ENG FB kontakt

25.04.2024

Strona główna Aktualności Relacje Spotkanie branży przemysłowej w Sosnowcu za nami!

Spotkanie branży przemysłowej w Sosnowcu za nami!

27-02-2018

W Centrum Targowo – Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu w dniach 20-21 lutego 2018 roku odbyły się Targi Technologii Przemysłowych INDUSTRYmeeting oraz Salon Technologii i Materiałów Kompozytowych KOMPOZYTmeeting.

Wydarzenie poświęcone było kluczowym technologiom przemysłowym obejmującym: cięcie, szlifowanie, technologie kompozytowe i pomiarowe, pneumatykę, automatykę, elementy złączne, BHP i utrzymanie ruchu.

W targach udział wzięło ponad 80 wystawców, a wydarzenie odwiedziło blisko 1500 specjalistów z branży.

Podczas targów Wystawcy na swoich stoiskach przedstawili produkty z zakresu: obróbki blachy, szlifowania, filtracji przemysłowej, optymalizacji produkcji, składowania materiałów niebezpiecznych oraz znakowania. Nie zabrakło również firm, które w swojej ofercie posiadały: konstrukcje stalowe, artykuły metalowe, urządzenia i sprzęt elektroenergetyczny, środki do utrzymania czystości i dezynfekcji, regały oraz rozwiązania magazynowe. W czasie targów zaprezentowały się również firmy związane z drukiem 3D, a także oferujące plotery i skanery wielkoformatowe. Wystawcy prezentowali liczne produkty umożliwiające bezpieczne postępowanie z niebezpiecznymi substancjami oraz produkty do przepisowego składowania materiałów niebezpiecznych.

Targom towarzyszyła ciekawa strefa konsultacyjno-seminaryjna, stanowiąca doskonałą okazję do pogłębienia fachowej wiedzy. Strefa ta cieszyła się dużym zainteresowaniem i zgromadziła liczne grono uczestników. Wśród wydarzeń towarzyszących dużym zainteresowaniem cieszyła się konferencja „Praca 4.0 w nowoczesnym przedsiębiorstwie przemysłowym” zorganizowana przez Polskie Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Montażu. W ramach Salonu BHP Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach zorganizowała konferencję „Doskonalenie stanu BHP w różnych gałęziach gospodarki. Na zakończenie konferencji odbył się niezwykle pouczający pokaz eksperymentalny, będący jednocześnie szkoleniem nt. materiałów niebezpiecznych. Tematem pokazu było „Unikanie zagrożeń związanych z używaniem cieczy palnych i substancji niebezpiecznych”. Pokaz został przedstawiony przez firmę DENIOS. Drugi dzień targów poświęcony był głównie branży kompozytowej. Wystawcy i zwiedzający mieli okazję wziąć udział w II edycji Seminarium „Materiały kompozytowe w przemyśle”, którego organizatorem była Politechnika Śląska, Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii oraz Polskie Towarzystwo Materiałów Kompozytowych. Wydarzenie zrealizowane zostało w ramach Salonu Technologii i Materiałów Kompozytowych KOMPOZYTmeeting.

Podczas dwóch dni targowych odbyła się również prezentacja Bolidu wyścigowego klasy Formula Student. Organizatorami pokazu była grupa studentów działających na Wydziale Transportu Politechniki Śląskiej w Katowicach w Katedrze Budowy Pojazdów Samochodowych.

 

 

Targom towarzyszył także Konkurs na najlepszy produkt prezentowany przez Wystawców na stoisku. Pierwsze miejsce, a tym samym Medal Expo Silesia, otrzymała firma APZUMI SPATIAL za: APZUMI SPATIAL. Przyznano również dwa wyróżnienia, które trafiły do POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ, WYDZIAŁU INŻYNIERII MATERIAŁOWEJ I METALURGII za odlewy wzmocnione lokalnie warstwą kompozytową, rozwiązanie materiałowo – technologiczne oraz do GMINY BRZESKO – Region Tarnowski za pierwszy portal Subregionu Tarnowskiego, który w innowacyjny sposób kojarzy partnerów biznesowych.

 

Źródło: Expo Silesia

Galeria

Strona główna Aktualności Relacje Spotkanie branży przemysłowej w Sosnowcu za nami!

Zamów NEWSLETTER

Nasze propozycje

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.
Stanisław Adamczak

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych" to kompendium poświęcone tematyce pomiarów i analizy...

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych
Jacek Banasiak, Katarzyna Szymańska-Dębowska

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Układy dynamiczne" to podręcznik związany z analizą układów dynamicznych, którą można zastosować w różnych...

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka
Joel L. Schiff (Tłum.: W. Sikorski)

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Matematyczny wszechświat" to wciągająca opowieść, która odkrywa przed czytelnikami prawa matematyczne...

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach
Tomasz Trzepieciński

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach

Wydawnictwo Naukowe PWN

W książce Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach przedstawiono specyfikę zjawiska tarcia...

Nasi partnerzy