ENG FB kontakt

27.03.2019

Strona główna Aktualności Wydarzenia Universal Robots osiąga spektakularny wzrost przychodów

Universal Robots osiąga spektakularny wzrost przychodów

29-03-2018

Firma Universal Robots podsumowała ubiegły rok. W 2017 r. zwiększył się popyt na oferowane w przystępnej cenie, przyjazne użytkownikowi i pracujące bez osłon zabezpieczających ramiona robotyczne. Zapewniło to Universal Robots przychody w wysokości 170 mln USD (1,125 mld DKK), co w porównaniu z 2016 oznacza wzrost o 72 proc.

 

Najlepszy dla Universal Robots był czwarty kwartał 2017 roku. Firma osiągnęła wówczas przychody w wysokości 54 mln USD, a zysk operacyjny wzrósł ponad dwukrotnie, z 9 proc. w 2016 r. do 19 proc. w 2017 r.

 

Roboty współpracujące (coboty)

Roboty współpracujące (coboty)

 

„Bezprecedensowy, sięgający 72 proc. w ujęciu rok do roku wzrost przychodów zawdzięczamy rosnącej świadomości ekonomicznych zalet naszych wiodących na rynku robotów współpracujących w coraz szerszym obszarze zastosowań oraz zaangażowaniu pracowników i partnerów na rzecz wyboru tej technologii” – podkreślił Jürgen von Hollen, prezes Universal Robots. „W 2018 roku spodziewamy się dalszego wzrostu przychodów o co najmniej 50 proc.” – kontynuuje von Hollen. Będzie to jednak możliwe tylko poprzez skoncentrowanie się na naszych celach, w tym zaawansowaniu technologicznym, rozszerzaniu platformy Universal Robots+ i dalszej globalizacji sprzedaży oraz zasięgu usług”.

 

Globalna ekspansja Universal Robots

Globalne inwestycje to m.in. niedawne otwarcie przez Universal Robots dwóch centrów usługowych – pierwszych tego rodzaju obiektów poza Danią – w Stanach Zjednoczonych i Chinach. Universal Robots otworzył również niedawno nową placówkę w Bostonie. „Nowa lokalizacja w Bostonie pomoże nam w uzyskaniu dostępu do większej puli zasobów oraz wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Rozwój organizacji, szczególnie w obszarze badań i rozwoju oraz sprzedaży i usług, będzie mieć dla Universal Robots kluczowe znaczenie w 2018 roku. Dwie placówki prowadzące sprzedaż i prace badawczo-rozwojowe pozwolą nam na szybsze dostosowanie skali działalności oraz przyspieszenie działań związanych z poszukiwaniem i pozyskiwaniem najbardziej utalentowanych i wykwalifikowanych pracowników do Universal Robots” – tłumaczy von Hollen. „Otwieramy również biura sprzedaży we Włoszech i w Turcji, planujemy także utworzenie biura w Meksyku i trzeciego z kolei w Chinach”.

Universal Robots utrzyma ponadto silny nacisk na rozszerzanie środowiska Universal Robots+ oraz internetowej platformy edukacyjnej Universal Robots Academy, która liczy ponad 24 tys. użytkowników z całego świata (w tym kilkuset z Polski).

 

 

Zaangażowani pracownicy Universal Robots

Za powodzeniem Universal Robots stoją przed wszystkim oddani pracownicy.

„Bardzo się cieszę, że zgodnie z wynikami najnowszego badania zaangażowania, 91 proc. naszych pracowników odczuwa dumę z pracy dla Universal Robots.”– mówi von Hollen.

Universal Robots zatrudnia obecnie ponad 470 pracowników w 22 biurach w 15 krajach. Centrala firmy mieści się w Danii, a biura regionalne w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Czechach, Turcji, Chinach, Indiach, Singapurze, Japonii, Korei Południowej, na Tajwanie i w Meksyku. Spółka utrzymuje również prężny kanał dystrybucji w postaci sieci około 300 partnerów na całym świecie.

 

O firmie Universal Robots

Firma Universal Robots została założona w 2005 r. przez Esbena Østergaarda. Postanowił on wówczas przyczynić się do rozpowszechnienia technologii robotów, tworząc niewielkie, łatwe w użyciu, przystępne cenowo oraz elastyczne i bezpieczne we współpracy roboty przemysłowe. W 2008 został wprowadzony na rynek pierwszy robot współpracujący (cobot). Od tego czasu firma rozwija się w szybkim tempie, a przyjazne użytkownikom coboty są obecnie sprzedawane w ponad 50 krajach na całym świecie. Firma, która jest częścią Teradyne Inc., ma swoją siedzibę w duńskim Odense, a jej przedstawicielstwa i oddziały mieszczą się w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Niemczech, Francji, Turcji, Meksyku, Czechach, Chinach, Singapurze, Indiach, Japonii, Korei Południowej oraz na Tajwanie i we Włoszech. W 2017 r. przychód Universal Robots wyniósł 170 mln USD.

 

Universal Robots w Polsce

Firma Universal Robots działa na polskim rynku od 2011 roku. Firma konsekwentnie wzmacnia sieć dystrybutorów i integratorów. W 2017 podpisano dwa nowe dystrybucyjne kontrakty – z firmą RMA i CP Trade, które dołączyły do firm Elmark Automatyka, Encon-Koester i Jorgensen Cleantech. Universal Robots dodało do sieci także 6 certyfikowanych integratorów: ABC Control, Blue Robotics, Elautec, Horizon Automation, Inntec, M2M. Umożliwia to naszym klientom w praktycznie wszystkich regionach Polski łatwy dostęp do cobotów Universal Robots i ekspertów, którzy mogą wspierać proces robotyzacji w przedsiębiorstwach różnych rozmiarów.

 

Źródło: Universal Robots

Nasze propozycje

Wytrzymałość materiałów. Zbiór zadań z rozwiązaniami
Roman Gieleta

Wytrzymałość materiałów. Zbiór zadań z rozwiązaniami

Redakcja Wydawnictw WAT

Podręcznik jest zbiorem rozwiązanych zadań z podstawowych działów wytrzymałości materiałów. Jest...

Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy
Grzegorz Lindenberg

Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy

Wydawnictwo Otwarte

Autor opisuje, na czym polega rewolucja w genetyce, jak działa i co dziś potrafi sztuczna inteligencja....

Podstawy skrawania materiałów konstrukcyjnych. Wydanie III zmienione i uaktualnione
Wit Grzesik

Podstawy skrawania materiałów konstrukcyjnych. Wydanie III zmienione i uaktualnione

Wydawnictwo Naukowe PWN

Publikacja ta stanowi bogate kompendium wiedzy o procesie skrawania i jego zastosowaniach w przemyśle. W...

Autodesk Inventor Professional 2019PL / 2019+ / Fusion 360. Metodyka projektowania
Andrzej Jaskulski

Autodesk Inventor Professional 2019PL / 2019+ / Fusion 360. Metodyka projektowania

Wydawnictwo Naukowe PWN

Podręcznik jest przeznaczony dla osób, które chcą się nauczyć projektowania wyrobów (obejmującego...

Nasi partnerzy