ENG FB kontakt

27.04.2018

Strona główna Aktualności Relacje Nowa lokalizacja i większe możliwości

Nowa lokalizacja i większe możliwości

29-05-2017

Firma Yamazaki Mazak dokonała oficjalnego otwarcia nowego Centrum Technicznego Poznań (10 maja 2017 r.). Nie bez  powodu na to miejsce wybrano stolicę Wielkopolski. Centrum ma znacząco poprawić jakość wsparcia udzielanego klientom  wPolsce zachodniej. Właśnie w tym dynamicznie rozwijającym się rejonie firma sprzedała do tej pory ok. 500 maszyn.

Centrum Techniczne Poznań ma służyć do prezentowania  możliwości obrabiarek (obecnie są to trzy maszyny:  nowa wycinarka laserowa Optiplex Nexus 3015 FIBER,  tokarka QT-COMPACT 200MS oraz frezarka VCN-530C  ze sterowaniem Smooth), laserów i inteligentnych technologii  obróbki. Nowocześnie wyposażoną część demonstracyjną  obiektu uzupełniono o biuro i centrum szkoleniowe  (Mazak Training Academy), które tworzą znakomitą  bazę dla zespołu inżynierów wyspecjalizowanych w technologii,  serwisie oraz sprzedaży.

Centrum Techniczne Poznań w pełni odpowiada standardom,  jakie muszą spełniać podobne ośrodki należące  do firmy Yamazaki Mazak.

Podczas otwarcia centrum dr inż. Łukasz Ślązak, pełniący  obowiązki dyrektora polskiego oddziału Yamazaki  Mazak, zaprezentował krótką historię firmy oraz jej innowacyjne  pomysły. Z kolei Richard Smith, stojący na  czele Yamazaki Mazak w Europie, przypomniał, że w ostatnim  roku firma ogłosiła serię globalnych inwestycji  (m.in. budowę nowej fabryki maszyn pięcioosiowych,  która ma powstać w Inabe w Japonii), a w maju 2016 r.  zostało otwarte nowe centrum technologiczne niedaleko  Budapesztu na Węgrzech. Od dziś jesteśmy jeszcze  bliżej naszych klientów w północno-zachodniej Polsce.  Symbolem naszego centrum są koziołki, które stanowią  część historii Poznania. Głęboko wierzę, że to centrum  stanie się miejscem spotkań z naszymi klientami i partnerami,  zwłaszcza z tego regionu – dodał Richard Smith.  Nowe centrum to przede wszystkim miejsce prezentacji  maszyn, ale także miejsce, gdzie klienci chętnie będą się  dzielić swoimi opiniami na temat korzyści z obróbki metalu  w kontekście koncepcji Przemysłu 4.0 oraz uzyskają  wsparcie serwisowe. Przedstawiciele firmy Yamazaki  Mazak liczą, że poznańskie centrum dorówna centrum  katowickiemu, które od momentu powstania w 2012 r. odwiedziło  ponad 6000 gości.

Nasze propozycje

Internet of Things. Nowy paradygmat rynku
Łukasz Sułkowski, Dominika Kaczorowska-Spychalska (redakcja naukowa)

Internet of Things. Nowy paradygmat rynku

Difin

Książka przedstawia istotę IoT w sposób interdyscyplinarny. Pokazuje, jak Internet Rzeczy modyfikuje...

Elastyczna automatyzacja wytwarzania. Obrabiarki i systemy obróbkowe
Jerzy Honczarenko

Elastyczna automatyzacja wytwarzania. Obrabiarki i systemy obróbkowe

Wydawnictwo Naukowe PWN

W książce omówiono stosowane formy organizacji produkcji, zagadnienia automatyzacji produkcji oraz...

System pomiaru drgań mechanicznych
Tomasz Kucharski

System pomiaru drgań mechanicznych

Wydawnictwo Naukowe PWN

W książce przedstawiono komplementarny system pomiaru drgań mechanicznych, w którym uwzględnia się...

Theory and Modeling of Rotating Fluids: Convection, Inertial Waves and Precession
Keke Zhang, Xinhao Liao

Theory and Modeling of Rotating Fluids: Convection, Inertial Waves and Precession

Cambridge University Press

Ruch wirowy silnie wpływa na strukturę i zmiany przepływów wielkoskalowych, jakie zachodzą we...

Nasi partnerzy