ENG FB kontakt

24.06.2024

Strona główna Aktualności Wydarzenia 190 innowacji motion plastics i ogłoszenie laureatów polskiej edycji konkursu manus 2023

190 innowacji motion plastics i ogłoszenie laureatów polskiej edycji konkursu manus 2023

28-06-2023

14 czerwca, w siedzibie igus Polska w Warszawie, odbyła się konferencja prasowa, podczas której zaprezentowano najważniejsze nowości motion plastics i rozwiązania cyfrowe igus #enjoyneering. Wręczono także statuetki laureatom polskiej edycji konkursu manus 2023 na najbardziej innowacyjne zastosowania łożysk ślizgowych.

W tym roku specjalista w dziedzinie polimerów do pracy w ruchu poza olbrzymią liczbą nowości i dodatków do asortymentu (ponad 190) zaprezentował kampanię #enjoyneering, która zachęca inżynierów i konstruktorów do łączenia technologii z kreatywnością, estetyką i zabawą. #enjoyneering ma pokazać, jak innowacyjne rozwiązania mogą być wykorzystane w projektowaniu produktów, które nie tylko są funkcjonalne, ale także estetycznie i atrakcyjnie prezentują się dla oka.

Od wielu lat jednym z głównych celów igus jest rozwój nowych technologii, które pozwalają na jeszcze lepsze wykorzystanie potencjału cyfrowego w dziedzinie inżynierii. Wynikiem intensywnych działań firmy w ostatnim roku jest więc nie tylko rekordowa liczba nowych produktów i dodatków do asortymentu oraz szeroka oferta narzędzi cyfrowych, promowana pod hasłem #enjoyneering.

 

 

Usługi i rozwiązania cyfrowe igus® enjoyneering®

Inżynieria współpracy – aby wszystko pasowało do rzeczywistości

Oszczędność czasu i pieniędzy dzięki wirtualnej inżynierii. Możliwość szybkiego znalezienia odpowiednich komponentów i opracowania swojego produktu cyfrowo razem z inżynierami igus. Analiza wykonalności 1:1 z modelami 3D wspiera rozwój produktu, ponieważ pozwala zidentyfikować słabe punkty na wczesnym etapie i zoptymalizować projekt – bez fizycznych prototypów.

Więcej informacji: www.igus.pl/iguverse

 

12 NAJWAŻNIEJSZYCH WIOSENNYCH NOWOŚCI MOTION PLASTICS

e-prowadnik E4QL
bardzo dynamiczne zasilanie, otwierany ręcznie
Prowadnik napędowy
zasilany system e-prowadników do długich przesuwów (1000 m i więcej)
e-skin flat ESD
zasilanie dla części wrażliwych na ESD w pomieszczeniach czystych
readychain® p-rack
lekki i trwały: pierwszy produkowany metodą addytywną stelaż e-prowadnika
Rodzina robotów ReBeL®
prawdziwe coboty: RebeL 6-DOF i RebeL KID 4-DOF
CF98.PLUS & CF99.PLUS
100 milionów podwójnych cykli lub współczynnik gięcia 3×d
drylin® EGW
liniowa jednostka napędowa, którą można bezstopniowo rozbudowywać dzięki elementom stelażu
drylin® econ WWBP
ekonomiczny wózek z tworzyw sztucznych do szyn giętych, charakteryzujący się szybkim zwrotem z inwestycji
igutex® TX3
odporny na zużycie maratończyk do najwyższych obciążeń do bezsmarowych zastosowań
iglidur® N94
bezsmarowe łożysko ślizgowe wykonane w 94% z surowców odnawialnych
Koła zębate iglidur® micro
precyzyjne koła zębate do modułu 0,2 dla niewielkich przestrzeni montażowych
Gwinty ślizgowe dryspin®
bardziej płynna praca, mniej wibracji – alternatywa dla gwintów trapezowych

 

 


Fot. Aplikacja igusGo

Rewolucyjne wyszukiwanie produktów za pomocą sztucznej inteligencji

Projektowanie bezsmarowych aplikacji w zaledwie kilka sekund – wystarczy zrobić zdjęcie istniejącej aplikacji, w tym jej otoczenia, a inteligencja igusGO pokaże, które produkty igus mogą pomóc w zaprojektowaniu bezsmarowych rozwiązań.

