ENG FB kontakt

16.02.2019

Strona główna Aktualności Wydarzenia Premiera rynkowa frezarki MCV 800 Quick

Premiera rynkowa frezarki MCV 800 Quick

25-05-2018

Kovosvit MAS przygotował nową wersję najmniejszego centrum frezarskiego MCV 754 Quick, która teraz wchodzi na rynek pod nazwą MCV 800 Quick. Jest to idealna trójosiowa frezarka – zajmuje mniej miejsca, a jednocześnie oferuje większy skok w osi X.

Innowacja opracowana przez zespół projektowy spółki Kovosvit MAS, złożony ze specjalistów o różnych kompetencjach, była tak istotna, że podjęto decyzję o zmianie nazwy maszyny na MCV 800 Quick. Powodem decyzji o modernizacji była potrzeba wprowadzenia do oferty trójosiowej frezarki o skoku w osi X o wartości do 800 mm oraz stworzenia wzorca wydajności i dokładności w tej kategorii wielkościowej.

Kierunki zmian zostały wyznaczone na podstawie szczegółowych badań prowadzonych wśród klientów, techników serwisowych i technologów firmy Kovosvit MAS. Zasadniczą decyzją była zmiana konfiguracji kinematycznej i budowy stołu krzyżowego, tak aby maksymalnie zwiększyć sztywność statycznej struktury nośnej po stronie obrabianego detalu, która musi być odporna na działanie sił grawitacji przy nieustannej zmianie ich punktu oddziaływania. Stół w MCV 800 Quick jest umieszczony na potężnych saniach, podobnie jak w większych maszynach produkowanych przez spółkę.

Przekształcenie kinematyki umożliwiło modernizację obudowy przestrzeni wewnętrznej, co poskutkowało zmniejszeniem powierzchni zabudowy maszyny, a także poprawą jej ergonomii oraz dostępu do strefy roboczej. W celu zmaksymalizowania sztywności, a przede wszystkim zapewnienia niezawodności struktury nośnej i mechaniki napędów, zastosowano kluczowe komponenty wyłącznie niemieckiej i japońskiej produkcji.

Jednym z najbardziej akcentowanych elementów innowacji było zmniejszenie powierzchni posadowienia maszyny – taką potrzebę wskazywali klienci. Przebudowanie osłon wewnętrznych zmniejszyło wysunięcie przedniej części maszyny o 100 mm, zminimalizowało szerokość panelu przed drzwiami do strefy roboczej i sprawiło, że obsługa nie będzie już musiała schylać się przez tę przeszkodę mechaniczną, aby dostać się do strefy roboczej. Kolejnym tematem była przebudowa rozdzielni, gdzie oszczędność przestrzeni uzyskano przez przesunięcie krawędzi z prawej strony o 250 mm. Zmieniono również układ pojemników na emulsję chłodzącą i – dzięki nowej konstrukcji zbiornika – zmniejszono jego wymiary w rzucie poziomym o prawie 400 mm. Wszystkie te decyzje pozwoliły na zmniejszenie głębokości maszyny o 500 mm i szerokości o 270 mm.

Zgodnie z życzeniem klientów przygotowano wersję ze zintegrowanym przenośnikiem wiórów. Przenośnik jest solidnym urządzeniem o przekroju spirali 20 × 20 mm i o średnicy zewnętrznej 100 mm. Zapewnia niezawodne odprowadzanie wszystkich rodzajów wiórów. Aby maksymalnie wydłużyć okres jego eksploatacji, powierzchnię zewnętrzną wykonano ze stali odpornej na ścieranie. Przenośnik jest krótszy niż klasyczny przenośnik członowy i umożliwia zmniejszenie długości maszyny o 1100 mm. Przy okazji jest prostszy do wykonania, a tym samym tańszy. Zwartość konstrukcji, oszczędność przestrzeni i niewygórowana cena to argumenty przemawiające za sukcesem rynkowym tej wersji centrum frezarskiego.

 

 

Mimo zmniejszenia wymiarów zewnętrznych maszyny, zwiększono zakres roboczy w osi X do 800 mm. Zakresy w pozostałych dwóch osiach pozostały takie same jak w centrum MCV 754 Quick. Kolejną zmianą, na którą czekali klienci, jest zwiększenie liczby rowków mocujących na stole. Stół ma heblowaną powierzchnię, co jest standardem w maszynach produkowanych przez Kovosvit MAS.

Z innych rozwiązań technicznych warto wymienić zastosowanie dużego ekranu dotykowego z aktualnymi wersjami systemów sterowania. Nowe ustawienia parametrów sterownia przygotowano na bazie doświadczeń z eksploatacji maszyn zamontowanych u klientów – tak aby zapewnić jeszcze większą produktywność oraz wydajność obróbki.

MCV 800 Quick to niejedyna nowość wprowadzona przez Kovosvit MAS na rynek w 2018 r. W sprzedaży pojawiło się również pięcioosiowe pionowe centrum obróbkowe MCU 450, uzupełniające serię pięcioosiowych maszyn frezujących i wielofunkcyjnych – MCU 700 oraz MCU 1100.

Nową trójosiową frezarkę MCV 800 Quick będzie można zobaczyć na czerwcowych targach ITM w ramach salonu MACH-TOOL. Serdecznie zapraszamy na nasze stoisko – z okazji 10. rocznicy powstania Kovosvit MAS Polska firma zaplanowała wiele jubileuszowych atrakcji oraz niespodzianek.

 

Nasze propozycje

Wytrzymałość materiałów. Zbiór zadań z rozwiązaniami
Roman Gieleta

Wytrzymałość materiałów. Zbiór zadań z rozwiązaniami

Redakcja Wydawnictw WAT

Podręcznik jest zbiorem rozwiązanych zadań z podstawowych działów wytrzymałości materiałów. Jest...

Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy
Grzegorz Lindenberg

Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy

Wydawnictwo Otwarte

Autor opisuje, na czym polega rewolucja w genetyce, jak działa i co dziś potrafi sztuczna inteligencja....

Podstawy skrawania materiałów konstrukcyjnych. Wydanie III zmienione i uaktualnione
Wit Grzesik

Podstawy skrawania materiałów konstrukcyjnych. Wydanie III zmienione i uaktualnione

Wydawnictwo Naukowe PWN

Publikacja ta stanowi bogate kompendium wiedzy o procesie skrawania i jego zastosowaniach w przemyśle. W...

Autodesk Inventor Professional 2019PL / 2019+ / Fusion 360. Metodyka projektowania
Andrzej Jaskulski

Autodesk Inventor Professional 2019PL / 2019+ / Fusion 360. Metodyka projektowania

Wydawnictwo Naukowe PWN

Podręcznik jest przeznaczony dla osób, które chcą się nauczyć projektowania wyrobów (obejmującego...

Nasi partnerzy