FB kontakt

23.10.2017

Strona główna Aktualności Wydarzenia Nowe rozwiązania w diagnostyce maszyn

Nowe rozwiązania w diagnostyce maszyn

20-07-2017

Przez ponad 100 lat schemat naprawy maszyn do obróbki blachy wyglądał podobnie w większości przypadków. Maszyna przestawała działać, zawiadamiano serwisantów, ci często musieli dojechać do zakładu, aby na miejscu zdiagnozować problem, następnie zamawiano uszkodzony element, a po jego dostawie serwisanci podróżowali na miejsce w celu identyfikacji i diagnozy problemu, zamawiali uszkodzoną część i dopiero po jej otrzymaniu naprawiali maszynę. Prima Power, wychodząc na przeciw oczekiwaniom rynkowym, wprowadziła system „Remote Care”, który analizuje na bieżąco pracę maszyny, skraca proces serwisowy, poprzez analizę pracy sprzętu, pozwala zapobiegać jego uszkodzeniu oraz zwiększa bezpieczeństwo.

Schemat działania usługi zdalnego monitoringu pracy maszyn

Rys. Schemat działania usługi zdalnego monitoringu pracy maszyn

 

„Usługa monitorowania maszyny „Remote Care” zapewnia systematyczne i planowane przeglądy serwisowe oraz przyśpiesza rozwiązywanie problemów z nią związanych. System zdalnego monitorowania zbiera dane z maszyny, rejestruje historię jej pracy, dane dotyczące wykorzystania komponentów oraz historię pojawiających się alarmów. Dane te są zapisywane w naszej bazie danych. Zebrane informacje są następnie wykorzystywane do generowania raportów wydajności. Zawierają one podział całkowitego czasu bezczynności na awarie i inne przestoje oraz analizę alarmów i stanu maszyny. Na prośbę klienta specjaliści Prima Power przeanalizują dane, przygotują podsumowanie i zalecą działania, mające na celu poprawę ogólnej wydajności procesu produkcyjnego.” - mówi Roman Padewski, dyrektor zarządzający Prima Power Central Europe.

Grupa Prima Power dzięki wprowadzeniu technologii „Remote Care” jest w stanie zdiagnozować niepokojące działania i zapobiegać usterkom z wyprzedzeniem. W krytycznym przypadku klient może zostać poinformowany o problemie, żeby zapobiec awarii maszyny. Wszystkie informacje o pracy maszyny przesyłane są do chmury, a wbudowany w maszynie firewall zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo wszystkich przechowywanych danych.

Źródło: Prima Power

Nasze propozycje

Edgecam – Wieloosiowe toczenie CNC
Przemysław Kochan

Edgecam – Wieloosiowe toczenie CNC

Helion

Książka autorstwa Przemysława Kochana – Product Managera w firmie Edgecam Polska, jest przeznaczona...

Advanced Machining Processes of Metallic Materials: Theory, Modelling, and Applications
Wit Grzesik

Advanced Machining Processes of Metallic Materials: Theory, Modelling, and Applications

Elsevier

Znane w świecie wydawnictwo Elsevier wznowiło wydaną w 2008 r. książkę autorstwa prof. W. Grzesika...

Maszynoznawstwo chemiczne. Podstawy wytrzymałości i przykłady obliczeń
Witold M. Lewandowski, Michał Ryms

Maszynoznawstwo chemiczne. Podstawy wytrzymałości i przykłady obliczeń

Wydawnictwo Naukowe PWN

W tej książce – stanowiącej skrócony kurs z wytrzymałości elementów aparatury chemicznej oraz...

Nasi partnerzy