FB kontakt

22.02.2018

Strona główna Aktualności Relacje Innowacje dla przemysłu napędem dla biznesu

Innowacje dla przemysłu napędem dla biznesu

01-03-2017

W obecnych czasach firmy w Polsce coraz chętniej czerpią korzyści z innowacyjnych technologii, które pomagają im wyprzedzić rywali i poprawić konkurencyjność zarówno w skali lokalnej, jak i globalnej. Przedsiębiorstwa z sektora przemysłowego przechodzą obecnie transformację cyfrową, co prowadzi nie tylko do rozwoju ich biznesu, ale również wzrostu gospodarki. W konsekwencji wspiera to proces dążenia kraju do osiągania lepszych wyników ekonomicznych. To jest właśnie cel targów SyMas i Maintenance – umożliwienie profesjonalistom dostępu do najnowocześniejszych maszyn, oryginalnych rozwiązań i innowacji stosowanych w utrzymaniu ruchu, automatyzacji produkcji czy obróbki materiałów sypkich. Plan ten został w bieżącym roku zrealizowany na najwyższym poziomie, bowiem na targach zaprezentowano ponad 70 nowości technologicznych.

Największym zainteresowaniem cieszyło się urządzenie o nazwie ELIOS – czyli pierwszy na świecie dron odporny na kolizje, który przeznaczony jest do inspekcji przestrzeni zamkniętych. Jego zastosowanie pozwala zmniejszyć koszty inspekcji i zminimalizować konieczność pracy ludzi w niebezpiecznych warunkach, przez co nie trzeba już wysyłać techników do ciasnych rurociągów i kanałów, w których istnieje duże ryzyko wypadku.

Widoczne były również trendy w cyfryzacji rozwiązań przemysłowych. Na targach zaprezentowano bowiem m.in. stosowany w predykcyjnym utrzymaniu ruchu system informatyczny RSIMS, który dzięki zastosowaniu algorytmów sztucznej inteligencji jest w stanie sam ocenić aktualny stan techniczny obiektów czy maszyn, a nawet przewidywać awarie na wiele dni przed ich wystąpieniem, przez co drastycznie można zmniejszyć ryzyko kosztownego i nieplanowanego przestoju w fabryce. A to wszystko bez udziału ludzi! Warto również wspomnieć, że wśród nowości produktowych pojawiły się urządzenia działające w chmurze lub obsługiwane zdalnie za pomocą urządzeń mobilnych, co wpisuje się w koncepcję 4. rewolucji przemysłowej – tzw. „Przemysł 4.0”.

Targi SyMas i Maintenance obfitowały także w dużą porcję praktycznej wiedzy, dzięki dwóm towarzyszącym konferencjom – „Nowoczesne Technologie w branży materiałów sypkich” i „Jesienna Szkoła Utrzymania Ruchu”. Na pierwszej, jak sama nazwa mówi poruszano tematy związane z prezentowanymi na targach nowościami technologicznymi w zakresie obróbki materiałów sypkich. Na drugiej natomiast uczestnicy zapoznawali się z najlepszymi praktykami inżynierskimi stosowanymi w zakładach produkcyjnych, zaczynając od poszukiwań „Świętego Graala” przemysłu – czyli sposobu na bezawaryjność procesu produkcji.

Cieszą też opinie wystawców, którzy doceniają biznesową wartość targów SyMas i Maintenance. „To trzecia edycja Targów, w której bierzemy udział. Wiele wskazuje na to, że udało nam się zrealizować założone przed imprezą cele biznesowe. W przyszłym roku wystawimy się ponownie – przez naszą firmę Targi SyMas i Maintenance są traktowane jako wydarzenie typu „must have” i „must be”.” – komentuje Michał Szwejkowski z firmy Pruftechnik Wibrem Sp. z o.o.

Na kolejne edycje targów SyMas i Maintenance organizatorzy zapraszają do EXPO Kraków  w dn.18-19 października 2017 roku.

www.targi.krakow.pl
www.symas.krakow.pl
www.mtc.krakow.pl

Nasze propozycje

Programowanie robotów przemysłowych
Wojciech Kaczmarek, Jarosław Panasiuk

Programowanie robotów przemysłowych

Wydawnictwo Naukowe PWN

Jest to ostatnia książka z serii Robotyka. Zawiera aktualną wiedzę na temat programowania robotów. Na...

Przykłady obliczania konstrukcji żelbetowych. Zeszyt 3. Zarysowanie

Przykłady obliczania konstrukcji żelbetowych. Zeszyt 3. Zarysowanie

Wydawnictwo Naukowe PWN

Monografia dotyczy sprawdzania konstrukcji żelbetowych ze względu na zarysowanie. Składa się z dwóch...

Technologie mobilne w logistyce i zarządzaniu łańcuchem dostaw
Barbara Ocicka (red. naukowa)

Technologie mobilne w logistyce i zarządzaniu łańcuchem dostaw

Wydawnictwo Naukowe PWN

W publikacji scharakteryzowano nowoczesne technologie mobilne wykorzystywane przez firmy w logistyce i...

Transport intermodalny. Projektowanie terminali przeładunkowych
Marianna Jacyna, Dariusz Pyza, Roland Jachimowski

Transport intermodalny. Projektowanie terminali przeładunkowych

Wydawnictwo Naukowe PWN

Zasadnicza część książki jest poświęcona zagadnieniom kształtowania i wymiarowania terminali...

Nasi partnerzy