ENG FB kontakt

09.12.2019

Strona główna Aktualności Wydarzenia IFR publikuje doroczny raport World Robotics Report

IFR publikuje doroczny raport World Robotics Report

Ustalenia tegorocznego raportu IFR przedstawiono na konferencji prasowej podczas World Robot Summit w Tokio.

29-10-2018

World Robotics Report publikowany corocznie przez Międzynarodową Federację Robotyki (International Federation of Robotics, IFR) został zaprezentowany podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez IFR na odbywającym się dwa razy do roku World Robot Summit w Tokio.

Wśród głównych ustaleń znajduje się stały wzrost inwestycji w roboty przemysłowe - światowa sprzedaż robotów przemysłowych podwoiła się w latach 2013-2017. Prognozy na kolejne trzy lata (2018-2021) szacują średni roczny wzrost sprzedaży na całym świecie na poziomie 14%.

 

 

„Podobnie jak w przypadku poprzednich raportów IFR, ustalenia obecnego są zgodne z doświadczeniami Universal Robots. Także dostrzegamy istotne zainteresowanie i chęci automatyzacji procesów oraz to, że coraz więcej przedsiębiorstw – niezależnie od ich wielkości – uzyskuje korzyści płynące ze stosowania robotów w środowiskach produkcyjnych” – stwierdził Esben Østergaard, współzałożyciel i CTO firmy Universal Robots.

 

W raporcie z 2018 roku IFR wyróżnia wiele przełomowych technologii, takich jak koncepcja współpracy ludzi z maszynami oraz łatwość programowania robotów, które przyczynią się do podnoszenia wydajności produkcji i rozszerzania zakresu zastosowań robotów.

 

„Robotyzacja pomaga utrzymać stałą jakość i poprawia powtarzalność przepływu pracy. Roboty współpracujące, będące istotą współpracy człowieka z maszyną, są wyjątkowo atrakcyjne, ponieważ współpracują z pracownikami, a nie ich zastępują. Zdecydowanie obserwujemy wzrastający popyt na produkty, które zawierają zarówno element „ludzkiej kreatywności”, jak i ustandaryzowanej wysokiej jakości” – stwierdził Esben Østergaard.

 

 

W raporcie wskazywany jest rosnący popyt na automatyzację z wykorzystaniem robotów szczególnie w branży motoryzacyjnej, elektronicznej i metalowej. Pięć głównych rynków – Chiny, Japonia, Korea Południowa, Stany Zjednoczone i Niemcy – reprezentuje 73% łącznego wolumenu sprzedaży w 2017 roku.

 

Źródło: Universal Robots

Grafiki: ifr.org

Nasze propozycje

Hybrydowy model priorytetyzacji technologii
Ewa Chodakowska

Hybrydowy model priorytetyzacji technologii

Oficyna Wydawnicza Politechniki Białostockiej

Podjęty w monografii problem badawczy dotyczy możliwości wykorzystania w procesie priorytetyzacji...

Uczenie maszynowe z językiem JavaScript. Rozwiązywanie złożonych problemów
Burak Kanber

Uczenie maszynowe z językiem JavaScript. Rozwiązywanie złożonych problemów

Helion

Uczenie maszynowe jeszcze kilka lat temu stanowiło niemal wiedzę tajemną. Nieliczni eksperci w tej...

Nasi partnerzy