ENG FB kontakt

19.06.2019

Strona główna Aktualności Wydarzenia Nagroda Engelbergera – „Nobel” w dziedzinie robotyzacji - przyznana

Nagroda Engelbergera – „Nobel” w dziedzinie robotyzacji - przyznana

20-03-2019

Amerykańskie Stowarzyszenie Robotyki Przemysłowej (Robotics Industries Association, RIA) ogłosiło, że laureatką Engelberger Robotics Award 2019 zostali: Catherine Morris z ATI Industrial Automation oraz dr Howie Choset, profesor robotyki w Carnegie Mellon University i współzałożyciel Advanced Robotics for Manufacturing (ARM) Institute.

 

Engelberger Robotics Award

 

Catherine Morris otrzymała nagrodę w kategorii „Przywództwo”. Morris jest liderem grupy i dyrektorem sprzedaży w ATI Industrial Automation, a także wieloletnim członkiem zarządu Robotic Industries Association (RIA). Wcześniej przewodniczyła RIA - jest pierwszą i jak do tej pory jedyną kobietą, która pełniła tą rolę. Została wyróżniona ze względu na jej zaangażowanie w rozwój ATI i budowanie pozycji lidera tej firmy w dziedzinie akcesoriów robotycznych i oprzyrządowania ramion robotów, a także za promowanie robotyki i mentoring (zwłaszcza wśród kobiet) oraz zaangażowanie w działalność RIA.

 

Mogę myśleć o bardzo niewielu ludziach w historii przemysłu robotyki, którzy byli tak zaangażowani w rozwój naszej branży jak Catherine - powiedział Jeff Burnstein, prezes RIA.

 

Dr Howie Choset otrzyma nagrodę za edukację. Jako profesor w Instytucie Robotyki w Carnegie Mellon University. Prowadzi wiele prac badawczych, aby rozwiązać istotne problemy w obszarach takich jak chirurgia, produkcja, inspekcja infrastruktury i ratownictwo. Jest twórcą wykorzystywanego przez chirurgów od lat robota-węża oraz współtwórcą wielu specjalistycznych firm (Medrobotics – roboty chirurgiczne, Hebi Robotics – roboty modułowe, Bito Robotics – pojazdy autonomiczne). Jest także współzałożycielem Instytutu ARM oraz założycielem i redaktorem czasopisma Science Robotics.

Oficjalne wręczenie nagród odbędzie się podczas uroczystej gali, która odbędzie się 10 kwietnia br. podczas targów Automate Show w Chicago.

 

Nagroda Engelbergera

Nagroda wzięła swoją nazwę od nazwiska Josepha F. Engelbergera – nazywanego „ojcem robotyki”. Engelberger był założycielem i prezesem Unimation - pierwszej na świecie firmy produkującej roboty przemysłowe. Od 1977 r. nagroda Engelbergera w dziedzinie robotyki jest wręczana osobom osiągającym sukcesy w obszarze rozwoju technologii, aplikacji oraz edukacji i liderom przemysłu z całego świata. Do tej pory wyróżniono już 128 liderów robotyki z 17 państw.

 

Źródło: IFR

 

Przeczytaj też:

Współzałożyciel i dyrektor ds. technologii Universal Robots otrzymał nagrodę Engelbergera 2018 – „Nobla” w dziedzinie robotyki.

 

 

 

Nasze propozycje

Strukturalne aspekty odkształcania metali
Karol Przybyłowicz

Strukturalne aspekty odkształcania metali

Wydawnictwo WNT

W książce zawarto jakościowy opis procesów zachodzących podczas plastycznego odkształcania metali z...

Podstawy mechaniki ciał stałych i płynów
Andrzej Flaga

Podstawy mechaniki ciał stałych i płynów

Wydawnictwo Naukowe PWN

Najważniejszą zaletą niniejszej monografii jest przedstawienie w ramach jednego opracowania głównych...

Wytrzymałość materiałów. Zbiór zadań z rozwiązaniami
Roman Gieleta

Wytrzymałość materiałów. Zbiór zadań z rozwiązaniami

Redakcja Wydawnictw WAT

Podręcznik jest zbiorem rozwiązanych zadań z podstawowych działów wytrzymałości materiałów. Jest...

Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy
Grzegorz Lindenberg

Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy

Wydawnictwo Otwarte

Autor opisuje, na czym polega rewolucja w genetyce, jak działa i co dziś potrafi sztuczna inteligencja....

Nasi partnerzy