ENG FB kontakt

29.03.2024

Strona główna Aktualności Wydarzenia Żadna firma nie jest za mała na robotyzację

Żadna firma nie jest za mała na robotyzację

10-04-2018

Podczas spotkania prasowego z cyklu Cobots Experts’ Breakfast w Warszawie Jürgen Von Hollen, prezes Universal Robots, podsumował wyniki za 2017 rok i omówił aktualne trendy na rynku robotów współpracujących. Była to pierwsza wizyta prezesa Universal Robots w Polsce i naszym regionie.

 

 

Universal Robots osiągnął w ubiegłym roku 72% wzrost w stosunku do poprzedniego okresu. Firma odnotowała przychody w wysokości 170 mln USD. Według Jürgena von Hollena coraz więcej firm, także z sektora MŚP, dostrzega, że dzięki cobotom można zoptymalizować procesy produkcyjne, poprawiając swoją pozycję konkurencyjną.

Na świecie wykorzystywanych jest obecnie ponad 22 000 robotów Universal Robots. Stanowi to blisko 60% całego rynku robotów współpracujących. Segment ten dynamicznie rośnie. BIS Research Analysis przewiduje, że globalny rynek cobotów do 2021 roku osiągnie wartość 2 mld USD.

 

 

Universal Robots jest obecny na polskim rynku od 2011 roku. Od tego czasu dynamicznie rozwija sieć dystrybutorów i integratorów, która obecnie liczy 11 firm. Dystrybucją cobotów UR zajmują się firmy: CP Trade, Elmark Automatyka, Encon-Koester, Jorgensen Cleantech i RMA, natomiast wsparcie w zakresie integracji zapewniają: ABC Control, Blue Robotics, Elautec, Horizon Automation, Inntec i M2M Team.

 

Jürgen Von Hollen, prezes Universal Robots

Jürgen Von Hollen, prezes Universal Robots

 

Zarówno Polska, jak i cała Europa Środkowo-Wschodnia, są dla nas ważnym rynkiem. Lokalne firmy zaczynają doświadczać tych samych problemów, z którymi wcześniej borykały się kraje zachodnie: niedostateczna liczba pracowników, globalizacja i wiążąca się z nią konieczność wejścia na rynki zagraniczne oraz dynamicznie zmieniające się wymagania klientów i coraz większa potrzeba personalizacji produktu. Biorąc pod uwagę elastyczność, łatwość obsługi oraz szybki zwrot z inwestycji w przypadku cobotów UR, mogą one efektywnie wspierać firmy z w budowaniu przewagi konkurencyjnej. Cieszy nas zwłaszcza fakt, że coraz więcej firm z sektora MŚP wdraża coboty UR i optymalizuje w ten sposób produkcję. Misją Universal Robots jest zapewnienie dostępu do automatyzacji wszystkim przedsiębiorstwom, niezależnie od ich wielkości i skali działania” – mówi Jürgen von Hollen.

Globalne inwestycje to m.in. niedawne otwarcie przez Universal Robots nie jednego, lecz aż dwóch centrów usługowych – pierwszych tego rodzaju obiektów poza Danią – w Stanach Zjednoczonych i Chinach. Nasi klienci nie mogą sobie pozwolić na utratę produktywności, dlatego pragniemy za wszelką cenę uniknąć przestojów. Dążymy do tego, by cobot Universal Robots nigdy nie stał bezczynnie, oczekując na naprawę lub części zamienne – powiedział Jürgen von Hollen.

Universal Robots otworzył również niedawno nową placówkę w Bostonie, która stanowi pierwszy krok na drodze do rozszerzenia globalnych funkcji działów poza granice Danii. Nowa lokalizacja w Bostonie pomoże nam w uzyskaniu dostępu do większej puli zasobów oraz wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Rozwój organizacji, szczególnie w obszarze badań i rozwoju oraz sprzedaży i usług, będzie mieć dla Universal Robots kluczowe znaczenie w 2018 roku. Dwie placówki prowadzące sprzedaż i prace badawczo-rozwojowe pozwolą nam na szybsze dostosowanie skali działalności oraz przyspieszenie działań związanych z poszukiwaniem i pozyskiwaniem najbardziej utalentowanych i wykwalifikowanych pracowników do Universal Robots – tłumaczył von Hollen. Otwieramy również biura sprzedaży we Włoszech i w Turcji, planujemy także utworzenie biura w Meksyku i trzeciego z kolei w Chinach – dodał.

 

Źródło: Universal Robots

Strona główna Aktualności Wydarzenia Żadna firma nie jest za mała na robotyzację

Zamów NEWSLETTER

Nasze propozycje

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.
Stanisław Adamczak

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych" to kompendium poświęcone tematyce pomiarów i analizy...

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych
Jacek Banasiak, Katarzyna Szymańska-Dębowska

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Układy dynamiczne" to podręcznik związany z analizą układów dynamicznych, którą można zastosować w różnych...

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka
Joel L. Schiff (Tłum.: W. Sikorski)

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Matematyczny wszechświat" to wciągająca opowieść, która odkrywa przed czytelnikami prawa matematyczne...

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach
Tomasz Trzepieciński

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach

Wydawnictwo Naukowe PWN

W książce Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach przedstawiono specyfikę zjawiska tarcia...

Nasi partnerzy