ENG FB kontakt

16.12.2019

Strona główna Aktualności Wydarzenia Yamazaki Mazak Corporation ogłasza zmiany w składzie najwyższego kierownictwa

Yamazaki Mazak Corporation ogłasza zmiany w składzie najwyższego kierownictwa

16-07-2019

 

Firma Yamazaki Mazak Corporation, lider w dziedzinie technologii produkcji, ogłosiła, że Prezes Tomohisa Yamazaki zajmie stanowisko Przewodniczącego zarządu, natomiast Wiceprezes Takashi Yamazaki został mianowany nowym Prezesem.

Zmiany te zbiegają się z 100. rocznicą założenia firmy i są efektem od dawna planowanej ewolucji na najwyższym szczeblu kierownictwa, która ma w zamierzeniu stworzyć firmie jeszcze lepsze warunki do trwałego wzrostu i umocnić zdolność do zaspokajania potrzeb producentów na całym świecie.

Takashi Yamazaki tak podchodzi do swojej nowej roli jako Prezesa: Wiele osób ocenia firmę po jej przychodach, ale ja patrzę na to inaczej. Mamy za sobą 100 lat historii i chcielibyśmy nadal dostarczać klientom na całym świecie coraz lepsze technologie i produkty.

Powołanie Tomohisy Yamazakiego na stanowisko Przewodniczącego zarządu jest kulminacją jego dynamicznej kariery w zarządzaniu działalnością jednego z największych na świecie producentów obrabiarek. Równolegle Tomohisa Yamazaki nadal będzie pełnił funkcję Wiceprzewodniczącego Japońskiego Stowarzyszenia Producentów Obrabiarek (JMTBA).

Swoją nową rolę skomentował w ten sposób: Nadal będę zaangażowany w procesy decyzyjne dotyczące planów średnio- i długoterminowych oraz będę wspierał nowe kierownictwo z nieco szerszej perspektywy.

Zanim w 1990 roku Takashi Yamazaki rozpoczął pracę w Yamazaki Mazak Corporation, uzyskał tytuł licencjata ekonomii na Xavier University. Po zdobyciu doświadczenia w licznych jednostkach organizacyjnych firmy objął w 1999 roku stanowisko dyrektora zarządzającego, a w 2013 — wiceprezesa. Za najważniejsze cele stawia sobie wzmacnianie pozycji firmy Yamazaki Mazak na coraz bardziej zglobalizowanym rynku rozwiązań dla sektora produkcyjnego, a także promowanie nowych technologii i produktów zgodnie z filozofią współpracy z klientami: „Together Success”.

Richard Smith, dyrektor zarządzający grupą europejską, skomentował: Yamazaki Mazak wyróżnia się konsekwentnym skupieniem na potrzebach klienta oraz, co szczególnie istotne, stabilnością w działalności i zarządzaniu. Ta stabilność umożliwia trwały rozwój w sferze technologii oraz zapewnienie klientom niezmiennie wysokiej jakości obsługi, tak by mieli dostęp do najbardziej zaawansowanych i efektywnych rozwiązań produkcyjnych.

 

Żródło: Yamazaki Mazak

Nasze propozycje

Hybrydowy model priorytetyzacji technologii
Ewa Chodakowska

Hybrydowy model priorytetyzacji technologii

Oficyna Wydawnicza Politechniki Białostockiej

Podjęty w monografii problem badawczy dotyczy możliwości wykorzystania w procesie priorytetyzacji...

Uczenie maszynowe z językiem JavaScript. Rozwiązywanie złożonych problemów
Burak Kanber

Uczenie maszynowe z językiem JavaScript. Rozwiązywanie złożonych problemów

Helion

Uczenie maszynowe jeszcze kilka lat temu stanowiło niemal wiedzę tajemną. Nieliczni eksperci w tej...

Nasi partnerzy