ENG FB kontakt

13.12.2018

Strona główna Aktualności Wydarzenia Konferencja Nowoczesnych Technologii

Konferencja Nowoczesnych Technologii

28-09-2018

17 października na stadionie PGE Narodowym odbędzie się XVII edycja DPS FORUM – Konferencji Nowoczesnych Technologii. Jest to największe w Europie spotkanie użytkowników SOLIDWORKS, podczas którego zaprezentowane zostaną najciekawsze funkcje nowej edycji programu.

 

SOLIDWORKS – technologie dla przemysłu

SOLIDWORKS to jedno z najpopularniejszych narzędzi do projektowania, które jest wykorzystywne w produkcji. Dlatego głównym tematem tegorocznego forum są właśnie technologie dla przemysłu. DPS FORUM z pewnością zainteresuje przedstawicieli polskiego przemysłu, którzy są zainteresowani zwiększeniem produktywności, chcą poznać najnowsze rozwiązania informatycznych oraz mają potrzebę wyróżnienia się na tle konkurencji.

Oprócz prezentacji będzie można zwiedzać strefę wystawców, gdzie prezentować się będą zarówno startupy, jak i firmy z długim stażem na rynku, a oferujące innowacyjne produkty i usługi.

 

DPS FORUM – kompleksowe rozwiązania dla biznesu

Podczas panelu biznesowego zostaną zaprezentowane praktyczne przykłady wdrożeń systemów ERP w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Eksperci przedstawią także innowacyjny autorski moduł umożliwiający sprawną integrację rozwiązań inżynierskich z systemami do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa – ERP+.

 

Polski design

Podczas tegorocznej Konferencji Nowoczesnych Technologii będzie można dowiedzieć się m.in.: jak zaprojektować produkt, który spełni wymogi użyteczności i funkcjonalności, ale też będzie odznaczał się walorami estetycznymi. Wśród prelegentów będą przedstawiciele firm Mindsailors (jednego z czołowych biur projektowych) oraz Sunreef Yachts (producenta luksusowych katamaranów).

 

Przemysłowy Internet Rzeczy

Żyjemy w czasach nowej rewolucji przemysłowej. Otaczający nas świat coraz bardziej wypełniają urządzenia, które nie tylko są podłączone do sieci, dziś to te urządzenia tworzą sieć. Internet of Things (IoT) rozwija się błyskawicznie i wkracza w świat przemysłu, realizując kolejną rewolucję Industry 4.0. SMART IN jako technologiczny software house przedstawi rozwiązania oparte o IoT, które stanowią doskonałe uzupełnienie narzędzi ERP i CAD.

 

Świat edukacji i biznesu

Uczestnicy i goście DPS FORUM to przedstawiciele świata biznesu – przedsiębiorcy od lat prowadzący firmy, jak i założyciele startupów, ich pracownicy, a także kadra akademicka, studenci i absolwenci uczelni technicznych oraz artystycznych. Coroczne wydarzenie jest okazją do wymiany doświadczeń, zdobycia cennej wiedzy i nawiązania kontaktów. Dla przedsiębiorców to okazja do poznania młodych i zdolnych inżynierów, a być może przyszłych pracowników. Z kolei studenci mogą zobaczyć, jak firmy wykorzystują najnowsze technologie i jak wygląda praca w tej branży.

DPS Software organizuje też największy i najbardziej prestiżowy konkurs dla młodych inżynierów – Studencki Konkurs Projektowy SOLIDWORKS. Zwycięzców 17 edycji poznamy na tegorocznej konferencji. Edukacja to także studenckie koła naukowe. Członkowie zespołów odnoszą sukcesy w międzynarodowych konkursach, a swoje pojazdy projektują właśnie w SOLIDWORKS. Ich prac nie zabraknie na wydarzeniu, gdzie zobaczymy m.in. łaziki marsjańskie, samoloty bezzałogowe i bolidy wyścigowe.

 

Wykład specjalny i dodatkowe warsztaty

Gościem specjalnym forum będzie Mirosław Hermaszewski, pierwszy i jedyny dotąd Polak, który odbył podróż kosmiczną. Polski kosmonauta wygłosi prelekcję „Znaczenie eksploracji kosmosu dla rozwoju techniki i technologii powszechnego użytku”.

Poza dużą dawką wiedzy, tradycyjnie odbędą się warsztaty z modelowania 3D oraz konkurs MODELMANIA. Poznamy także laureatów Studenckiego Konkursu Projektowego SOLIDWORKS.

 

Źródło: DPS Software

Galeria zdjęć

Nasze propozycje

Podstawy skrawania materiałów konstrukcyjnych. Wydanie III zmienione i uaktualnione
Wit Grzesik

Podstawy skrawania materiałów konstrukcyjnych. Wydanie III zmienione i uaktualnione

Wydawnictwo Naukowe PWN

Publikacja ta stanowi bogate kompendium wiedzy o procesie skrawania i jego zastosowaniach w przemyśle. W...

Autodesk Inventor Professional 2019PL / 2019+ / Fusion 360. Metodyka projektowania
Andrzej Jaskulski

Autodesk Inventor Professional 2019PL / 2019+ / Fusion 360. Metodyka projektowania

Wydawnictwo Naukowe PWN

Podręcznik jest przeznaczony dla osób, które chcą się nauczyć projektowania wyrobów (obejmującego...

AutoCAD 2019/LT 2019/Web/Mobile+. Kurs projektowania parametrycznego i nieparametrycznego 2D i 3D
Andrzej Jaskulski

AutoCAD 2019/LT 2019/Web/Mobile+. Kurs projektowania parametrycznego i nieparametrycznego 2D i 3D

Wydawnictwo Naukowe PWN

Podręcznik zawiera kompletny kurs projektowania parametrycznego i nieparametrycznego 2D/3D oraz drukowania...

Bezpieczeństwo układów hydraulicznych i pneumatycznych
Ryszard Dindorf, Jakub Takosoglu, Piotr Woś

Bezpieczeństwo układów hydraulicznych i pneumatycznych

Wydawnictwo Politechniki Świętokrzyskiej

W monografii kompleksowo opisano zagadnienia związane z bezpieczeństwem układów hydraulicznych i...

Nasi partnerzy