ENG FB kontakt

20.04.2024

Strona główna Aktualności Wydarzenia Międzynarodowe Targi Obróbki Laserowej LASYS w Stuttgarcie - ogólnoświatowa ranga dzięki międzynarodowej kooperacji

Międzynarodowe Targi Obróbki Laserowej LASYS w Stuttgarcie - ogólnoświatowa ranga dzięki międzynarodowej kooperacji

05-04-2016

W dniach od 31 maja do 2 czerwca 2016 na targach wystawienniczych w Stuttgarcie swoją ofertę zastosowania laserów w obróbce materiałowej zaprezentuje blisko 200 wystawców, pośród których będą zarówno globalni liderzy jak i nowo powstałe innowacyjne firmy.

Tematem targów są systemy obróbki laserowej oraz laserowe podzespoły do maszyn, urządzenia, technologie i usługi. Goście targowi będą mogli w optymalnych warunkach rozmawiać z doświadczonymi ekspertami o swoich codziennych problemach, zapoznać się z nowymi pomysłami oraz znaleźć nowe rozwiązania - powiedział Gunnar Mey, kierownik działu przemysłu Targów Stuttgarckich, na konferencji prasowej w zakładach Audi w Neckarsulm.

Wystawcy z ponad 40 krajów świata będą rozmieszczeni w pawilonie międzynarodowym, natomiast nowo powstałe niemieckie firmy innowacyjne znajdą swoje miejsce na zbiorowej ekspozycji wspieranej przez Federalne Ministerstwo Gospodarki i Energii, co ma pomóc im w wejściu na rynek. Pod nazwą „ESPACE LASER s’invite sur LASYS“ zaplanowano po raz pierwszy zbiorową ekspozycję 20 francuskich oferentów z branży obróbki laserowej. Będzie ona zlokalizowana w ramach inicjatywy „LASYS meets…“. Messe Stuttgart umocni rangę ogólnoświatową targów LASYS w dziedzinie technologii laserowych również dzięki kooperacji z IREPA Laser, organizatorem i patronem merytorycznym francuskiego kongresu oraz dzięki towarzyszącym mu targom ESPACE LASER.
Program ramowy LASYS stanie się przyczynkiem do stworzenia sieci kontaktów pomiędzy wystawcami, użytkownikami i ekspertami.
Wspólnie z organizacją branżową „Fachverband Laser- und Lasersysteme für die Materialbearbeitung“ (zrzeszenie branżowe systemów laserowych do obróbki materiałowej) działającego w ramach zrzeszenia branżowego „Verband Deutscher Maschinen- und Anlagenbau (VDMA), który jest patronem merytorycznym tych targów branżowych, oraz z innymi partnerami zagranicznymi stworzymy platformę wymiany wiedzy na najwyższym poziomie dla wszystkich grup docelowych - zaczynając od nowicjuszy aż po specjalistów z branży laserowej - oświadczył Gunnar Mey. Na przykład w targach LASYS weźmie udział centrum technologiczne VDI (Zrzeszenie Niemieckich Inżynierów). W ramach jego ekspozycji będzie można zapoznać się z eksponatami z „Make Light“ – otwartej inicjatywy fotonicznej Federalnego Ministerstwa Edukacji i Badań. Natomiast w ramach akcji „LASER LIVE“ będzie można obejrzeć na specjalnie oznaczonych stoiskach pokazy maszyn w praktycznym zastosowaniu.

W ramach ekspozycji „Solution Center – Meet the experts“ specjaliści z ośrodka Bayerisches Laserzentrum, Instytutu für Strahlwerkzeuge Uniwersytetu w Stuttgarcie, Instytutu Fraunhofera für Werkstoff- und Strahltechnik oraz hanowerskiego Laserzentrum będą odpowiadali na pytania zainteresowanych użytkowników. Na przykład każdy, kto musi rozwiązać pewien problem z zakresu laserowej obróbki materiałów, ale nie wie, jaka technologia byłaby odpowiednia, lub w jaki sposób można obrabiać laserowo dany materiał, względnie też nie wie, czy laser będzie właściwym narzędziem do obróbki danego materiału, właśnie tutaj znajdzie odpowiednie rozwiązanie. Ponadto odwiedzający targi mogą przynieść ze sobą próbki materiałów i przedyskutować z fachowcami odpowiednie technologie dla rozwiązania danego zadania produkcyjnego.

Targi LASYS 2016 poświęcą szczególnie wiele uwagi aktualnemu tematowi, jakim są „generatywne techniki wytwarzania“: We współpracy z targami Messe Erfurt zaplanowane jest zorganizowanie ekspozycji pod nazwą Rapid Area. Będzie to ekspozycja zbiorowa, na której goście targowi będą mogli zapoznać się z rozwiązaniami, pozwalającymi sprostać nowym wyzwaniom w obróbce materiałowej, a które wynikają z coraz krótszego cyklu życia produktów, z dalszego zindywidualizowania podzespołów i coraz bardziej kompleksowej geometrii i skomplikowanej strukturze wewnętrznej.

