ENG FB kontakt

19.05.2022

Strona główna Aktualności Wydarzenia 30-lecie firmy ISCAR Poland

30-lecie firmy ISCAR Poland

07-03-2022

Firma ISCAR Poland – reprezentująca w Polsce grupę IMC (International Metalworking Company) należącą do wiodących dostawców wysokiej jakości narzędzi do obróbki skrawaniem – została założona 29 lutego 1992 r. W 2022 r. obchodzi jubileusz 30-lecia działalności, a ponieważ nie jest to rok przestępny, to w kalendarzu nie ma tego szczególnego dnia. Pracownicy ISCAR Poland celebrują więc każdy dzień tego roku. Spółka powstała jako przedstawicielstwo izraelskiej firmy ISCAR Ltd. Jej założycielami i pierwszymi liderami byli: Mieczysław Świątek, Jan Walczysko i Marian Wójcik.

W ciągu 30 lat spółka ISCAR Poland rozwinęła się z dostawcy produktów standardowych w firmę oferującą kompleksowe rozwiązania do obróbki skrawaniem. Jej siedziba znajduje się w Katowicach – stolicy najbardziej uprzemysłowionej części Polski – ale zasięg działania obejmuje cały kraj, co jest efektem rozwiniętej sieci przedstawicieli techniczno-handlowych oraz dystrybutorów.

Dzięki wdrożeniom nowoczesnych systemów narzędziowych w wielu renomowanych przedsiębiorstwach firma ISCAR Poland stała się niekwestionowanym liderem innowacyjności. Działanie to przełożyło się na jej znaczący udział w rynku narzędziowym. Jej odbiorcami są producenci z branż: samochodowej, lotniczej, energetycznej, maszynowej, stoczniowej oraz form i matryc. Wysoko wykwalifikowani pracownicy oferują kompleksowe opracowanie projektów, wyposażając obrabiarki w narzędzia do konkretnych zadań i pomagając w ich wdrażaniu. To właśnie innowacyjne narzędzia oraz ciągła praca nad ich racjonalizacją w działach badań i rozwoju wyróżniają firmę ISCAR na rynku.

ISCAR Poland dysponuje nowoczesnym zapleczem technicznym. W 2014 r. na terenie siedziby firmy zbudowano centrum szkoleniowo-techniczne Tech Center, także z myślą o organizacji seminariów narzędziowych z zakresu wszystkich operacji obróbki skrawaniem, tj.: toczenia, rowkowania, przecinania, wiercenia i frezowania. Dzięki współpracy z najlepszymi producentami maszyn w Tech Center ISCAR Poland znalazły się najnowocześniejsze centra obróbkowe. Każdego roku odbywało się tu kilkanaście szkoleń z udziałem około 500 uczestników z firm związanych z rynkiem narzędziowym. Niestety pandemia ograniczyła bezpośrednie spotkania, dlatego szkolenia zostały przeniesione do sieci.

Firma ISCAR stara się być partnerem dla klientów poprzez nawiązywanie z nimi relacji handlowo-technicznych oraz organizowanie ciekawych szkoleń na terenie Polski i poza jej granicami.

Od początku firma ISCAR Poland postawiła na rozwój poprzez dobór dobrze wykształconej kadry, zwłaszcza technologów, menadżerów, specjalistów sprzedaży oraz pionu administracji – tak powstał zespół zdolnych i zaangażowanych pracowników. Dzięki temu ISCAR Poland nie kojarzy się klientom, dostawcom czy konkurencji jedynie z dobrymi narzędziami i kompleksową obsługą – jej siłą jest zespół ludzi, którzy stoją za wszystkimi przedsięwzięciami. Członkowie „rodziny ISCAR” biorą udział w akcjach charytatywnych na terenie kraju, takich jak Szlachetna Paczka czy Business Run. W ramach integracji pracowników odbywają się wyjazdy rodzinne oraz imprezy okolicznościowe.

Przez 30 lat firma umocniła swoją pozycję wśród czołowych dostawców narzędzi skrawających na polskim rynku. ISCAR Poland to zespół najwyższej klasy specjalistów, którzy komplementarnie odpowiadają na zapotrzebowanie klientów. Jednocześnie jest to grono zgranych przyjaciół. Dlatego mamy nadzieję, że kolejne lata będą dla spółki nie mniej owocne niż do tej pory, wypełnione sukcesami i realizacją zamierzonych celów.

 

Strona główna Aktualności Wydarzenia 30-lecie firmy ISCAR Poland

Kalendarium wydarzeń

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Nasze propozycje

Hybrydowe metody obróbki materiałów konstrukcyjnych
Wit Grzesik, Adam Ruszaj

Hybrydowe metody obróbki materiałów konstrukcyjnych

Wydawnictwo Naukowe PWN

Publikacja Hybrydowe metody obróbki materiałów konstrukcyjnych jest uniwersalnym kompendium wiedzy na temat...

Teoria sterowania. Projektowanie układów regulacji
Jacek Kabziński

Teoria sterowania. Projektowanie układów regulacji

Wydawnictwo Naukowe PWN

Teoria sterowania jest elementarnym językiem, który pozwala zrozumieć i efektywnie projektować układy...

Inżynier – zawód przyszłości. Umiejętności i kompetencje inżynierskie w erze Przemysłu 4.0
Sandra Grabowska, Michalene Grebski, Wes Grebski, Radosław Wolniak

Inżynier – zawód przyszłości. Umiejętności i kompetencje inżynierskie w erze Przemysłu 4.0

CeDeWu

Wybór zawodu jest jedną z najważniejszych decyzji, jakie musi podjąć młody człowiek. Książka powstała z...

Cyfryzacja w zarządzaniu
Aleksandra Laskowska-Rutkowska (red.)

Cyfryzacja w zarządzaniu

CeDeWu

Cyfryzacja w zarządzaniu to oryginalne i pionierskie na polskim rynku wydawniczym opracowanie dotyczące...

Nasi partnerzy