ENG FB kontakt

18.09.2019

Strona główna Aktualności Wydarzenia Firma Blum-Novotest na targach EMO 2019 – technologia DIGILOG, oprogramowanie LC-VISION i monitorowanie wrzeciona

Firma Blum-Novotest na targach EMO 2019 – technologia DIGILOG, oprogramowanie LC-VISION i monitorowanie wrzeciona

05-09-2019

Blum-Novotest – należący do wiodących dostawców innowacyjnych technologii pomiarowych i testowych wysokiej jakości – po raz kolejny zaprezentuje swoją ofertę na targach EMO w Hanowerze (hala 6, stoisko D01). Obejmuje ona m.in. nowe oprogramowanie LC-VISION do wizualizowania i weryfikowania efektów obróbki, rozwiązania w zakresie określania jakości wrzecion obrabiarek oraz najnowsze aplikacje DIGILOG do pomiaru narzędzi i przedmiotów obrabianych.

 

Dzięki technologii DIGILOG stworzyliśmy fundament dla całej gamy innowacyjnych produktów ze sztandarowym laserowym systemem pomiarowym LC50-DIGILOG, wprowadzonym na rynek w 2017 r. Systemy DIGILOG umożliwiają szybkie pomiary narzędzi i przedmiotów obrabianych, ponieważ rejestrują tysiące wartości na sekundę i oferują maksymalną niezawodność procesu dzięki analizie strumienia danych, a przede wszystkim otwierają niewyobrażalne wcześniej zastosowania. Oprócz najnowszych rozwiązań sprzętowych i programowych nasza ekspozycja na targach EMO będzie się koncentrować na aktualnych i przyszłych zastosowaniach technologii DIGILOG w sieciowym środowisku produkcyjnym. Mam na myśli np. skanowanie pomiarowe konturów i otworów, procesy w obwodzie zamkniętym lub pomiar chropowatości powierzchni przedmiotu obrabianego w produkcji na dużą skalę. - objaśnia Winfried Weiland, menedżer ds. marketingu w firmie Blum-Novotest.

 

Tysiące mierzonych wartości na sekundę – firma Blum-Novotest zaprezentuje na targach EMO najnowsze aplikacje technologii DIGILOG do pomiaru narzędzi i przedmiotów obrabianych

 

Oprogramowanie LC-VISION ułatwia wizualizację i ocenę efektów obróbki

Największą atrakcją wystawy i unikalnym w skali światowej rozwiązaniem jest nowe oprogramowanie LC-VISION do wizualizacji i oceny efektów obróbki. Opracowano je z myślą o laserowych systemach pomiarowych firmy Blum-Novotest. Stanowi ono kolejny krok w dziedzinie pomiaru narzędzi w maszynie, ponieważ jako pierwsze pozwala na wizualizację na żywo i analizę zarejestrowanych wartości podczas pomiaru, bezpośrednio w sterowaniu maszyny.

 

SpindleControl innowacyjne rozwiązanie monitorujące stan wrzeciona

Oprogramowanie LC-VISION może być wykorzystywane w połączeniu z kolejną nową opcją – SpindleControl. Dzięki niej laserowe systemy pomiarowe DIGILOG rejestrują stan wrzeciona przy różnych prędkościach i wykrywają na wczesnym etapie uszkodzenia łożyskowania oraz wynikające z tego niedokładności obróbki. Dane te można również wykorzystać w konserwacji profilaktycznej (można np. wyremontować wrzeciono jeszcze przed wystąpieniem kompletnej awarii i w ten sposób uniknąć nieplanowanego przestoju maszyny). Funkcja SpindleControl jest używana także w realnych sytuacjach, aby zminimalizować czas rozgrzewania maszyn w obróbce precyzyjnej (użytkownik może określić punkt osiągnięcia stabilności termicznej przez maszynę i jej gotowość do rozpoczęcia obróbki). Na podstawie prędkości obrotowej/zakresu wrzeciona można nawet analizować drgania. Dane mogą posłużyć do identyfikacji nieprawidłowości, wskazujących np. uszkodzenie łożyskowania.

 

Cykl technologiczny 3D ToolControl

Firma Blum-Novotest zaprezentuje na targach EMO cykl technologiczny 3D ToolControl oparty na oprogramowaniu LC-VISION. Jeśli nowa opcja ma być stosowana np. do monitorowania zużycia frezu kulowego, w LC-VISION można błyskawicznie wyświetlić najdłuższą i najkrótszą krawędź skrawającą pod różnymi kątami przyłożenia. Użytkownik może zatem sprawdzić, w którym położeniu kątowym występuje problem, i określić najodpowiedniejszą metodę kompensacji oraz realizować obróbkę za pomocą różnych metod oceny. Ponadto LC-VISION daje wgląd w wartości wymiarów poszczególnych krawędzi skrawających w postaci wykresu słupkowego. Na podstawie tej wizualizacji można wyciągnąć wnioski na temat uzyskiwanej jakości powierzchni, stanu użytkowanych (nowych) narzędzi i ich trwałości użytkowej. Kolejną specjalną właściwością technologii LC-VISION jest widok diagnostyczny. Po raz pierwszy wszystkie istotne informacje o systemie, takie jak pozycja ogniskowej, zainstalowany sprzęt i oprogramowanie, a także dane dotyczące konserwacji profilaktycznej, są wyświetlane na ekranie sterowania.

