosław Panasiuk

Programowanie robotów przemysłowych

Wydawnictwo Naukowe PWN

Jest to ostatnia książka z serii Robotyka. Zawiera aktualną wiedzę na temat programowania robotów. Na...

Przykłady obliczania konstrukcji żelbetowych. Zeszyt 3. Zarysowanie

Przykłady obliczania konstrukcji żelbetowych. Zeszyt 3. Zarysowanie

Wydawnictwo Naukowe PWN

Monografia dotyczy sprawdzania konstrukcji żelbetowych ze względu na zarysowanie. Składa się z dwóch...

Technologie mobilne w logistyce i zarządzaniu łańcuchem dostaw
Barbara Ocicka (red. naukowa)

Technologie mobilne w logistyce i zarządzaniu łańcuchem dostaw

Wydawnictwo Naukowe PWN

W publikacji scharakteryzowano nowoczesne technologie mobilne wykorzystywane przez firmy w logistyce i...

Transport intermodalny. Projektowanie terminali przeładunkowych
Marianna Jacyna, Dariusz Pyza, Roland Jachimowski

Transport intermodalny. Projektowanie terminali przeładunkowych

Wydawnictwo Naukowe PWN

Zasadnicza część książki jest poświęcona zagadnieniom kształtowania i wymiarowania terminali...

Nasi partnerzy