ENG FB kontakt

24.06.2024

Strona główna Aktualności Wydarzenia 22. Międzynarodowe Targi Obróbki Plastycznej Blachy LAMIERA 2023 w Mediolanie

22. Międzynarodowe Targi Obróbki Plastycznej Blachy LAMIERA 2023 w Mediolanie

24-02-2023

 

W dniach 10 - 13 maja 2023 roku w Mediolanie odbędą się TARGI LAMIERA - jedna z najważniejszych międzynarodowych wystaw poświęcona branży obróbki blach. Na 40 tys. mkw. pojawią się producenci maszyn, instalacji oraz urządzeń do obróbki i cięcia blach, rur, profili, drutów, konstrukcji metalowych. Tegoroczna edycja targów podzielona jest na sześć tematycznych stref technologicznych, które mają coraz większy wpływ na ten sektor. W 2022 roku wystawę odwiedziło ok. 20 tys. osób z 60 państw. Rejestracja gości i wystawców na stronie: www.lamiera.net.

Maszyny, instalacje, urządzenia do obróbki i cięcia blach, rury, kształtowniki, druty, konstrukcje metalowe, prasy, matryce i formy, spawanie, obróbka i wykańczanie powierzchni, komponenty, akcesoria, oprzyrządowanie, materiały złączne, podwykonawstwo techniczne i przemysłowe to tylko niektóre z „tradycyjnych” technologii na wystawie. W tym roku na targach LAMIERA, które odbędą się w nowoczesnym centrum targowym fieramilano Rho, zaprezentują się wystawcy z następujących kategorii:

  • Fabryka Przyszłości – poświęcona oprogramowaniu i technologiom łączności, zarządzania danymi, automatyzacji, robotyki i systemów cyfrowych stosowanych w obróbce blach;
  • Saldatec – technologia łączenia blach;
  • Fastener Industry – oferta wkrętów, sworzni, systemów mocowań i zacisków;
  • Świat obróbki cieplnej i powierzchniowej – prezentuje maszyny, systemy, akcesoria i materiały eksploatacyjne skoncentrowane na obróbce przed i poprodukcyjnej materiałów żelaznych i nieżelaznych;
  • Metrologia i Testy – ukierunkowana na systemy i maszyny testujące, pomiarowe i kontroli jakości;
  • Blech Italy Service – podwykonawstwo techniczne, kooperacja i usługi dla przemysłu z branży.

Ponadto, jak podczas poprzednich edycji, LAMIERA to kompleksowo opracowany program spotkań tematycznych przygotowanych przez organizatorów i wystawców. Spotkania odbędą się na arenie LAMIALAMIERA, która powstanie w jednej z hal wystawienniczych. Targi będą częściowo połączone z wystawą Made in Steel (poświęconą łańcuchowi produkcyjnemu stali), która odbywać się będzie w halach obok zajmowanych przez LAMIERA, umożliwiając tym samym gościom zwiedzenie dwóch odrębnych, ale uzupełniających się imprez, podczas jednej podróży służbowej.

W 2022 roku targi LAMIERA odwiedziło ok. 20 tys. przedsiębiorców z całego świata. Spośród wszystkich odwiedzających 12% pochodziło z zagranicy, reprezentując około 60 krajów. Najliczniejsze delegacje przyjechały z Chin, Polski, Austrii, Chorwacji, Francji, Niemiec, Holandii, Słowenii, Hiszpanii, Szwajcarii, Turcji i Stanów Zjednoczonych. W tym roku organizatorzy spodziewają jeszcze wyższej frekwencji i ok. 20% nowych wystawców.

W pierwszej połowie 2022 roku światowy eksport obrabiarek do formowania i cięcia blach (laser, waterjet, plazma itp.) odnotował wzrost o 12% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, osiągając łącznie ponad 8 mld euro. Z kolei światowy import wzrósł o 16%, przekraczając 6 mld euro.

W 2021 roku Włochy zajmowały drugie miejsce w światowym rankingu produkcji w tej branży, odnotowując 18% wzrost (2,8 mld euro ) w stosunku do 2020 roku. Z kolei z wynikiem +14,4% (1,3 mld euro) w stosunku do 2020 roku, potwierdziły, że są po Chinach i Niemczech trzecim największym na świecie eksporterem obrabiarek do obróbki plastycznej metalu. W 2021 Włochy były także drugim najważniejszym rynkiem użytkowników technologii obróbki i formowania blach z łączną wartością 1,7 mld euro (+22,7%), po Chinach (7,3 mld euro). Inwestycje w nowe maszyny są wspierane przez Rządowe Działania 4.0, które obowiązują do 2025 roku.

Organizatorem targów LAMIERA jest CEU-CENTRO ESPOSIZIONI UCIMU SPA, spółka UCIMU- SISTEMI PER PRODURRE – Włoskie Stowarzyszenie Producentów Obrabiarek do Metali.

LAMIERA 10 – 13 maja 2023, fieramilano Rho, Mediolan. Więcej informacji na stronie: www.lamiera.net.

 

Galeria

Strona główna Aktualności Wydarzenia 22. Międzynarodowe Targi Obróbki Plastycznej Blachy LAMIERA 2023 w Mediolanie

Zamów NEWSLETTER

Nasze propozycje

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.
Stanisław Adamczak

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych" to kompendium poświęcone tematyce pomiarów i analizy...

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych
Jacek Banasiak, Katarzyna Szymańska-Dębowska

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Układy dynamiczne" to podręcznik związany z analizą układów dynamicznych, którą można zastosować w różnych...

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka
Joel L. Schiff (Tłum.: W. Sikorski)

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Matematyczny wszechświat" to wciągająca opowieść, która odkrywa przed czytelnikami prawa matematyczne...

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach
Tomasz Trzepieciński

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach

Wydawnictwo Naukowe PWN

W książce Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach przedstawiono specyfikę zjawiska tarcia...

Nasi partnerzy