Jak działa igusGo? To proste!

1, Zrób zdjęcie rzeczywistej aplikacji 
2. Wybierz spośród rozpoznanych sugestii 
3. Sprawdź szczegóły rozwiązania motion plastics®  
4. Zakup części w sklepie.

Więcej informacji: www.igus.pl/igusgo

 

Platforma usługowa – szybkie i łatwe tworzenie własnego konfiguratora online

Nowa platforma usługowa kopla dostarcza indywidualne rozwiązania konfiguracyjne – szybko i ekonomicznie.

Więcej informacji: www.igus.pl/kopla

 

Zminimalizowane przestoje – szybkie zaopatrzenie w części zamienne dzięki AI

Przy zakupie części zamiennych liczy się każda minuta. Najprostszym sposobem, by je zdobyć, jest zrobienie zdjęcia zastosowania za pomocą smartfona lub tabletu. Sztuczna inteligencja analizuje zdjęcie i wyszukuje konkretną część wśród setek tysięcy produktów igus. Można ją natychmiast zamówić za pomocą usługi w chmurze.

Więcej informacji: www.igus.pl/identify

 

Szybsze projektowanie – rozszerzona rzeczywistość dla maksymalnej przejrzystości i bezpieczeństwa systemu

Projekt aplikacji nie tylko na ekranie, ale również w formie wirtualnego modelu w rzeczywistości. Jest to możliwe dzięki funkcji AR, którą firma igus zintegruje z platformą narzędzi online. Wystarczy skonfigurować produkt, zaprojektować i przetestować model AR. Efektem jest większa przejrzystość i bezpieczeństwo planowania oraz przyspieszenie procesu projektowania. Za pomocą smartfona, tabletu lub specjalnych okularów można oglądać wirtualne modele.

Więcej informacji: www.igus.pl/AR

 

Usługa przemysłowego druku 3D – najbardziej opłacalne rozwiązanie spośród wszystkich materiałów igus motion plastics i procesów produkcyjnych

Wystarczy przesłać model 3D i automatycznie sprawdzana jest możliwość produkcji, obliczane są ceny i czas dostawy, a komponent można zamówić bezpośrednio online. Można również obliczyć oczekiwaną żywotność komponentu w indywidualnym zastosowaniu.

Więcej informacji: www.igus.pl/mod

 

Usługa CNC – informacje o cenie i analiza wykonalności w jednym narzędziu

Łatwe i szybkie zamawianie online części wykonanych z materiału iglidur! Dzięki usłudze CNC 2.0 wystarczy przesłać model 3D, aby otrzymać przejrzyste informacje o cenie i analizę wykonalności produkcji. Narzędzie zapewnia wizualną informację zwrotną i weryfikuje geometrię modelu 3D. Kalkulacja ceny jest aktualizowana w ciągu kilku sekund – w zależności od wybranych komponentów.

Więcej informacji: www.igus.pl/speedicut

 


Fot. LCA – platforma RBTX

 

Sprawdzenie tolerancji – rewolucyjne rozpoznawanie rysunków 2D z zaleceniami dotyczącymi tolerancji

W porównaniu z tolerancjami elementów metalowych, często istnieją wątpliwości co do prawidłowego projektowania elementów z tworzyw sztucznych. Wystarczy przesłać rysunek techniczny komponentu w formacie PDF lub w pliku graficznym. Narzędzie sprawdza wszystkie informacje na rysunku w odniesieniu do naszych standardów produkcji z tworzyw sztucznych. W ciągu zaledwie kilku sekund niewykonalne tolerancje wymiarów, kształtu i położenia, a także specyfikacje powierzchni są wizualnie zaznaczane na rysunku – i sugerowane są korekty.

Więcej informacji: www.igus.pl/sprawdzenie-tolerancji

 

Platforma RBTX, RBTXpert, RBTXperience – dla opłacalnej robotyki

Komponenty wiodących marek, zwrot z inwestycji w ciągu 3–12 miesięcy i automatyzacja bez znajomości robotyki. RBTX to platforma, która łączy użytkowników i dostawców opłacalnych komponentów do robotyki. Proste narzędzia i niezawodne usługi pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze, wyszukując rozwiązania z zakresu robotyki dostosowane do budżetu oraz zastosowań.

