ENG FB kontakt

19.06.2019

Strona główna Aktualności Wydarzenia Dni otwarte DMG MORI we Pfronten – edycja 2019

Dni otwarte DMG MORI we Pfronten – edycja 2019

Anna Wojewódzka   |   04-02-2019

Tradycyjnie w styczniu koncern DMG MORI zaprosił klientów i przedstawicieli mediów z całego świata na dni otwarte w Deckel Maho we Pfronten (Niemcy). Podczas konferencji prasowej (22 stycznia) Dr. Eng. Masahiko Mori, przewodniczący rady nadzorczej, i Christian Thönes, prezes zarządu, opowiedzieli o polityce firmy, planach na przyszłość i nowych rozwiązaniach. W tym roku prezentacja przebiegała pod takimi hasłami, jak: automatyzacja, digitalizacja, wytwarzanie przyrostowe, zaawansowane technologie, jakość, serwis, procesy (ERP), urządzenia peryferyjne i akcesoria z jednego źródła (DMQP), pracownicy oraz zrównoważony rozwój.

W Deckel Maho na 7,5 tys. m2 można było zoba-czyć 70 zaawansowanych technologicznie maszyn, w tym 20 zautomatyzowanych i dwie światowe premiery – pionowe centrum obróbkowe DMP 70 i obrabiarkę do teksturowania laserowego LASERTEC 125 Shape.

Produkcja w sieci, zintegrowane koncepcje automatyzacji i cyfryzacji oraz precyzyjne i wysoko wydajne maszyny produkcyjne – w ten sposób wspieramy naszych klientów w dążeniu do realizacji założeń fabryki przyszłości – powiedział Christian Thönes.

Prezes kilkakrotnie podkreślił, że obok dostarczania zaawansowanych produktów, serwisu i dbałości o zespół – które zawsze były w tej firmie na pierwszym miejscu, obecnie dominującym kierunkiem w polityce DMG MORI, który wpływa na te wszystkie ważne kwestie, jest zmiana.

Na nią właśnie koncern przeznacza największe nakłady i pod tym kątem inwestuje w pracowników (m.in. zwiększając zatrudnienie personelu odpowiedzialnego za rozwiązania informatyczne).

 

 

Firma już od dawna nie ogranicza się do produkcji i serwisu obrabiarek. W duchu czwartej rewolucji przemysłowej oferuje całościowe rozwiązania do automatyzacji i digitalizacji procesu produkcji, tworząc łańcuch wartości dodanej.

„Zintegrowana Digitalizacja” składa się z pięciu kroków: od planowania produkcji (z wykorzystaniem rozwiązań informatycznych ISTOS), przez przygotowanie produkcji (z użyciem programów CAD/CAM) i samą produkcję (zarządzaną za pośrednictwem platformy CELOS) do cyfrowego monitoringu produkcji (poprzez przemysłowy internet rzeczy), po usługi serwisowe (z wykorzystaniem rozwiązań WERKBLiQ i NETservice, redukujących kosztowne przestoje maszyn). Zakłady produkcyjne FAMOT w Pleszewie oraz Deckel Maho Seebach zostaną niebawem połączone poprzez transmisję „na żywo” z salonem wystawowym we Pfronten, urzeczywistniając ideę połączonych cyfrowych fabryk przyszłości.

 

 

Na portfolio rozwiązań koncernu, dostosowanych do automatyzacji, składają się m.in. systemy z serii GX, SR i WH oraz druga generacja robotów Robo2Go, a także systemy paletowe, np. PH, AWC i RPS. Charakteryzują się one elastycznością, a ich obsługa jest maksymalnie uproszczona.

DMG MORI szczyci się ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w produkcji addytywnej części z metalu. W tej dziedzinie koncern oferuje maszyny z serii LASERTEC oraz cztery kompletne łańcuchy produkcyjne.

O najwyższej jakości rozwiązań oferowanych przez koncern świadczy wykorzystanie jego maszyn w branży lotniczej i kosmicznej.

DMG MORI przykłada także ogromną wagę do szkolenia nowych kadr. Jako międzynarodowa firma dysponująca zaawansowanymi technologiami stale szkoli praktykantów. Magazyny biznesowe Capital i Focus Money przyznały niedawno DMG MORI tytuł „Najlepszego Instruktora Niemiec”.

 

Najnowsze maszyny DMG MORI

DMP 70

LASERTEC 125 Shape

  • przedmiot obrabiany o masie do 400 kg (< 4,7 m²)
  • maksymalne przesuwy w osiach X/Y/Z: 1335/1250/900 mm
  • obszar roboczy X×Y×Z: 700 × 420 × 380 mm
  • maks. obciążenie stołu 2000 kg
  • pięcioosiowa obróbka symultaniczna z bezpośrednim stołem napędowym (do 100 kg)
  • średnica stołu 1250 mm
  • przystosowanie do automatyzacji
  • dostępny z oprogramowaniem CELOS firmy Siemens
  • z systemem mocowania WH 3 CELL Heitec (< 7,9 m²)
  • powtarzalna dokładność pięcioosiowego frezowania, teksturowania laserowego i ablacji laserowej na jednej precyzyjnej maszynie

 

 

Anna Wojewódzka

Fot. DMG MORI

Nasze propozycje

Strukturalne aspekty odkształcania metali
Karol Przybyłowicz

Strukturalne aspekty odkształcania metali

Wydawnictwo WNT

W książce zawarto jakościowy opis procesów zachodzących podczas plastycznego odkształcania metali z...

Podstawy mechaniki ciał stałych i płynów
Andrzej Flaga

Podstawy mechaniki ciał stałych i płynów

Wydawnictwo Naukowe PWN

Najważniejszą zaletą niniejszej monografii jest przedstawienie w ramach jednego opracowania głównych...

Wytrzymałość materiałów. Zbiór zadań z rozwiązaniami
Roman Gieleta

Wytrzymałość materiałów. Zbiór zadań z rozwiązaniami

Redakcja Wydawnictw WAT

Podręcznik jest zbiorem rozwiązanych zadań z podstawowych działów wytrzymałości materiałów. Jest...

Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy
Grzegorz Lindenberg

Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy

Wydawnictwo Otwarte

Autor opisuje, na czym polega rewolucja w genetyce, jak działa i co dziś potrafi sztuczna inteligencja....

Nasi partnerzy