FB kontakt

22.02.2018

Strona główna Aktualności Wydarzenia Premiera programu Cura Connect – maksymalizuj druk 3D!

Premiera programu Cura Connect – maksymalizuj druk 3D!

07-11-2017

Holenderska firma Ultimaker B.V - producent drukarek 3D - udostępniła dzisiaj nowy program Cura Connect. Jest on częścią programu Ultimaker Cura – najpopularniejszego na świecie programu do przygotowywania projektów do druku 3D. Ultimaker Cura ma ponad milion aktywnych użytkowników. Cura Connect poszerza funkcjonalność Ultimaker Cura, ponieważ pozwala na tworzenie i zarządzanie farmą drukarek 3D Ultimaker. Dzięki temu można uzyskać efektywne rozwiązanie służące szybkiemu prototypowaniu, tworzeniu narzędzi czy też produkcji niskoseryjnej. Cura Connect jest dostępna za darmo jako update flagowego modelu drukarki 3D.

Cura Connect jest dobrym rozwiązaniem dla organizacji, które wykorzystują drukarki Ultimaker 3 w prototypowaniu i produkcji małych serii oraz przy scentralizowanym zarządzaniu kolejką wydruków w jednolitym interfejsie. Cura Connect umożliwia tworzenie i wybór niezależnych grup drukarek, kolejkowanie i ustawianie priorytetów wydruków i ich monitorowanie za pomocą wbudowanych w drukarkę 3D kamer video. Umożliwia też strategiczne zarządzanie okresowymi przeglądami drukarek oraz monitoruje ich stan, informując operatora o zdarzeniach wymagających jego reakcji.

Cura Connect jest zoptymalizowana dla grup roboczych liczących od 1 do 15 użytkowników którzy dzielą między siebie od 1 do 5 drukarek. Oczywiście ilość użytkowników ani drukarek nie jest ograniczona i dobrze skaluje się w różnych środowiskach i scenariuszach pracy – od małego biura do dużej organizacji. Software’owe grupowanie drukarek i centralna kolejka zadań doskonale poprawia wydajność i planowanie dając w rezultacie niezawodną i lepiej zorganizowaną produkcję.

Paul Heiden, Starszy Wiceprezes ds. Zarządzania Produktem w firmie Ultimaker, powiedział: „Naszym celem jest udostępnienie zaawansowanych rozwiązań druku 3D każdemu i nad tym właśnie cały czas pracujemy. Poprzez ciągły rozwój sprzętu, oprogramowania, materiałów oraz usług udało nam się doprowadzić do tego, że druk 3D staje się coraz bardziej bezproblemowym rozwiązaniem dostępnym dla każdego biura projektowego, firmy czy warsztatu. Bardzo dużo czasu i środków zainwestowaliśmy w badania użytkowników, aby być pewnym, że Cura Connect idealnie wpasowuje się w potrzeby naszych klientów. Wierzymy, że nam się to udało i że Cura Connect podniesie efektywność pracy w firmach z niej korzystających, oferując im skrócenie czasu wprowadzenia nowych produktów na rynek, redukcje kosztów, wydłużenie cyklu życia produktu, dzięki skróceniu czasu iteracji prototypowania oraz możliwość personalizacji produktów i efektywnej produkcji części zamiennych.

 

Źródło: get3D

Galeria zdjęć

Nasze propozycje

Programowanie robotów przemysłowych
Wojciech Kaczmarek, Jarosław Panasiuk

Programowanie robotów przemysłowych

Wydawnictwo Naukowe PWN

Jest to ostatnia książka z serii Robotyka. Zawiera aktualną wiedzę na temat programowania robotów. Na...

Przykłady obliczania konstrukcji żelbetowych. Zeszyt 3. Zarysowanie

Przykłady obliczania konstrukcji żelbetowych. Zeszyt 3. Zarysowanie

Wydawnictwo Naukowe PWN

Monografia dotyczy sprawdzania konstrukcji żelbetowych ze względu na zarysowanie. Składa się z dwóch...

Technologie mobilne w logistyce i zarządzaniu łańcuchem dostaw
Barbara Ocicka (red. naukowa)

Technologie mobilne w logistyce i zarządzaniu łańcuchem dostaw

Wydawnictwo Naukowe PWN

W publikacji scharakteryzowano nowoczesne technologie mobilne wykorzystywane przez firmy w logistyce i...

Transport intermodalny. Projektowanie terminali przeładunkowych
Marianna Jacyna, Dariusz Pyza, Roland Jachimowski

Transport intermodalny. Projektowanie terminali przeładunkowych

Wydawnictwo Naukowe PWN

Zasadnicza część książki jest poświęcona zagadnieniom kształtowania i wymiarowania terminali...

Nasi partnerzy