Więcej informacji: www.rbtx.com/en

 

Prosty recykling – rynek technicznych tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu

Co dzieje się z przemysłowymi komponentami polimerowymi po zakończeniu ich żywotności? To pytanie zainspirowało igus do stworzenia programu „Chainge” („eko-prowadnik”). Firma pragnie w ten sposób zapewnić klientom łatwy sposób recyklingu przemysłowych tworzyw sztucznych. Na platformie Chainge Marketplace (chainge.igus.eu/marketplace) można znaleźć odpowiedni materiał z recyklingu. Producent oferuje recyklaty, regranulaty i przemiał, które umożliwiają tworzenie nowych produktów zgodnie z potrzebami klientów.

Więcej informacji: chainge.igus.eu

 


Fot. igus:bike

 

Platforma igus:bike dla zrównoważonej i miejskiej mobilności

Platforma igus:bike oferuje producentom rowerów i komponentów możliwość współpracy w celu rozwoju nowoczesnej mobilności. Jednym z dostawców, z którym firma ściśle współpracuje, jest holenderski producent mtrl. W ramach inwestycji igus, która obejmuje ścisłe partnerstwo, firmy łączą swoje doświadczenie i energię, aby zademonstrować nieograniczone możliwości tworzyw sztucznych w przemyśle rowerowym oraz realizować nowe wizje.

Więcej informacji: www.igus.bike

 

Konfiguratory online igus. Redukcja kosztów procesu i bardziej efektywna konfiguracja produktów

Szybszy i bardziej wydajny sposób konfigurowania produktu za pomocą narzędzi online od igus. Wyszukiwanie idealnego trybokomponentu do swojej aplikacji i konfiguracja zgodnie z wymaganiami w ciągu kilku sekund. Na stronie firmy igus® można projektować i konfigurować prowadniki kablowe, przewody, technologię napędową, opłacalne roboty, inteligentne tworzywa sztuczne i komponenty drukowane 3D – w pełni cyfrowo.

Więcej informacji: www.igus.pl/tools

 

Inteligentne tworzywa sztuczne – monitorowanie fabryk, rejestrowanie stanów działania, ocena danych maszyny i wydłużenie żywotności produktu

1,5 biliona dolarów – to koszt strat produkcyjnych, jakie każdego roku ponoszą firmy przemysłowe (według badania przeprowadzonego przez Senseye, producenta oprogramowania analitycznego z Wielkiej Brytanii). Firmy muszą pracować ekonomicznie oraz unikać awarii. Łożyska ślizgowe, prowadniki kablowe i przewody są wyposażone w czujniki monitorujące. Komunikują się one bezprzewodowo z modułami IT i ujawniają swój status w czasie rzeczywistym. Pozwala to uniknąć kosztownych awarii systemu (przez monitorowanie stanu) i umożliwia optymalne planowanie konserwacji (konserwacji predykcyjnej).

Więcej informacji: www.igus.pl/smartplastics

 


Fot. igus

 


Fot. igus

 

Strona główna Aktualności Wydarzenia 190 innowacji motion plastics i ogłoszenie laureatów polskiej edycji konkursu manus 2023

Zamów NEWSLETTER

Nasze propozycje

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.
Stanisław Adamczak

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych" to kompendium poświęcone tematyce pomiarów i analizy...

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych
Jacek Banasiak, Katarzyna Szymańska-Dębowska

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Układy dynamiczne" to podręcznik związany z analizą układów dynamicznych, którą można zastosować w różnych...

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka
Joel L. Schiff (Tłum.: W. Sikorski)

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Matematyczny wszechświat" to wciągająca opowieść, która odkrywa przed czytelnikami prawa matematyczne...

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach
Tomasz Trzepieciński

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach

Wydawnictwo Naukowe PWN

W książce Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach przedstawiono specyfikę zjawiska tarcia...

Nasi partnerzy