 

Oprogramowanie LC-VISION jest punktem kulminacyjnym ekspozycji Blum-Novotest: po raz pierwszy aplikacja opracowana specjalnie do laserowych systemów pomiarowych firmy Blum-Novotest umożliwia wizualizację na żywo i analizę wartości zarejestrowanych podczas pomiaru bezpośrednio w systemie sterowania maszyny

 

Na targach EMO będziemy również prezentować przenośny system monitorowania wrzeciona (Portable SpindleControl, PSC). Jest to mobilne rozwiązanie do monitorowania wrzeciona, w przypadku gdy w maszynie nie zainstalowano laserowego systemu pomiarowego BLUM DIGILOG. Kompaktowy i łatwy w obsłudze system składający się z modułu LC50-DIGILOG, oprogramowania SpindleControl i innych akcesoriów, umożliwia realizację prawie wszystkich funkcji SpindleControl bez faktycznego łączenia się ze sterowaniem maszyny. Laserowy system pomiarowy należy po prostu przymocować do stołu maszyny za pomocą uchwytu magnetycznego, natomiast oprogramowanie SpindleControl będzie działać na zewnętrznym komputerze. Oferujemy zatem idealne rozwiązanie do każdego scenariusza zadania roboczego — od stanowiska testowego wrzeciona do celów rozwojowych i produkcyjnych, po wersję zintegrowaną z maszyną dla klientów końcowych i rozwiązanie mobilne dla personelu serwisowego — mówi Winfried Weiland.

 

Wszystkie istotne informacje o systemie wraz z funkcjami konserwacji profilaktycznej są dostępne w widoku diagnostycznym

 

Firma Blum-Novotest GmbH, założona w 1968 r., z siedzibą w Ravensburgu (Niemcy), należy do światowych liderów w produkcji wysokiej jakości technologii pomiarowych i testowych dla międzynarodowej branży obrabiarkowej, lotniczej i motoryzacyjnej. Obecnie ten rodzinny koncern zatrudnia ponad 600 pracowników w aż dziewięciu obiektach w Europie oraz USA, Meksyku, Brazylii, Chinach, Japonii, na Tajwanie, w Singapurze, Korei, Indiach i Tajlandii. Wysoko wykwalifikowani integratorzy systemów Blum-Novotest i regionalne biura sprzedaży gwarantują kompleksową sieć sprzedaży i serwisu, która obsługuje produkty firmy Blum-Novotest na całym świecie. Więcej informacji: www.blum-novotest.com.

 

 

Źródło: Blum-Novotest

 

Pobierz plik / download

BLUM at EMO 2019 – DIGILOG technology, LC-VISION and spindle monitoring (PDF, ~0,7 MB)

BLUM auf der EMO 2019 – DIGILOG-Technologie, LC-VISION und Spindelüberwachung (PDF, ~0,7 MB)

Nasze propozycje

Drony. Wprowadzenie. Technologie. Zastosowania.
Sarah E. Kreps

Drony. Wprowadzenie. Technologie. Zastosowania.

Wydawnictwo Naukowe PWN

Autorka – była oficer Sił Powietrznych USA, a obecnie pracownica naukowa i politolożka – omawia w...

Lutowanie w budowie maszyn
Jerzy Nowacki, Marcin Chudziński, Przemysław Zmitrowicz

Lutowanie w budowie maszyn

Wydawnictwo Naukowe PWN

Książka jest poświęcona lutowaniu – jednej z najstarszych metod spajania. Przedstawiono w niej...

Podstawy projektowania hydraulicznych maszyn zębatych
Jarosław Stryczek

Podstawy projektowania hydraulicznych maszyn zębatych

Wydawnictwo PWN

Autor zajmuje się hydraulicznymi maszynami zębatymi od ponad 40 lat. Początkowo pracował sam, od...

Mieczysław Wolfke. Gdyby mi dali choć pół miliona... Biografia
Krzysztof Petelczyc, Ewelina Kędzierska

Mieczysław Wolfke. Gdyby mi dali choć pół miliona... Biografia

Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej

Biografia Mieczysława Wolfkego to książka o człowieku zakochanym w nauce, ale też patriocie, który...

Nasi partnerzy