Goście targowi będą mogli skorzystać również z wiedzy uznanych ekspertów z branży w ramach forum specjalistycznego „Lasers in Action“. Forum organizowane przez Laser Systems Europe i z udziałem Laser Institute of America, odbędzie się bezpośrednio w hali targowej. Osoby zainteresowany będą mogły codziennie zapoznać się z interesującymi prelekcjami, poświęconymi takim tematom jak mikrobróbka, adytywne wytwarzanie, obróbka laserowa oraz szanse na rynkach azjatyckich. Natomiast 1 czerwca zostanie zorganizowana dyskusja panelowe znanych menedżerów, która będzie poświęcona wizji najnowszych trendów w technologii obróbki laserowej.

Kolejnym przyczynkiem do interesującej wymiany naukowej będzie konferencja Stuttgarter Lasertage (SLT) Instytutu für Strahlwerkzeuge Uniwersytetu w Stuttgarcie. W połączeniu z targami LASYS konferencja przyciągnie 31 maja i 1 czerwca 2016, już po raz dziewiąty, na targi do Stuttgartu ekspertów z zakresu technologii obróbki laserowej i jej użytkowników. Impreza ta odbędzie się w ICS – Międzynarodowym Centrum Kongresowym Stuttgart. Jest ona uznawana za najważniejsze międzynarodowe forum użytkowników technologii obróbki laserowej. Konferencja SLT zaprezentuje najnowsze osiągnięcia i innowacje z zakresu technologii obróbki laserowej materiałów. Tematy obejmą najnowsze trendy, ale również badania podstawowe oraz nowe możliwości zastosowania i najlepsze przykłady wzięte z praktyki.

W dniach od 1-2 czerwca towarzystwo naukowe Wissenschaftliche Gesellschaft Lasertechnik e.V. zorganizuje w centrum konferencyjnym ICS krótki kurs pod nazwą „Wiedza podstawowa o laserach i laserowej obróbce materiałowej“, obejmujący podstawowe wiadomości o laserach i przegląd możliwości zastosowania laserowej obróbki materiałów.

Również w trakcie warsztatów dla producentów narzędzi poświęconych wyzwaniom Industry 4.0 „Einsteiger-Workshop 4.0 im Werkzeugbau“, zorganizowanych 1 czerwca przez Verband Deutscher Werkzeug- und Formenbauer (zrzeszenie niemieckich producentów narzędzi i form) w centrum konferencyjnym ICS, przedsiębiorcy będą mogli zdobyć podstawowe wiadomości na temat projektów z dziedziny Industry 4.0. Seminarium poinformuje o uwarunkowaniach, historii i konkretnych przykładach zastosowania. Uczestnicy dowiedzą się, co kryje się pod pojęciem Industry 4.0, zapoznają się z praktycznymi zastosowaniami i dowiedzą się również, w jaki sposób przedsiębiorstwa małe i średnie mogą przygotować się na czwartą rewolucję przemysłową oraz jak się mogą do niej włączyć.

Ponadto 1 czerwca w centrum konferencyjnym ICS w Stuttgarcie zostanie zorganizowana przez Optech Consulting impreza pod nazwą Laser Marketplace. Impreza jest adresowana do decydentów i menedżerów z działów marketingu, dystrybucji i rozwoju z całej branży laserowej; od producentów podzespołów i systemów produkcji aż po użytkowników końcowych, placówki badawcze i inwestorów. W jej trakcie czołowi eksperci przedstawią swoje wizje rozwoju rynków, technologii i trendów zastosowania laserowej obróbki materiałów.

Wartością dodaną będą również organizowane łącznie z targami LASYS kolejne specjalistyczne imprezy targowe: targi motoryzacyjne zorganizowane przez brytyjskiego organizatora UKIP, targi O&S – Internationale Fachmesse für Oberflächen & Schichten ( Międzynarodowe Targi Powierzchni i Warstw), oraz parts2clean – Internationale Leitmesse für industrielle Teile- und Oberflächenreinigung (Międzynarodowe Targi Specjalistyczne Mycia Powierzchni i Części Przemysłowych).

W Przedstawicielstwie Targów Stuttgarckich można zakupić bilety wstępu na targi w przedsprzedaży w cenach rabatowych. W tym celu prosimy o przesłanie na adres karas@eurotargi.com zamówienia z podaniem rodzaju i liczby zamawianych biletów oraz danych do wystawienia faktury.

Bliższe informacje:
Przedstawicielstwo Targów Stuttgarckich w Polsce
ul. Gibalskiego 21, 01-190 Warszawa
tel : 22-620 71 98 , fax : 22-245 43 42
E-mail: karas@eurotargi.comwww.eurotargi.com

Źródło: Przedstawicielstwo Targów Stuttgarckich

Strona główna Aktualności Wydarzenia Międzynarodowe Targi Obróbki Laserowej LASYS w Stuttgarcie - ogólnoświatowa ranga dzięki międzynarodowej kooperacji

Zamów NEWSLETTER

Nasze propozycje

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.
Stanisław Adamczak

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych" to kompendium poświęcone tematyce pomiarów i analizy...

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych
Jacek Banasiak, Katarzyna Szymańska-Dębowska

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Układy dynamiczne" to podręcznik związany z analizą układów dynamicznych, którą można zastosować w różnych...

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka
Joel L. Schiff (Tłum.: W. Sikorski)

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Matematyczny wszechświat" to wciągająca opowieść, która odkrywa przed czytelnikami prawa matematyczne...

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach
Tomasz Trzepieciński

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach

Wydawnictwo Naukowe PWN

W książce Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach przedstawiono specyfikę zjawiska tarcia...

Nasi partnerzy