ENG FB kontakt

18.08.2018

Strona główna Aktualności Wydarzenia Usługa cyfrowa w branży: igus wyposaża e-prowadniki w kody QR

Usługa cyfrowa w branży: igus wyposaża e-prowadniki w kody QR

02-08-2018

Technologia e-prowadnika oparta na możliwościach, jakie zapewnia Internet, oferuje łatwą identyfikację części, zamówienia i instrukcje montażu.

Od czysto mechanicznego produktu do obliczalnego online oraz podłączonego do sieci komponentu maszyny - igus kontynuuje proces digitalizacji tryboproduktów. Oprócz narzędzi online i samo-monitorujących się inteligentnych tworzyw sztucznych, firma wyposażyła swoje e-prowadniki w kod QR. Umieszczony bezpośrednio na e-prowadniku kod, zapewnia konstruktorowi maszyny informacje online na temat e-prowadnika, w tym instrukcje montażu oraz sposób identyfikacji i zamawiania części zamiennych. Informacje te dostępne są dzięki szybkiemu skanowaniu za pomocą smartfona lub tabletu.

 

Dzięki aplikacji kodu QR i kamerze wszystkie niezbędne informacje na temat odpowiedniego e-prowadnika można łatwo i wygodnie uzyskać za pośrednictwem smartfona lub tabletu. Wypróbuj kod QR ze zdjęcia powyżej.

 

Aby proces identyfikacji, konfiguracji, obsługi i konserwacji komponentów maszyny był jeszcze łatwiejszy dla inżyniera, firma igus wykorzystuje ogromny potencjał, jaki oferuje digitalizacja. Oprócz 33 narzędzi online i inteligentnych produktów z tworzyw sztucznych, które zwiększają bezpieczeństwo instalacji za pomocą czujników i sztucznej inteligencji, specjalista motion plastics wyposaża swoje e-prowadniki w kody QR. Takie połączenie światów "offline" i "online" przynosi konstruktorowi maszyny bardzo wymierną korzyść: szybszą informację, łatwiejszy montaż i zakup części zamiennych przez Internet.

 

Instrukcje dotyczące montażu

Aby użyć kodu, inżynier wykorzystuje smartfon lub kamerę tabletu do skanowania kodów QR znajdujących się na poprzeczkach i częściach bocznych. Inżynier jest kierowany do portalu internetowego, gdzie firma igus dostarcza wszystkie ważne informacje na temat produktu. Obejmują one zdjęcia i filmy pokazujące instrukcje montażu. Ważne kroki montażowe są pokazane w zwolnionym tempie dla lepszego zrozumienia. Pomaga to inżynierom skrócić czas ustawiania i uprościć początkową instalację.

Kod QR upraszcza również proces zamawiania części zamiennych do e-prowadników. Intuicyjne ilustracje na stronie internetowej pomagają inżynierowi zrozumieć strukturę numerów części igus i rozpoznać różne elementy. Sklep internetowy jest dostępny za jednym kliknięciem, gdzie można złożyć zamówienie. Komponenty są wysłane do doręczenia od 24 do 48 godzin później.

 

Źródło: igus Sp. z o.o.

Nasze propozycje

Bezpieczeństwo układów hydraulicznych i pneumatycznych
Ryszard Dindorf, Jakub Takosoglu, Piotr Woś

Bezpieczeństwo układów hydraulicznych i pneumatycznych

Wydawnictwo Politechniki Świętokrzyskiej

W monografii kompleksowo opisano zagadnienia związane z bezpieczeństwem układów hydraulicznych i...

Ziarna i mikroziarna diamentowe. Rodzaje ścierniw i przykłady zastosowania
Andrzej Bakoń, Adam Barylski

Ziarna i mikroziarna diamentowe. Rodzaje ścierniw i przykłady zastosowania

Wydawnictwo Politechniki Gdańskiej

W książce przedstawiono podstawowe informacje z zakresu właściwości mechanicznych, termicznych,...

Rysunek techniczny w mechanice i budowie maszyn
Paweł Romanowicz

Rysunek techniczny w mechanice i budowie maszyn

Wydawnictwo Naukowe PWN

To nowoczesna publikacja dotycząca zagadnienia istotnego dla każdego inżyniera – sporządzania i...

Podstawy konstrukcji maszyn. Ćwiczenia
Ryszard Knosala, Aleksander Gwiazda, Andrzej Baier, Piotr Gendarz

Podstawy konstrukcji maszyn. Ćwiczenia

Wydawnictwo Naukowe PWN

Publikacja jest skierowana m.in. do studentów mechaniki i budowy maszyn, automatyki i robotyki,...

Nasi partnerzy