ENG FB kontakt

21.05.2019

Strona główna Aktualności Wydarzenia Wybuch pod pełną kontrolą

Wybuch pod pełną kontrolą

05-10-2018

Pożary, eksplozje i inne widowiskowe efekty specjalne to element rozpoznawczy hollywoodzkich superprodukcji. I choć prawdopodobnie w najbliższym czasie w Krakowie nie będzie kręcony film z amerykańską gwiazdą, to prawdziwych wybuchów z pewnością nie zabraknie! Wszystko za sprawą efektów specjalnych na Targach SYMAS i MAINTENANCE, gdzie odbędą się testy demonstracyjne wybuchów i zabezpieczeń przeciwwybuchowych, do jakich może dojść w środowisku przemysłowym. Pokaz obejmie również testy poszczególnych typów systemów przeciwwybuchowych takich jak tłumienie, panele odciążające wybuch oraz bezpłomieniowe układy do odciążania wybuchu. Wszystko w myśl zasady, że zapobiegać jest lepiej niż leczyć. Bo profilaktyka jest szczególnie ważna, gdy w grę wchodzi bezpieczeństwo pracowników, a zarazem gwarancja ciągłości produkcji.

 

Merytoryczne wykłady i konferencje

 

Kumulacja wiedzy i rynkowych trendów

Ponad 200 wystawców z całej Europy, 100 nowości produktowych, pokazy wybuchów w strefie ATEX, obfitujące w wiedzę z najwyższej półki warsztaty workShops oraz najlepszy uniwersytet dla specjalistów UR – „Jesienna Szkoła Utrzymania Ruchu”. W dniach 10-11 października w EXPO Kraków odbędą się unikatowe w skali Polski i Europy Środkowo-Wschodniej wydarzenia: 10. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych – SYMAS oraz 9. Międzynarodowe Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji – MAINTENANCE.

 

Maszyny i rozwiązania dla przemysłu

 

Sprostać wyzwaniom

Technologia rozwija się w olbrzymim tempie. By za nią nadążyć, trzeba znać wchodzące na rynek innowacje i co ważniejsze – wykorzystać je w praktyce. W tym roku na zwiedzających czeka ponad 100 nowości produktowych! Wśród nich m.in. wielokanałowy system pomiaru składu ziarnowego CMA Grupy Comex Polska Sp. z o.o., wysoce wydajny system automatycznego smarowania, zapewniający dłuższą żywotność ruchomych części maszyn, pojazdów, urządzeń o kompaktowych gabarytach od Groeneveld Polska Sp. z o.o., dozowniki grawimetryczne typu loss-in-weight KITRONIK cechujące się wysoką precyzją i higienicznym wykonaniem firmy iPRO Sp. z o.o. czy innowacyjne enkodery MIG Nova+, posiadające elektroniczny moduł, zatopiony w epoksydowej powłoce, zapewniający ochronę przed przepięciem i zwarciem oraz posiadający stopień ochrony do IP67.

 

Spotkania z ekspertami

 

Mądry Polak… przed szkodą!

Dynamika zmian na rynku jest ogromna. Praktyka pokazuje, że w takiej sytuacji wiedzę o nowych pomysłach i rozwiązaniach najlepiej uzyskać bezpośrednio od ekspertów podczas profesjonalnych spotkań i rozmów. Dla specjalistów z zakresu UR okazją do tego będzie 7. konferencja „Jesienna Szkoła Utrzymania Ruchu”. To wydarzenie wypracowało już swoją własną, odrębną markę. Cieszy się olbrzymim zainteresowaniem – rokrocznie sala jest wypełniona po brzegi uczestnikami, spragnionymi fachowej i przede wszystkim praktycznej wiedzy. To oczywiście nie wszystko. W pierwszym dniu targów odbędzie się 10. jubileuszowa konferencja „Nowoczesne technologie w branży materiałów sypkich”, organizowana przez wieloletniego partnera Targów w Krakowie – redakcję czasopisma „POWDER&BULK”. Podczas tegorocznej edycji zostaną poruszone przed wszystkim zagadnienia związane z bezpieczeństwem procesowym, transportem materiałów sypkich, systemami odpylania i odpowietrzania oraz nowoczesnymi rozwiązaniami dla sektora materiałów sypkich. W programie merytorycznym znalazły się także organizowane w przestrzeni wystawienniczej seminaria workShops. Eksperci poprowadzą prezentacje dotyczące osiągnięć, nowych produktów i pomysłów w branży. Udział w prezentacjach jest bezpłatny dla wszystkich odwiedzających.

 

Targi materiałów sypkich i masowych

 

Tradycja jesiennych spotkań

To już tradycja, że jesienią specjaliści z branży materiałów sypkich i masowych oraz utrzymania ruchu spotykają się w Krakowie. Wszyscy mają swój powód, by nie przegapić tych wyjątkowych imprez przemysłowych. Jedni nastawiają się na nawiązanie nowych kontaktów biznesowych, drudzy planują uzupełnić park maszynowy, jeszcze inni chcą zdobyć unikatową wiedzę. Każdy z nich będzie miał ku temu świetną okazję w dniach 10-11 października w EXPO Kraków.

 

Biznesowe spotkania na targach

 

Data i miejsce: 10-11 października, EXPO Kraków

Organizator: Targi w Krakowie Sp. z o.o.

Bezpłatne zaproszenia dostępne po rejestracji na stronach: www.symas.krakow.pl lub www.mtc.krakow.pl.

 

Źródło: Targi w Krakowie Sp. z o.o.

Kalendarium wydarzeń

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Nasze propozycje

Strukturalne aspekty odkształcania metali
Karol Przybyłowicz

Strukturalne aspekty odkształcania metali

Wydawnictwo WNT

W książce zawarto jakościowy opis procesów zachodzących podczas plastycznego odkształcania metali z...

Podstawy mechaniki ciał stałych i płynów
Andrzej Flaga

Podstawy mechaniki ciał stałych i płynów

Wydawnictwo Naukowe PWN

Najważniejszą zaletą niniejszej monografii jest przedstawienie w ramach jednego opracowania głównych...

Wytrzymałość materiałów. Zbiór zadań z rozwiązaniami
Roman Gieleta

Wytrzymałość materiałów. Zbiór zadań z rozwiązaniami

Redakcja Wydawnictw WAT

Podręcznik jest zbiorem rozwiązanych zadań z podstawowych działów wytrzymałości materiałów. Jest...

Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy
Grzegorz Lindenberg

Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy

Wydawnictwo Otwarte

Autor opisuje, na czym polega rewolucja w genetyce, jak działa i co dziś potrafi sztuczna inteligencja....

Nasi partnerzy