ENG FB kontakt

22.04.2018

Strona główna Aktualności Relacje Innowacje dla przemysłu napędem dla biznesu

Innowacje dla przemysłu napędem dla biznesu

01-03-2017

W obecnych czasach firmy w Polsce coraz chętniej czerpią korzyści z innowacyjnych technologii, które pomagają im wyprzedzić rywali i poprawić konkurencyjność zarówno w skali lokalnej, jak i globalnej. Przedsiębiorstwa z sektora przemysłowego przechodzą obecnie transformację cyfrową, co prowadzi nie tylko do rozwoju ich biznesu, ale również wzrostu gospodarki. W konsekwencji wspiera to proces dążenia kraju do osiągania lepszych wyników ekonomicznych. To jest właśnie cel targów SyMas i Maintenance – umożliwienie profesjonalistom dostępu do najnowocześniejszych maszyn, oryginalnych rozwiązań i innowacji stosowanych w utrzymaniu ruchu, automatyzacji produkcji czy obróbki materiałów sypkich. Plan ten został w bieżącym roku zrealizowany na najwyższym poziomie, bowiem na targach zaprezentowano ponad 70 nowości technologicznych.

Największym zainteresowaniem cieszyło się urządzenie o nazwie ELIOS – czyli pierwszy na świecie dron odporny na kolizje, który przeznaczony jest do inspekcji przestrzeni zamkniętych. Jego zastosowanie pozwala zmniejszyć koszty inspekcji i zminimalizować konieczność pracy ludzi w niebezpiecznych warunkach, przez co nie trzeba już wysyłać techników do ciasnych rurociągów i kanałów, w których istnieje duże ryzyko wypadku.

Widoczne były również trendy w cyfryzacji rozwiązań przemysłowych. Na targach zaprezentowano bowiem m.in. stosowany w predykcyjnym utrzymaniu ruchu system informatyczny RSIMS, który dzięki zastosowaniu algorytmów sztucznej inteligencji jest w stanie sam ocenić aktualny stan techniczny obiektów czy maszyn, a nawet przewidywać awarie na wiele dni przed ich wystąpieniem, przez co drastycznie można zmniejszyć ryzyko kosztownego i nieplanowanego przestoju w fabryce. A to wszystko bez udziału ludzi! Warto również wspomnieć, że wśród nowości produktowych pojawiły się urządzenia działające w chmurze lub obsługiwane zdalnie za pomocą urządzeń mobilnych, co wpisuje się w koncepcję 4. rewolucji przemysłowej – tzw. „Przemysł 4.0”.

Targi SyMas i Maintenance obfitowały także w dużą porcję praktycznej wiedzy, dzięki dwóm towarzyszącym konferencjom – „Nowoczesne Technologie w branży materiałów sypkich” i „Jesienna Szkoła Utrzymania Ruchu”. Na pierwszej, jak sama nazwa mówi poruszano tematy związane z prezentowanymi na targach nowościami technologicznymi w zakresie obróbki materiałów sypkich. Na drugiej natomiast uczestnicy zapoznawali się z najlepszymi praktykami inżynierskimi stosowanymi w zakładach produkcyjnych, zaczynając od poszukiwań „Świętego Graala” przemysłu – czyli sposobu na bezawaryjność procesu produkcji.

Cieszą też opinie wystawców, którzy doceniają biznesową wartość targów SyMas i Maintenance. „To trzecia edycja Targów, w której bierzemy udział. Wiele wskazuje na to, że udało nam się zrealizować założone przed imprezą cele biznesowe. W przyszłym roku wystawimy się ponownie – przez naszą firmę Targi SyMas i Maintenance są traktowane jako wydarzenie typu „must have” i „must be”.” – komentuje Michał Szwejkowski z firmy Pruftechnik Wibrem Sp. z o.o.

Na kolejne edycje targów SyMas i Maintenance organizatorzy zapraszają do EXPO Kraków  w dn.18-19 października 2017 roku.

www.targi.krakow.pl
www.symas.krakow.pl
www.mtc.krakow.pl

Nasze propozycje

Internet of Things. Nowy paradygmat rynku
Łukasz Sułkowski, Dominika Kaczorowska-Spychalska (redakcja naukowa)

Internet of Things. Nowy paradygmat rynku

Difin

Książka przedstawia istotę IoT w sposób interdyscyplinarny. Pokazuje, jak Internet Rzeczy modyfikuje...

Elastyczna automatyzacja wytwarzania. Obrabiarki i systemy obróbkowe
Jerzy Honczarenko

Elastyczna automatyzacja wytwarzania. Obrabiarki i systemy obróbkowe

Wydawnictwo Naukowe PWN

W książce omówiono stosowane formy organizacji produkcji, zagadnienia automatyzacji produkcji oraz...

System pomiaru drgań mechanicznych
Tomasz Kucharski

System pomiaru drgań mechanicznych

Wydawnictwo Naukowe PWN

W książce przedstawiono komplementarny system pomiaru drgań mechanicznych, w którym uwzględnia się...

Theory and Modeling of Rotating Fluids: Convection, Inertial Waves and Precession
Keke Zhang, Xinhao Liao

Theory and Modeling of Rotating Fluids: Convection, Inertial Waves and Precession

Cambridge University Press

Ruch wirowy silnie wpływa na strukturę i zmiany przepływów wielkoskalowych, jakie zachodzą we...

Nasi partnerzy