ENG FB kontakt

29.03.2024

Strona główna Aktualności Wydarzenia Nauka wyciągnięta z obserwacji pszczół – System w kształcie plastra miodu jako system mocowania przewodów

Nauka wyciągnięta z obserwacji pszczół – System w kształcie plastra miodu jako system mocowania przewodów

04-09-2017

Igus, po raz pierwszy wprowadza w nieznany świat: uniwersalny system mocowania przewodów, który ułatwia technologię oraz skraca czas montażu.

Obecnie, opaski do przewodów odgrywają w systemach mocowania przewodów dominującą rolę. Każdy, poszczególny przewód jest przymocowany do e-prowadnika, co jest czasochłonne oraz wymaga dużej przestrzeni montażowej. Opaski do przewodów są szybkie w użyciu i często używane są tylko raz. Firma igus rewolucjonizuje system mocowania przewodów w e-prowadnikach poprzez zastosowanie systemu inspirowanego biologią, przypominającego kształt plastra miodu. Umożliwia to projektantowi zaoszczędzenie technologii i czasu.

Specjalista od tworzyw sztucznych wykorzystywanych w aplikacjach ruchomych, firma igus, obecnie opracowała unikatowy system mocowania przewodów, w kształcie plastra miodu, do stosowania w e-prowadnikach. Wystarczy tylko wcisnąć zarówno węże oraz przewody w system o kształcie plastra miodu. Następnie jest on zamykany, przy czym zewnętrzne ścianki wnęk o strukturze plastra miodu są delikatnie ściśnięte, aby szczelnie przylegać do przewodów. Umożliwia to dostosowanie się struktury do średnicy przewodów. Montaż systemu w kształcie plastra miodu zabiera kilka sekund, w odróżnieniu do często stosowanych opasek do przewodów lub innych rozwiązań w zakresie mocowania przewodów - zapewnia to użytkownikowi oszczędność 80% czasu montażu. Nowy system zapewnia również oszczędność przestrzeni oraz chroni przewody w e-prowadnikach. Charakteryzuje się dużo większą elastycznością, jako że jest systemem umożliwiającym łatwe otwarcie w celu umieszczenia lub wymiany przewodów.

 

Dwie wersje systemu mocowania przewodów

Ten uniwersalny system mocowania przewodów dostępny jest w dwóch wersjach. Poziomy system mocowania przewodów CFU.H można zainstalować warstwowo. Umożliwia to umieszczenie różnych przewodów w jednej warstwie. Jest on przykręcany od góry w przedniej części elementu mocującego i może być również używany do długich przesuwów na stałym końcu. Pionową wersję CFU.V można zaczepić do przedniej części elementu mocującego. Następnie wystarczy umieścić różne przewody w pionowe rzędy. System jest szczelnie zamykany klamrą, a jednocześnie chroni przewody przed na prężeniami mechanicznymi. Obie wersje systemów mocowania przewodów będą dostępne dla e-prowadników E4.1L latem tego roku.

 

Nowy system mocowania oraz separatory sprawiają, że E4.1L jest najszybciej konfekcjonowanym e-prowadnikiem

Nowy system w kształcie plastra miodu stanowi część kampanii innowacyjnej, której celem jest zapewnienie jeszcze szybszego i łatwiejszego wytwarzania e-prowadników. Przedstawiając E4.1L, igus oferuje najłatwiejszy do napełnienia e-prowadnik dostępny na rynku.

Pierwszy na świecie: system mocowania w kształcie plastra miodu pewnie i bezpiecznie utrzymuje przewody i węże w ruchu. Montaż wersji zarówno w pionie i poziomie zajmuje tylko kilka sekund.

Rys. Pierwszy na świecie: system mocowania w kształcie plastra miodu pewnie i bezpiecznie utrzymuje przewody i węże w ruchu. Montaż wersji zarówno w pionie i poziomie zajmuje tylko kilka sekund. (Źródło: igus GmbH)

 

Dzięki innowacyjnemu systemowi separatorów, zaprezentowanych przez firmę igus na targach hanowerskich w 2017 roku, klient może jeszcze łatwiej dostosowywać podział wewnętrznej przestrzeni e-prowadnika do indywidualnych potrzeb. Ponadto, projektant wybierający nowy system mocowania przewodów zyskuje swobodę precyzyjnego umieszczania przewodów w E4.1L jak również swobodę wyboru etapu konstrukcyjnego, w którym to umieszczenie ma mieć miejsce – oraz możliwość nieskomplikowanego modyfikowania wypełnienia prowadnika.

Źródło: igus

Strona główna Aktualności Wydarzenia Nauka wyciągnięta z obserwacji pszczół – System w kształcie plastra miodu jako system mocowania przewodów

Zamów NEWSLETTER

Nasze propozycje

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.
Stanisław Adamczak

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych" to kompendium poświęcone tematyce pomiarów i analizy...

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych
Jacek Banasiak, Katarzyna Szymańska-Dębowska

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Układy dynamiczne" to podręcznik związany z analizą układów dynamicznych, którą można zastosować w różnych...

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka
Joel L. Schiff (Tłum.: W. Sikorski)

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Matematyczny wszechświat" to wciągająca opowieść, która odkrywa przed czytelnikami prawa matematyczne...

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach
Tomasz Trzepieciński

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach

Wydawnictwo Naukowe PWN

W książce Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach przedstawiono specyfikę zjawiska tarcia...

Nasi partnerzy