ENG FB kontakt

23.09.2020

Strona główna Aktualności Wydarzenia Elektryczny pojazd powietrzny nowej generacji powstaje w chmurze na platformie 3DEXPERIENCE

Elektryczny pojazd powietrzny nowej generacji powstaje w chmurze na platformie 3DEXPERIENCE

03-09-2020

Vertical Aerospace – brytyjski startup z branży lotniczej – korzysta z platformy 3DEXPERIENCE w chmurze, aby zarządzać procesem tworzenia prototypu pojazdu powietrznego trzeciej generacji. Rozwiązanie Reinvent the Sky poprawia współpracę zespołów odpowiedzialnych za projektowanie, inżynierię, testowanie i produkcję.

 

 

Vertical Aerospace to innowacyjna firma z branży lotniczej, która rewolucjonizuje sposób latania, dążąc do tego, by podróże powietrzne stały się usługą osobistą, na żądanie, a przy tym wykorzystującą bezemisyjne źródła energii. Te założenia ma zrealizować Seraph – trzeci już całkowicie elektryczny statek powietrzny, który startuje i ląduje w pionie (eVTOL).

 

Rozwiązanie chmurowe wspomaga zdalną współpracę

Stuosobowy zespół inżynierów i ekspertów technicznych Vertical Aerospace korzysta z rozwiązania branżowego Reinvent the Sky, opartego na platformie 3DEXPERIENCE w chmurze. Łączy ono takie dziedziny, jak projektowanie, inżynieria, testowanie i produkcja, w jedno, nastawione na współpracę, cyfrowe środowisko, aby sprostać wyzwaniom, począwszy od opracowania wymagań, aż po końcowy projekt i zapewnienie jakości.

 

Mieliśmy dużo szczęścia, ponieważ przenieśliśmy się na platformę 3DEXPERIENCE w chmurze zanim jeszcze zaczęliśmy pracować zdalnie – mówi Owen Thompson Cheel, Flight Systems IPT Lead w firmie Vertical Aerospace.

Zespół ma wszystko, czego potrzebuje, aby pracować z domu, a korzystając z platformy w chmurze, jesteśmy w stanie pracować zdalnie równie efektywnie jak z biura. Platforma 3DEXPERIENCE daje nam elastyczność i bezpieczeństwo, zapewnia utrzymanie wysokiej wydajności, a także skuteczne kontynuowanie naszych działań – dodaje.

 

 

Elektryczny statek powietrzny zrewolucjonizował sposób projektowania

W 2019 r. Vertical Aerospace udostępnił zapis filmowy z lotu swojego najnowszego pojazdu powietrznego typu eVTOL. Seraph może przewieźć ładunek o masie 250 kg (odpowiednik trzech pasażerów) i poruszać się z prędkością do 80 km/h.

Złożoność statku powietrznego trzeciej generacji typu eVTOL wymagała zastosowania zaawansowanych funkcjonalności, jeżeli chodzi o układy elektryczne, zarządzanie zmianami, regulacje i zapewnienie zgodności z przepisami, a ponadto zakładała ściślejszą współpracę pomiędzy zespołami. Po przeprowadzeniu oceny porównawczej przedsiębiorstwo Vertical Aerospace wybrało do realizacji swojej wizji platformę 3DEXPERIENCE w chmurze.

 

Autorzy przełomowych innowacji, tacy jak Vertical Aerospace, posługują się platformą 3DEXPERIENCE w chmurze, aby rozwijać swoje wizje, mające na celu zapewnienie zrównoważonej mobilności, a także, by rozwijać nowe branże – podsumowuje David Ziegler, Vice President, Aerospace & Defense Industry, Dassault Systèmes. – Obecnie firmy muszą całkowicie zrewidować swój sposób pracy, a platforma 3DEXPERIENCE w chmurze jest odpowiedzią na nowe wyzwania: oferuje największy wybór zastosowań w dziedzinie projektowania produktów i inżynierii, z każdego miejsca na świecie, przy wysokim poziomie wydajności oraz bezpiecznym i skutecznym dostępie do danych.

Nasze propozycje

Pojazdy autonomiczne i systemy transportu autonomicznego
Włodzimierz Choromański, Iwona Grabarek, Maciej Kozłowski:

Pojazdy autonomiczne i systemy transportu autonomicznego

Wydawnictwo Naukowe PWN

W publikacji znajdują się charakterystyki pojazdów autonomicznych o różnym poziomie autonomizacji – L3-L5,...

Wybrane zagadnienia z zakresu prawa. Podręcznik akademicki dla studentów studiów technicznych
Krzysztof Zymonik

Wybrane zagadnienia z zakresu prawa. Podręcznik akademicki dla studentów studiów technicznych

Oficyna Wydawnicza Politechniki Wrocławskiej

W książce zawarto podstawową wiedzę z zakresu prawa cywilnego, prawa handlowego i prawa pracy, potrzebną...

Jak myślą inteligentne maszyny
Sean Gerrish (tłum. Filip Fierek)

Jak myślą inteligentne maszyny

Wydawnictwo Naukowe PWN

Książka zawiera przegląd przełomowych odkryć w obszarze AI i uczenia maszynowego, które uczyniły dzisiejsze...

The Plastics Paradox: Facts for a Brighter Future
Chris DeArmitt

The Plastics Paradox: Facts for a Brighter Future

Phantom Plastics LLC

Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych poleca publikację autorstwa dr. Chrisa DeArmitta, członka the...

Nasi partnerzy