ENG FB kontakt

22.04.2018

Strona główna Aktualności Wydarzenia Yamazaki Mazak wprowadza do oferty dwie nowe maszyny z systemem sterowania Siemens

Yamazaki Mazak wprowadza do oferty dwie nowe maszyny z systemem sterowania Siemens

29-03-2018

Firma Yamazaki Mazak zaprezentowała najnowszy alternatywny system CNC dla producentów, którzy jako zakładowy standard przyjęli systemy sterowania Siemens.

Najnowszą maszyną Mazak z systemem CNC marki Siemens jest pionowe centrum obróbkowe VTC-760C z ruchomą kolumną, sterowane przez nowy system Siemens 828D. Konstrukcja z ruchomą kolumną zapewnia optymalną elastyczność obróbki, w tym możliwość stosowania konfiguracji dwudzielnego załadunku. Model VTC-760C zajmuje niewielką powierzchnię na podłodze, a jednocześnie oferuje długi zakres ruchu osi X i duży stały stół o rozmiarze 2300 mm, który zapewnia doskonałą stabilność obróbki. Co więcej, VTC-760C jest maszyną bardzo wydajną za sprawą wrzeciona o prędkości obrotowej 12 000 obr./min i prędkości posuwu w osiach X, Y i Z wynoszącej 42 m/min.

 

Najnowszą maszyną Mazak z systemem CNC marki Siemens jest centrum obróbkowe VTC-760C, sterowane przez nowy system Siemens 828D

Najnowszą maszyną Mazak z systemem CNC marki Siemens jest centrum obróbkowe VTC-760C, sterowane przez nowy system Siemens 828D

 

Zastosowanie nowego systemu sterowania Siemens oznacza wejście na rynek rozwiązań popularnych, ponieważ panel sterowania 828D jest średniej klasy systemem CNC dla tokarek i frezarek. Działa pod kontrolą oprogramowania SINUMERIK Operate 4.7, wyposażony jest w ekran dotykowy o przekątnej 15,6 cala, wbudowaną klawiaturę QWERTY oraz interfejsy USB i Ethernet.

Ten system CNC umożliwia wykonywanie szeregu operacji inteligentnych, m.in. operacji ShopMill, która automatycznie kompiluje programy kroków obróbki w taki sposób, by możliwe było wielokrotne zaciskanie z mniejszą liczbą zmian narzędzia. Ponadto system zawiera funkcję planowania konserwacji, które usprawnia koordynowanie regularnej obsługi serwisowej z procesami produkcyjnymi. System sterowania może komunikować się z operatorem w ponad 20 językach i po odpowiednim zaprogramowaniu wysyła do operatorów, ustawiaczy lub serwisantów wiadomości SMS z informacjami o żywotności narzędzi, dostępności materiałów wyjściowych oraz zbliżających się terminach konserwacji.

 

VTC-800/20SR z najnowszą wersją systemu sterowania CNC Siemens SINUMERIK 840D sl

VTC-800/20SR z najnowszą wersją systemu sterowania CNC Siemens SINUMERIK 840D sl

 

Maszyna ta jest idealnym rozwiązaniem dla klientów, którzy chcieliby włączyć zaawansowane obrabiarki firmy Mazak do parku maszynowego lub komórki produkcyjnej, ale jako standard w swoim zakładzie przyjęli systemy sterowania Siemens. Co szczególnie istotne, system sterowania może automatycznie udostępniać szereg danych diagnostycznych, a przez to przyczynić się do ograniczenia przestojów i poprawy wydajności produkcji. Pozwala również na efektywne zintegrowanie precyzyjnych i szybkich maszyn firmy Mazak z platformami działającymi według koncepcji Przemysłu 4.0.

Maszyna VTC-800/20SR jest wyposażona we wrzeciono główne o prędkości obrotowej 18 000 obr./min, a jej prędkość posuwu w osiach X, Y i Z wynosi 50 m/min. Do standardowego wyposażenia należy również automatyczny zmieniacz z 30 narzędziami.

Firma Mazak oferuje system sterowania 840D sl od 2013 roku, ale VTC-800/20SR to pierwsza obrabiarka firmy Mazak z panelem sterowania o nowej konstrukcji, złożonym z 19-calowego, ergonomicznego ekranu dotykowego, który można pochylać i obracać. Podobnie jak 828D, system 840D sl działa pod kontrolą oprogramowania SINUMERIK Operate 4.7 i oferuje liczne zaawansowane funkcje komunikacyjne i diagnostyczne.

 

Źródło: Yamazaki Mazak

Nasze propozycje

Internet of Things. Nowy paradygmat rynku
Łukasz Sułkowski, Dominika Kaczorowska-Spychalska (redakcja naukowa)

Internet of Things. Nowy paradygmat rynku

Difin

Książka przedstawia istotę IoT w sposób interdyscyplinarny. Pokazuje, jak Internet Rzeczy modyfikuje...

Elastyczna automatyzacja wytwarzania. Obrabiarki i systemy obróbkowe
Jerzy Honczarenko

Elastyczna automatyzacja wytwarzania. Obrabiarki i systemy obróbkowe

Wydawnictwo Naukowe PWN

W książce omówiono stosowane formy organizacji produkcji, zagadnienia automatyzacji produkcji oraz...

System pomiaru drgań mechanicznych
Tomasz Kucharski

System pomiaru drgań mechanicznych

Wydawnictwo Naukowe PWN

W książce przedstawiono komplementarny system pomiaru drgań mechanicznych, w którym uwzględnia się...

Theory and Modeling of Rotating Fluids: Convection, Inertial Waves and Precession
Keke Zhang, Xinhao Liao

Theory and Modeling of Rotating Fluids: Convection, Inertial Waves and Precession

Cambridge University Press

Ruch wirowy silnie wpływa na strukturę i zmiany przepływów wielkoskalowych, jakie zachodzą we...

Nasi partnerzy