ENG FB kontakt

20.04.2024

Strona główna Aktualności Wydarzenia XXI edycja Seminarium SECO/WARWICK za nami

XXI edycja Seminarium SECO/WARWICK za nami

21-09-2018

Trzydniowe wydarzenie to: 1 Open Day, 2 dni seminaryjne, 20 prelekcji, 4 bloki tematyczne, 150 specjalistów wywodzących się zarówno ze świata nauki, jak i biznesu. Mowa o XXI edycji seminarium organizowanego przez SECO/WARWICK.

Organizatorzy i prelegenci skupili się tym razem na optymalizacji, transparentności i automatyzacji w obróbce cieplnej metali. To właśnie one w najbliższych latach będą odgrywać najważniejszą rolę w rozwoju branży, w dużym stopniu wpływając na rynkową pozycję firm. Seminarium „Obróbka Cieplna 4.0” było okazją do tego, by przyjrzeć się trendom i przewidywanym zmianom w tym dynamicznie rozwijającym się sektorze.

 

 

Open Day w sercu SECO/WARWICK

W poprzednim roku ogromnym zainteresowaniem gości cieszyła się wizyta w siedzibie SECO/WARWICK w Świebodzinie. Tego punktu nie mogło więc zabraknąć w programie tegorocznego seminarium. Goście zwiedzili największą halę produkcyjną firmy, na własne oczy przekonując się, jak wygląda praca przemysłowego giganta i jak wpływają na nią nowoczesne technologie. Gwóźdź programu stanowiła prezentacja najnowszego dzieła specjalistów ze Świebodzina – SuperIQ.

 

 

Dwa dni seminaryjne

Po przyjeździe do Poznania, na uczestników czekał wieczorny ICE BREAKER, a kolejnego dnia ponad 10 godzin prelekcji najlepszych specjalistów. Wśród nich byli naukowcy z takich uczelni jak Uniwersytet Zielonogórski, Politechnika Łódzka czy Politechnika Poznańska, a także inżynierowie, którzy swoją pracą kształtują wizerunek i dorobek branży termicznej obróbki metali.

 

Ogrom wiedzy

Podczas seminarium uczestnicy dowiedzieli się, jakiej transformacji ulega branża oraz jakich zmian należy spodziewać się w najbliższym czasie. O wysokim poziomie merytorycznym wydarzenia najlepiej świadczy program. Znalazły się w nim tematy dotyczące tak różnych zagadnień, jak: lutowanie w produkcji urządzeń medycznych, wsparcie informatyczne przy obróbce cieplnej, instalacje dla przemysłu lotniczego i energetycznego, azotowanie w technologii ZeroFlow.

 

„Jako lider rozwiązań obróbki cieplnej metali, bacznie śledzimy sytuację w branży. Trzymając cały czas rękę na pulsie, obserwujemy zmiany w sektorze i analizujemy wszelkie doniesienia. Tę wiedzę łączymy z pasją do innowacji, dzięki czemu organizowane przez nas seminarium zapewnia wysoki poziom merytoryczny, zaś program idealnie wpisuje się w panujące trendy. Dajemy platformę do efektywnych spotkań, podczas których specjaliści ze świata nauki i biznesu dzielą się wiedzą i doświadczeniem,” powiedziała Katarzyna Sawka, Dyrektor Globalny Marketingu Grupy SECO/WARWICK.

 

 

Podczas Seminarium, prezentowane były najnowsze i najbardziej optymalne rozwiązania do obróbki cieplnej metali, w tym narzędzia wspomagające ich pracę, np.: SECO/PREDICTIVE, tj. zaawansowany, inteligentny system kontroli urządzeń umożliwiający wykrywanie potencjalnych awarii jeszcze przed ich wystąpieniem.

 

Wieczór galowy: świetlanie i futurystycznie

Zwieńczeniem Seminarium była uroczysta kolacja, której motywem przewodnim była gra świateł inspirowana futurystycznym nurtem świetlanej przyszłości Przemysłu 4.0.

Niezapomnianą atmosferę uroczystej gali stworzyła oprawa świetlno-muzyczna, a w niepowtarzalny nastrój wprowadziła gości Tetiana Galitsyna Art Group, zwyciężczyni VI edycji „Mam Talent” i mistrzyni spektaklu malowania piaskiem, która założyła grupę artystyczną i rozszerzyła portfolio swojej sztuki o malowanie światłem. I tak też została pokazana historia SECO/WARWICK, lidera rozwiązań obróbki cieplnej i organizatora całego wydarzenia.

 

 

Podczas galowego wieczoru nie zabrakło także atrakcji w postaci pokazu tanecznego popping dance, w wykonaniu tancerza (Mario Popping Lubawy), ubranego w fluorescencyjne barwy, którego techniki taneczne ostrych kontrastów przypominały ruchy robota, nawiązując do tematów prelekcji, jak automatyzacja i robotyka.

 

Źródło: SECO/WARWICK

Strona główna Aktualności Wydarzenia XXI edycja Seminarium SECO/WARWICK za nami

Zamów NEWSLETTER

Nasze propozycje

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.
Stanisław Adamczak

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych" to kompendium poświęcone tematyce pomiarów i analizy...

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych
Jacek Banasiak, Katarzyna Szymańska-Dębowska

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Układy dynamiczne" to podręcznik związany z analizą układów dynamicznych, którą można zastosować w różnych...

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka
Joel L. Schiff (Tłum.: W. Sikorski)

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Matematyczny wszechświat" to wciągająca opowieść, która odkrywa przed czytelnikami prawa matematyczne...

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach
Tomasz Trzepieciński

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach

Wydawnictwo Naukowe PWN

W książce Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach przedstawiono specyfikę zjawiska tarcia...

Nasi partnerzy