ENG FB kontakt

16.02.2019

Strona główna Aktualności Wydarzenia Premierowa edycja Specjalistycznych Targów Odlewów i Odkuwek CastForge w Stuttgarcie

Premierowa edycja Specjalistycznych Targów Odlewów i Odkuwek CastForge w Stuttgarcie

14-06-2018

 

W dniach od 5 do 7 czerwca na terenach targowych w Stuttgarcie miała miejsce premierowa edycja Targów Odlewów i Odkuwek CastForge. Targi zostały bardzo dobrze przyjęte zarówno przez odlewnie, kuźnie i inne firmy z branży pragnące pokazać swoją ofertę i możliwości produkcyjne, jak przez gości poszukujących konkretnych rozwiązań dla swoich przedsiębiorstw. 153 wystawców z 18 krajów w hali 6 (Oskar Lapp Halle) zaprezentowało kompleksowe porfolio dla branży, pełny łańcuch produkcyjny począwszy od odlewanych i kutych półfabrykatów, poprzez obróbkę mechaniczną, aż po gotowy produkt. W centrum zainteresowania imprezy znalazły się odlewy staliwne i żeliwne.

Wśród wystawców znalazło się aż 21% firm z zagranicy, w tym 8 z Polski (Odlewnia Żeliwa Śrem S.A. z Grupą PGO S.A., Zamet Budowa Maszyn S.A., Kuźnia Sułkowice S.A., Odlewnia Żeliwa Simiński Ordon Sp.z .o.o. Sp.K., SKB Drive Tech S.A., Odlewnie Polskie S.A. oraz Thoni Alutec Sp. z o.o.), co jest bardzo dobrym wynikiem w przypadku nowych targów i dobrze rokuje na przyszłość.

Targom CastForge udało się stworzyć wyjątkową platformę wymiany informacji i kontaktów handlowych dla branży odlewów i odkuwek, która do tej pory podczas innych imprez wystawienniczych była „zagubiona” wśród oferty z wielu innych branż. Odwiedzający z firm produkujących maszyny i urządzenia, pojazdy użytkowe, pompy i sprężarki oraz zajmujących się techniką napędową docenili targi CastForge umożliwiające znalezienie wartościowych produktów oraz konkretnych rozwiązań dla swoich firm. Imprezę odwiedziło około 3700 specjalistów z 32 krajów (najwięcej z Niemiec, Włoch, Szwajcarii, Austrii, i Francji). Podobnie jak w przypadku wystawców targi zanotowały wysoki 24% odsetek zwiedzających z zagranicy. Ponad 80% gości deklarowało chęć dokonania inwestycji i zakupów na targach.

Wystawcy, którzy po raz pierwszy byli na targach CastForge byli pod wrażeniem koncepcji imprezy, jej profesjonalnego przygotowania, a przede wszystkim dużej liczby rozmów i kontaktów, które udało im się nawiązać z potencjalnymi odbiorcami. Pan Leszek Szwalbe, kierownik działu „Badania i Rozwój” Odlewni Żeliwa Śrem S.A. podkreślił, że profil imprezy idealnie pasuje do Grupy PGO S.A., która zrzesza zarówno odlewnie żeliwa, jak i odlewnie staliwa i kuźnię. Ocenił, że oczekiwania co do imprezy zostały więcej niż spełnione, szczególnie był pod wrażeniem wysokiej fachowości odwiedzających i profesjonalnej organizacji.

Targi Stuttgarckie – organizator imprez, potwierdziły, iż dzięki dobremu przyjęciu imprezy przez branżę, CastForge znajdą się na stałe w kalendarzu targowym. Na podstawie komentarzy koncepcja imprezy zostanie rozwinięta i uzupełniona, w szczególności jeśli chodzi o ustalenie cykliczności, odpowiedniego terminu, atrakcyjnego programu ramowego i pasujących imprez towarzyszących.

Źródło: Przedstawicielstwo Targów Stuttgarckich w Polsce

 

Galeria zdjęć

Nasze propozycje

Wytrzymałość materiałów. Zbiór zadań z rozwiązaniami
Roman Gieleta

Wytrzymałość materiałów. Zbiór zadań z rozwiązaniami

Redakcja Wydawnictw WAT

Podręcznik jest zbiorem rozwiązanych zadań z podstawowych działów wytrzymałości materiałów. Jest...

Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy
Grzegorz Lindenberg

Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy

Wydawnictwo Otwarte

Autor opisuje, na czym polega rewolucja w genetyce, jak działa i co dziś potrafi sztuczna inteligencja....

Podstawy skrawania materiałów konstrukcyjnych. Wydanie III zmienione i uaktualnione
Wit Grzesik

Podstawy skrawania materiałów konstrukcyjnych. Wydanie III zmienione i uaktualnione

Wydawnictwo Naukowe PWN

Publikacja ta stanowi bogate kompendium wiedzy o procesie skrawania i jego zastosowaniach w przemyśle. W...

Autodesk Inventor Professional 2019PL / 2019+ / Fusion 360. Metodyka projektowania
Andrzej Jaskulski

Autodesk Inventor Professional 2019PL / 2019+ / Fusion 360. Metodyka projektowania

Wydawnictwo Naukowe PWN

Podręcznik jest przeznaczony dla osób, które chcą się nauczyć projektowania wyrobów (obejmującego...

Nasi partnerzy