ENG FB kontakt

16.02.2019

Strona główna Aktualności Wydarzenia Usługa cyfrowa w branży: igus wyposaża e-prowadniki w kody QR

Usługa cyfrowa w branży: igus wyposaża e-prowadniki w kody QR

02-08-2018

Technologia e-prowadnika oparta na możliwościach, jakie zapewnia Internet, oferuje łatwą identyfikację części, zamówienia i instrukcje montażu.

Od czysto mechanicznego produktu do obliczalnego online oraz podłączonego do sieci komponentu maszyny - igus kontynuuje proces digitalizacji tryboproduktów. Oprócz narzędzi online i samo-monitorujących się inteligentnych tworzyw sztucznych, firma wyposażyła swoje e-prowadniki w kod QR. Umieszczony bezpośrednio na e-prowadniku kod, zapewnia konstruktorowi maszyny informacje online na temat e-prowadnika, w tym instrukcje montażu oraz sposób identyfikacji i zamawiania części zamiennych. Informacje te dostępne są dzięki szybkiemu skanowaniu za pomocą smartfona lub tabletu.

 

Dzięki aplikacji kodu QR i kamerze wszystkie niezbędne informacje na temat odpowiedniego e-prowadnika można łatwo i wygodnie uzyskać za pośrednictwem smartfona lub tabletu. Wypróbuj kod QR ze zdjęcia powyżej.

 

Aby proces identyfikacji, konfiguracji, obsługi i konserwacji komponentów maszyny był jeszcze łatwiejszy dla inżyniera, firma igus wykorzystuje ogromny potencjał, jaki oferuje digitalizacja. Oprócz 33 narzędzi online i inteligentnych produktów z tworzyw sztucznych, które zwiększają bezpieczeństwo instalacji za pomocą czujników i sztucznej inteligencji, specjalista motion plastics wyposaża swoje e-prowadniki w kody QR. Takie połączenie światów "offline" i "online" przynosi konstruktorowi maszyny bardzo wymierną korzyść: szybszą informację, łatwiejszy montaż i zakup części zamiennych przez Internet.

 

Instrukcje dotyczące montażu

Aby użyć kodu, inżynier wykorzystuje smartfon lub kamerę tabletu do skanowania kodów QR znajdujących się na poprzeczkach i częściach bocznych. Inżynier jest kierowany do portalu internetowego, gdzie firma igus dostarcza wszystkie ważne informacje na temat produktu. Obejmują one zdjęcia i filmy pokazujące instrukcje montażu. Ważne kroki montażowe są pokazane w zwolnionym tempie dla lepszego zrozumienia. Pomaga to inżynierom skrócić czas ustawiania i uprościć początkową instalację.

Kod QR upraszcza również proces zamawiania części zamiennych do e-prowadników. Intuicyjne ilustracje na stronie internetowej pomagają inżynierowi zrozumieć strukturę numerów części igus i rozpoznać różne elementy. Sklep internetowy jest dostępny za jednym kliknięciem, gdzie można złożyć zamówienie. Komponenty są wysłane do doręczenia od 24 do 48 godzin później.

 

Źródło: igus Sp. z o.o.

Nasze propozycje

Wytrzymałość materiałów. Zbiór zadań z rozwiązaniami
Roman Gieleta

Wytrzymałość materiałów. Zbiór zadań z rozwiązaniami

Redakcja Wydawnictw WAT

Podręcznik jest zbiorem rozwiązanych zadań z podstawowych działów wytrzymałości materiałów. Jest...

Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy
Grzegorz Lindenberg

Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy

Wydawnictwo Otwarte

Autor opisuje, na czym polega rewolucja w genetyce, jak działa i co dziś potrafi sztuczna inteligencja....

Podstawy skrawania materiałów konstrukcyjnych. Wydanie III zmienione i uaktualnione
Wit Grzesik

Podstawy skrawania materiałów konstrukcyjnych. Wydanie III zmienione i uaktualnione

Wydawnictwo Naukowe PWN

Publikacja ta stanowi bogate kompendium wiedzy o procesie skrawania i jego zastosowaniach w przemyśle. W...

Autodesk Inventor Professional 2019PL / 2019+ / Fusion 360. Metodyka projektowania
Andrzej Jaskulski

Autodesk Inventor Professional 2019PL / 2019+ / Fusion 360. Metodyka projektowania

Wydawnictwo Naukowe PWN

Podręcznik jest przeznaczony dla osób, które chcą się nauczyć projektowania wyrobów (obejmującego...

Nasi partnerzy