ENG FB kontakt

27.07.2021

Strona główna Aktualności Wydarzenia Elektryczny pojazd powietrzny nowej generacji powstaje w chmurze na platformie 3DEXPERIENCE

Elektryczny pojazd powietrzny nowej generacji powstaje w chmurze na platformie 3DEXPERIENCE

03-09-2020

Vertical Aerospace – brytyjski startup z branży lotniczej – korzysta z platformy 3DEXPERIENCE w chmurze, aby zarządzać procesem tworzenia prototypu pojazdu powietrznego trzeciej generacji. Rozwiązanie Reinvent the Sky poprawia współpracę zespołów odpowiedzialnych za projektowanie, inżynierię, testowanie i produkcję.

 

 

Vertical Aerospace to innowacyjna firma z branży lotniczej, która rewolucjonizuje sposób latania, dążąc do tego, by podróże powietrzne stały się usługą osobistą, na żądanie, a przy tym wykorzystującą bezemisyjne źródła energii. Te założenia ma zrealizować Seraph – trzeci już całkowicie elektryczny statek powietrzny, który startuje i ląduje w pionie (eVTOL).

 

Rozwiązanie chmurowe wspomaga zdalną współpracę

Stuosobowy zespół inżynierów i ekspertów technicznych Vertical Aerospace korzysta z rozwiązania branżowego Reinvent the Sky, opartego na platformie 3DEXPERIENCE w chmurze. Łączy ono takie dziedziny, jak projektowanie, inżynieria, testowanie i produkcja, w jedno, nastawione na współpracę, cyfrowe środowisko, aby sprostać wyzwaniom, począwszy od opracowania wymagań, aż po końcowy projekt i zapewnienie jakości.

 

Mieliśmy dużo szczęścia, ponieważ przenieśliśmy się na platformę 3DEXPERIENCE w chmurze zanim jeszcze zaczęliśmy pracować zdalnie – mówi Owen Thompson Cheel, Flight Systems IPT Lead w firmie Vertical Aerospace.

Zespół ma wszystko, czego potrzebuje, aby pracować z domu, a korzystając z platformy w chmurze, jesteśmy w stanie pracować zdalnie równie efektywnie jak z biura. Platforma 3DEXPERIENCE daje nam elastyczność i bezpieczeństwo, zapewnia utrzymanie wysokiej wydajności, a także skuteczne kontynuowanie naszych działań – dodaje.

 

 

Elektryczny statek powietrzny zrewolucjonizował sposób projektowania

W 2019 r. Vertical Aerospace udostępnił zapis filmowy z lotu swojego najnowszego pojazdu powietrznego typu eVTOL. Seraph może przewieźć ładunek o masie 250 kg (odpowiednik trzech pasażerów) i poruszać się z prędkością do 80 km/h.

Złożoność statku powietrznego trzeciej generacji typu eVTOL wymagała zastosowania zaawansowanych funkcjonalności, jeżeli chodzi o układy elektryczne, zarządzanie zmianami, regulacje i zapewnienie zgodności z przepisami, a ponadto zakładała ściślejszą współpracę pomiędzy zespołami. Po przeprowadzeniu oceny porównawczej przedsiębiorstwo Vertical Aerospace wybrało do realizacji swojej wizji platformę 3DEXPERIENCE w chmurze.

 

Autorzy przełomowych innowacji, tacy jak Vertical Aerospace, posługują się platformą 3DEXPERIENCE w chmurze, aby rozwijać swoje wizje, mające na celu zapewnienie zrównoważonej mobilności, a także, by rozwijać nowe branże – podsumowuje David Ziegler, Vice President, Aerospace & Defense Industry, Dassault Systèmes. – Obecnie firmy muszą całkowicie zrewidować swój sposób pracy, a platforma 3DEXPERIENCE w chmurze jest odpowiedzią na nowe wyzwania: oferuje największy wybór zastosowań w dziedzinie projektowania produktów i inżynierii, z każdego miejsca na świecie, przy wysokim poziomie wydajności oraz bezpiecznym i skutecznym dostępie do danych.

Strona główna Aktualności Wydarzenia Elektryczny pojazd powietrzny nowej generacji powstaje w chmurze na platformie 3DEXPERIENCE

Nasze propozycje

Hybrydowe metody obróbki materiałów konstrukcyjnych
Wit Grzesik, Adam Ruszaj

Hybrydowe metody obróbki materiałów konstrukcyjnych

Wydawnictwo Naukowe PWN

Publikacja Hybrydowe metody obróbki materiałów konstrukcyjnych jest uniwersalnym kompendium wiedzy na temat...

Teoria sterowania. Projektowanie układów regulacji
Jacek Kabziński

Teoria sterowania. Projektowanie układów regulacji

Wydawnictwo Naukowe PWN

Teoria sterowania jest elementarnym językiem, który pozwala zrozumieć i efektywnie projektować układy...

Inżynier – zawód przyszłości. Umiejętności i kompetencje inżynierskie w erze Przemysłu 4.0
Sandra Grabowska, Michalene Grebski, Wes Grebski, Radosław Wolniak

Inżynier – zawód przyszłości. Umiejętności i kompetencje inżynierskie w erze Przemysłu 4.0

CeDeWu

Wybór zawodu jest jedną z najważniejszych decyzji, jakie musi podjąć młody człowiek. Książka powstała z...

Cyfryzacja w zarządzaniu
Aleksandra Laskowska-Rutkowska (red.)

Cyfryzacja w zarządzaniu

CeDeWu

Cyfryzacja w zarządzaniu to oryginalne i pionierskie na polskim rynku wydawniczym opracowanie dotyczące...

Nasi partnerzy