ENG FB kontakt

24.08.2019

Strona główna Aktualności Wydarzenia Yamazaki Mazak Corporation ogłasza zmiany w składzie najwyższego kierownictwa

Yamazaki Mazak Corporation ogłasza zmiany w składzie najwyższego kierownictwa

16-07-2019

 

Firma Yamazaki Mazak Corporation, lider w dziedzinie technologii produkcji, ogłosiła, że Prezes Tomohisa Yamazaki zajmie stanowisko Przewodniczącego zarządu, natomiast Wiceprezes Takashi Yamazaki został mianowany nowym Prezesem.

Zmiany te zbiegają się z 100. rocznicą założenia firmy i są efektem od dawna planowanej ewolucji na najwyższym szczeblu kierownictwa, która ma w zamierzeniu stworzyć firmie jeszcze lepsze warunki do trwałego wzrostu i umocnić zdolność do zaspokajania potrzeb producentów na całym świecie.

Takashi Yamazaki tak podchodzi do swojej nowej roli jako Prezesa: Wiele osób ocenia firmę po jej przychodach, ale ja patrzę na to inaczej. Mamy za sobą 100 lat historii i chcielibyśmy nadal dostarczać klientom na całym świecie coraz lepsze technologie i produkty.

Powołanie Tomohisy Yamazakiego na stanowisko Przewodniczącego zarządu jest kulminacją jego dynamicznej kariery w zarządzaniu działalnością jednego z największych na świecie producentów obrabiarek. Równolegle Tomohisa Yamazaki nadal będzie pełnił funkcję Wiceprzewodniczącego Japońskiego Stowarzyszenia Producentów Obrabiarek (JMTBA).

Swoją nową rolę skomentował w ten sposób: Nadal będę zaangażowany w procesy decyzyjne dotyczące planów średnio- i długoterminowych oraz będę wspierał nowe kierownictwo z nieco szerszej perspektywy.

Zanim w 1990 roku Takashi Yamazaki rozpoczął pracę w Yamazaki Mazak Corporation, uzyskał tytuł licencjata ekonomii na Xavier University. Po zdobyciu doświadczenia w licznych jednostkach organizacyjnych firmy objął w 1999 roku stanowisko dyrektora zarządzającego, a w 2013 — wiceprezesa. Za najważniejsze cele stawia sobie wzmacnianie pozycji firmy Yamazaki Mazak na coraz bardziej zglobalizowanym rynku rozwiązań dla sektora produkcyjnego, a także promowanie nowych technologii i produktów zgodnie z filozofią współpracy z klientami: „Together Success”.

Richard Smith, dyrektor zarządzający grupą europejską, skomentował: Yamazaki Mazak wyróżnia się konsekwentnym skupieniem na potrzebach klienta oraz, co szczególnie istotne, stabilnością w działalności i zarządzaniu. Ta stabilność umożliwia trwały rozwój w sferze technologii oraz zapewnienie klientom niezmiennie wysokiej jakości obsługi, tak by mieli dostęp do najbardziej zaawansowanych i efektywnych rozwiązań produkcyjnych.

 

Żródło: Yamazaki Mazak

Nasze propozycje

Lutowanie w budowie maszyn
Jerzy Nowacki, Marcin Chudziński, Przemysław Zmitrowicz

Lutowanie w budowie maszyn

Wydawnictwo Naukowe PWN

Książka jest poświęcona lutowaniu – jednej z najstarszych metod spajania. Przedstawiono w niej...

Podstawy projektowania hydraulicznych maszyn zębatych
Jarosław Stryczek

Podstawy projektowania hydraulicznych maszyn zębatych

Wydawnictwo PWN

Autor zajmuje się hydraulicznymi maszynami zębatymi od ponad 40 lat. Początkowo pracował sam, od...

Mieczysław Wolfke. Gdyby mi dali choć pół miliona... Biografia
Krzysztof Petelczyc, Ewelina Kędzierska

Mieczysław Wolfke. Gdyby mi dali choć pół miliona... Biografia

Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej

Biografia Mieczysława Wolfkego to książka o człowieku zakochanym w nauce, ale też patriocie, który...

Robotization of production processes
Wojciech Kaczmarek, Jarosław Panasiuk

Robotization of production processes

Wydawnictwo Naukowe PWN

Książka wprowadza czytelnika w tematykę dotyczącą jednej z najszybciej rozwijających się technologii...

Nasi partnerzy