ENG FB kontakt

19.04.2024

Strona główna Aktualności Wydarzenia Swobodnie konfigurowane roboty przemysłowe firmy igus już od 5000 euro

Swobodnie konfigurowane roboty przemysłowe firmy igus już od 5000 euro

02-06-2017

Łatwe konfigurowanie oraz ekonomiczna automatyzacja – podczas targów hanowerskich 2017 firma igus, specjalizująca się w tworzywach sztucznych do zastosowań ruchomych, zaprezentowała nowe elementy z rodziny robolink do indywidualnego konfigurowania robotów. Oprócz kompletnych ramion robotów o zoptymalizowanej konstrukcji, zapewniającej jeszcze większą swobodę ruchu, zwiększona stabilność oraz udźwig do 8 kilogramów, firma igus zaprezentowała aplikację „robolink designer” umożliwiającą łatwe i szybkie konfigurowanie ramienia robota dostosowanego do indywidualnych wymagań.

  Rys. PM1517-1
Zoptymalizowana konstrukcja zapewniająca jeszcze większą swobodę ruchu oraz stabilność – dowolnie konfigurowalne ramiona robotów robolink do indywidualnie projektowanej, niedrogiej automatyki. (Źródło: igus GmbH).
 

 

Opracowując rodzinę produktów robolink, firma igus postawiła sobie za cel przygotowanie oferty niedrogich elementów z bezsmarowych i bezobsługowych tworzyw, dzięki którym użytkownicy mogą zamawiać indywidualne systemy składające się z przegubów, przekładni, silników i łączników – zarówno w postaci zestawów do samodzielnego montażu, jak i w pełni zmontowanego, przegubowego ramienia. Na targach hanowerskich 2017 firma igus zaprezentowała nowy 5-osiowy zestaw robotyczny o zoptymalizowanej konstrukcji, który jest też dostępny jako gotowe, fabrycznie zmontowane ramię. Na swoim stoisku, firma igus zaprezentowała gotowe do podłączenia ramię robota, o zwiększonej swobodzie ruchu oraz większej stabilności, wykonujące czynności związane z produkcją.

Firma igus oferuje kompletne rozwiązania w ekonomicznych wersjach z czterema albo pięcioma stopniami swobody oraz w dwóch wielkościach. „Dzięki tym rozwiązaniom, oferujemy użytkownikom produkty klasy przemysłowej, które przetestowaliśmy we własnym laboratorium, a nawet stosujemy w pracującym 24 godziny na dobę systemie przenoszącym pick-and-place w naszym zakładzie produkcyjnym,” - objaśnia Martin Raak, manager produktów w dziale robolink firmy igus. „Większa wersja ramienia robota o nośności do ośmiu kilogramów, gotowa do podłączenia, kosztuje od 3200 euro a wraz z ekonomicznym systemem sterowania około 5000 euro.” Ramię może współpracować np. z systemem sterowania firmy Commonplace Robotics (CPR). System ten jest wyposażony w łatwe w użyciu oprogramowanie, pozwalające na sterowanie ramionami robotów robolink do czterech lub pięciu stopni swobody, a do zainstalowania wymaga tylko zewnętrznego komputera. Nawet mniejsza wersja ramienia przegubowego robolink D, o maksymalnej nośności czterech kilogramów, może z łatwością wykonywać czynności związane z szybkim przenoszeniem przedmiotów o masie do 500 gramów.

 

Łatwe konfigurowanie robotów on-line

Nowa aplikacja „robolink designer” pozwala przy użyciu intuicyjnego interfejsu CAD wybierać krok po kroku poszczególne elementy. Dzięki temu, klienci mogą łatwo i szybko skonfigurować indywidualne ramię robota od pierwszej osi po narzędzie. „Długość ramienia można dobierać w dużym zakresie, dzięki czemu można dostosować robota do obszaru roboczego, w którym ma pracować” objaśnia Martin Raak. „Oprogramowanie, które można uruchomić także na tablecie, pozwala między innymi na graficzne symulowanie ruchu przegubów obrotowych.” Po zakończeniu konfigurowania, oprogramowanie generuje listę części i umożliwia bezpośrednie składanie zamówień w firmie igus.

Źródło: igus

 

 

 

Strona główna Aktualności Wydarzenia Swobodnie konfigurowane roboty przemysłowe firmy igus już od 5000 euro

Zamów NEWSLETTER

Nasze propozycje

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.
Stanisław Adamczak

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych" to kompendium poświęcone tematyce pomiarów i analizy...

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych
Jacek Banasiak, Katarzyna Szymańska-Dębowska

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Układy dynamiczne" to podręcznik związany z analizą układów dynamicznych, którą można zastosować w różnych...

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka
Joel L. Schiff (Tłum.: W. Sikorski)

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Matematyczny wszechświat" to wciągająca opowieść, która odkrywa przed czytelnikami prawa matematyczne...

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach
Tomasz Trzepieciński

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach

Wydawnictwo Naukowe PWN

W książce Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach przedstawiono specyfikę zjawiska tarcia...

Nasi partnerzy