ENG FB kontakt

16.02.2019

Strona główna Aktualności Wydarzenia Warszawa hubem talentów kobiecych w IT i Tech

Warszawa hubem talentów kobiecych w IT i Tech

15-11-2018

Celem inicjatywy Women in Tech Summit jest pokazanie potencjału kobiet w sferze IT i Big Engineering. Będzie to pierwsze tego typu wydarzenie w Europie Środkowowo-Wchodniej i Azji Centralnej (CEE&CA) adresowane do studentek kierunków informatycznych, profesjonalistek z firm technologicznych, kobiet-naukowców i innowatorek. Weźmie w nim udział rekordowa liczba 1000 uczestniczek z Polski i Unii Europejskiej, a także z Ukrainy, Białorusi, Rosji, Kazachstanu, Uzbekistanu i Tadżykistanu. Warszawskie wydarzenie stanie się centrum rozmowy o przyszłości technologicznej i społecznej świata oraz wkładzie kobiet w rozwój tych obszarów.

Podczas Women in Tech Summit będzie można spotkać kobiece talenty technologiczne z regionu CEE&CA, dynamicznie rozwijającego się w obszarze IT i nowych technologii, a wśród gości specjalnych będą: Mariya Gabriel (European Commissioner for Digital Economy and Society), Jarosław Gowin (Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego), Jadwiga Emilewicz (Minister Przedsiębiorczości i Technologii), Wanda Buk (Wiceminister Cyfryzacji), Georgette Mosbacher (Ambasador USA). Wśród prelegentów będą przedstawicielki wielu międzynarodowych korporacji jak m.in.: Robert Bosch, Google, Data Center Group (DCG), Schneider Electric, Credit Suisse Poland, Dell, Goldman Sachs, Royal Bank of Scotland, Ericsson, Facebook, McKinsey & Company, Boston Consulting Group, TomTom, P&G, a także prezes European University Association.

Łącznie w dniach 27-28 listopada wystąpi w Warszawie 100 mówców, odbędzie się 100 sesji plenarnych i warsztatowych, a także kilkanaście wydarzeń towarzyszących, w tym debata o kompetencjach informatycznych dla rynku pracy przyszłości, spotkanie europejskich i azjatyckich kobiet-rektorek (EWORA) oraz ekscytujące wydarzenia powitalne dla uczestniczek przygotowane przez największe firmy technologiczne świata.

Jest to inicjatywa, która promuje Polskę jako zagłębię znakomitej edukacji informatycznej. Uczestniczki będą miały szansę wysłuchać wystąpień szefów największych globalnych firm technologicznych, zaktualizować swoją wiedzę z obszarów ścisłych i technicznych oraz zdobyć narzędzia dla rozwoju własnej kariery zawodowej.

Women in Tech Summit Warsaw 2018 organizuje Fundacja Edukacyjna Perspektywy we współpracy partnerskiej z największym na świecie stowarzyszeniem inżynierskim IEEE i firmami technologicznymi. Inicjatywa ta jest kontynuacją i rozwinięciem na międzynarodową skalę wieloletnich wspólnych działań polskich uczelni i Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, takich jak: „Dziewczyny na Politechniki", „IT for SHE" i stypendia „INTEL-Perspektywy" dla najlepszych informatyczek.

 

Źródło: www.womenintechsummit.pl

Nasze propozycje

Wytrzymałość materiałów. Zbiór zadań z rozwiązaniami
Roman Gieleta

Wytrzymałość materiałów. Zbiór zadań z rozwiązaniami

Redakcja Wydawnictw WAT

Podręcznik jest zbiorem rozwiązanych zadań z podstawowych działów wytrzymałości materiałów. Jest...

Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy
Grzegorz Lindenberg

Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy

Wydawnictwo Otwarte

Autor opisuje, na czym polega rewolucja w genetyce, jak działa i co dziś potrafi sztuczna inteligencja....

Podstawy skrawania materiałów konstrukcyjnych. Wydanie III zmienione i uaktualnione
Wit Grzesik

Podstawy skrawania materiałów konstrukcyjnych. Wydanie III zmienione i uaktualnione

Wydawnictwo Naukowe PWN

Publikacja ta stanowi bogate kompendium wiedzy o procesie skrawania i jego zastosowaniach w przemyśle. W...

Autodesk Inventor Professional 2019PL / 2019+ / Fusion 360. Metodyka projektowania
Andrzej Jaskulski

Autodesk Inventor Professional 2019PL / 2019+ / Fusion 360. Metodyka projektowania

Wydawnictwo Naukowe PWN

Podręcznik jest przeznaczony dla osób, które chcą się nauczyć projektowania wyrobów (obejmującego...

Nasi partnerzy