ENG FB kontakt

19.04.2024

Strona główna Aktualności Wydarzenia Nowy prezes Mobile Industrial Robots

Nowy prezes Mobile Industrial Robots

09-07-2020

Søren E. Nielsen został prezesem Mobile Industrial Robots A/S – jednej z wiodących duńskich firm w branży robotów. Zastąpił na tym stanowisku Thomasa Visti, który zdecydował o zmianie swojej ścieżki kariery.

 

 

Od 1 sierpnia 2020 r. spółka Teradyne – właściciel Mobile Industrial Robots (MiR) – powołała na stanowisko prezesa MiR Sørena E. Nielsena. Dzięki doświadczeniu na stanowisku dyrektora ds. technologii, które piastował od stycznia 2018 r., Nielsen ma już rozległą wiedzę na temat całej organizacji.

 

Søren E. Nielsen jest znakomitym liderem, który zapewni ciągłość naszej strategii i kontynuację dynamiki biznesowej. MiR jest wciąż młodą organizacją, która ma ogromną szansę zmienić sposób pracy w firmach na całym świecie poprzez optymalizację logistyki. Søren E. Nielsen utrzyma pasję, innowacyjność i wizję, które doprowadziły MiR do tego miejsca. Jest wyrazistym, pragmatycznym liderem, a jego zmysł organizacyjny i procesowy pozwala mu skutecznie rozwijać naszą działalność. Szybko odpowiada na potrzeby klientów i jest w stanie stworzyć długofalowy plan działania w obszarze wprowadzania innowacji. Swoją życzliwością podnosi wszystkich na duchu – mówi dyrektor generalny Teradyne Mark Jagiela.

 

 

Wzrost w dobie koronawirusa

Søren E. Nielsen z niecierpliwością czeka na objęcie nowego stanowiska. Dla lidera to wyzwanie, któremu jest gotów stawić czoła, czerpiąc ze swojego cennego 25-letniego doświadczenia na stanowiskach kierowniczych w największych międzynarodowych korporacjach, takich jak Danfoss czy Siemens.

 

Pomimo obecnej sytuacji w 2020 r. MiR nadal odnotowuje wzrost. Nie ma mowy o spowolnieniu, co czyni nas silniejszymi od innych podmiotów w branży. Nasze produkty pomagają globalnym przedsiębiorstwom przemysłowym, sektorowi ochrony zdrowia i logistyce nadrobić straty poprzez zwiększenie efektywności i wydajności z użyciem robotów. Wpływamy na łańcuch dostaw w logistyce wewnętrznej, zapewniając lepsze środowisko pracy w firmach klientów poprzez odjęcie pracownikom zadań związanych z transportem ręcznym – wyjaśnia Nielsen.

– W czasie pandemii nasze tempo zatrudniania spadło. Jednak do tego czasu liczba naszych pracowników rosła wykładniczo od chwili założenia firmy. Oznacza to, że udało nam się skonsolidować organizację i na wiele sposobów zoptymalizować procesy produkcyjne – podkreśla Nielsen, który był 50. pracownikiem firmy. Obecnie MiR zatrudnia 220 osób.

 

Skromny człowiek po „Misterze MiR”

 

W ciągu zaledwie kilku lat MiR stał się bardzo znaną, renomowaną firmą w Danii i za granicą. Prezes Thomas Visti chętnie udzielał się w mediach.

 

Ze stanowiska odchodzi „Mister MiR”. Mój poprzednik bardzo wysoko ustawił poprzeczkę. Z nieprawdopodobną sprawnością działał na rzecz marki MiR na świecie. Ja jestem inny, ale zrobię, co w mojej mocy – deklaruje Nielsen.

 

Thomas Visti jest szczerze zadowolony z wyboru swojego następcy.
Gdy Søren trafił na pokład, potrzebowaliśmy lidera z międzynarodowym doświadczeniem. Bardzo się cieszę, że mogę przekazać ster w jego ręce – podkreśla Visti.

 

 

O Mobile Industrial Robots:

Mobile Industrial Robots rozwija i wprowadza na rynek zaawansowaną linię współpracujących i bezpiecznych autonomicznych robotów mobilnych (AMR), które szybko, łatwo i efektywnie kosztowo zarządzają wewnętrzną logistyką, dając pracownikom swobodę podejmowania bardziej wartościowych działań. Innowacyjne roboty MiR pracują w setkach średnich i dużych międzynarodowych przedsiębiorstw, w kilku szpitalach i domach opieki na świecie. Firma szybko stworzyła globalną sieć dystrybucji w ponad 60 krajach, z oddziałami w Nowym Jorku, San Diego, Singapurze, Frankfurcie, Barcelonie, Tokyo i Szanghaju. Rozwój utworzonego w 2013 r. przedsiębiorstwa postępował w szybkim tempie. W 2019 r. przychód MiR wyniósł 44 mln USD. MiR ma siedzibę w Odense w Danii.

 

 

Więcej informacji: www.mobile-industrial-robots.com

Strona główna Aktualności Wydarzenia Nowy prezes Mobile Industrial Robots

Zamów NEWSLETTER

Nasze propozycje

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.
Stanisław Adamczak

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych" to kompendium poświęcone tematyce pomiarów i analizy...

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych
Jacek Banasiak, Katarzyna Szymańska-Dębowska

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Układy dynamiczne" to podręcznik związany z analizą układów dynamicznych, którą można zastosować w różnych...

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka
Joel L. Schiff (Tłum.: W. Sikorski)

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Matematyczny wszechświat" to wciągająca opowieść, która odkrywa przed czytelnikami prawa matematyczne...

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach
Tomasz Trzepieciński

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach

Wydawnictwo Naukowe PWN

W książce Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach przedstawiono specyfikę zjawiska tarcia...

Nasi partnerzy