FB kontakt

23.11.2017

Strona główna Aktualności Wydarzenia Premiera programu Cura Connect – maksymalizuj druk 3D!

Premiera programu Cura Connect – maksymalizuj druk 3D!

07-11-2017

Holenderska firma Ultimaker B.V - producent drukarek 3D - udostępniła dzisiaj nowy program Cura Connect. Jest on częścią programu Ultimaker Cura – najpopularniejszego na świecie programu do przygotowywania projektów do druku 3D. Ultimaker Cura ma ponad milion aktywnych użytkowników. Cura Connect poszerza funkcjonalność Ultimaker Cura, ponieważ pozwala na tworzenie i zarządzanie farmą drukarek 3D Ultimaker. Dzięki temu można uzyskać efektywne rozwiązanie służące szybkiemu prototypowaniu, tworzeniu narzędzi czy też produkcji niskoseryjnej. Cura Connect jest dostępna za darmo jako update flagowego modelu drukarki 3D.

Cura Connect jest dobrym rozwiązaniem dla organizacji, które wykorzystują drukarki Ultimaker 3 w prototypowaniu i produkcji małych serii oraz przy scentralizowanym zarządzaniu kolejką wydruków w jednolitym interfejsie. Cura Connect umożliwia tworzenie i wybór niezależnych grup drukarek, kolejkowanie i ustawianie priorytetów wydruków i ich monitorowanie za pomocą wbudowanych w drukarkę 3D kamer video. Umożliwia też strategiczne zarządzanie okresowymi przeglądami drukarek oraz monitoruje ich stan, informując operatora o zdarzeniach wymagających jego reakcji.

Cura Connect jest zoptymalizowana dla grup roboczych liczących od 1 do 15 użytkowników którzy dzielą między siebie od 1 do 5 drukarek. Oczywiście ilość użytkowników ani drukarek nie jest ograniczona i dobrze skaluje się w różnych środowiskach i scenariuszach pracy – od małego biura do dużej organizacji. Software’owe grupowanie drukarek i centralna kolejka zadań doskonale poprawia wydajność i planowanie dając w rezultacie niezawodną i lepiej zorganizowaną produkcję.

Paul Heiden, Starszy Wiceprezes ds. Zarządzania Produktem w firmie Ultimaker, powiedział: „Naszym celem jest udostępnienie zaawansowanych rozwiązań druku 3D każdemu i nad tym właśnie cały czas pracujemy. Poprzez ciągły rozwój sprzętu, oprogramowania, materiałów oraz usług udało nam się doprowadzić do tego, że druk 3D staje się coraz bardziej bezproblemowym rozwiązaniem dostępnym dla każdego biura projektowego, firmy czy warsztatu. Bardzo dużo czasu i środków zainwestowaliśmy w badania użytkowników, aby być pewnym, że Cura Connect idealnie wpasowuje się w potrzeby naszych klientów. Wierzymy, że nam się to udało i że Cura Connect podniesie efektywność pracy w firmach z niej korzystających, oferując im skrócenie czasu wprowadzenia nowych produktów na rynek, redukcje kosztów, wydłużenie cyklu życia produktu, dzięki skróceniu czasu iteracji prototypowania oraz możliwość personalizacji produktów i efektywnej produkcji części zamiennych.

 

Źródło: get3D

Galeria zdjęć

Nasze propozycje

Robotyzacja procesów produkcyjnych
Wojciech Kaczmarek, Jarosław Panasiuk

Robotyzacja procesów produkcyjnych

Wydawnictwo Naukowe PWN

Kolejna książka z serii ROBOTYKA, która w przystępny sposób przedstawia praktyczne wykorzystanie...

AutoCAD 2018/LT2018/360+. Kurs projektowania parametrycznego i nieparametrycznego 2D i 3D
Andrzej Jaskulski

AutoCAD 2018/LT2018/360+. Kurs projektowania parametrycznego i nieparametrycznego 2D i 3D

Wydawnictwo Naukowe PWN

Podręcznik zawiera kompletny kurs projektowania parametrycznego i nieparametrycznego 2D/3D oraz drukowania...

Środowiska programowania robotów
Wojciech Kaczmarek, Jarosław Panasiuk

Środowiska programowania robotów

Wydawnictwo Naukowe PWN

To pierwsza książka z przygotowanego przez wydawnictwo naukowe PWN cyklu ROBOTYKA, wprowadzająca...

Edgecam – Wieloosiowe toczenie CNC
Przemysław Kochan

Edgecam – Wieloosiowe toczenie CNC

Helion

Książka autorstwa Przemysława Kochana – Product Managera w firmie Edgecam Polska, jest przeznaczona...

Nasi partnerzy