ENG FB kontakt

22.09.2023

Strona główna Aktualności Wydarzenia Akcja tłoczenie

Akcja tłoczenie

Priorytety strategiczne i techniczne oraz najnowsze inicjatywy DEES – światowego specjalisty od tłoczenia

17-05-2022

Przedsiębiorstwo DEES należy do wiodących tajwańskich dostawców pras hydraulicznych. Oferuje linie pras tandemowych i pojedynczych (np. prasy transferowe i o potrójnym działaniu, do głębokiego tłoczenia, matrycowania i obrębiania; o wysokiej prędkości, serwohydrauliczne, 3-drożne, 4-kolumnowe i ramowe).

Od 1976 r. filozofią firmy DEES Hydraulic Industrial Co., Ltd. jest kompleksowe tworzenie maszyn – od projektu do produktu – i rozwiązań inżynierskich. Dzięki uzyskaniu certyfikatów ISO 9001: 2015 i CE firma gwarantuje bezpieczny i przyjazny dla użytkownika interfejs pras hydraulicznych do obróbki plastycznej. Ich wydajność waha się w zakresie 30÷6000 ton.

W ciągu 45 lat DEES sprzedała ponad 4500 maszyn i 45 linii pras tandemowych do 85 krajów. Inteligentna produkcja, rozwój serwomechanizmów i oszczędność energii są w prasach kluczowe. Firma zaopatruje takich klientów, jak: Bombardier, Boeing, Honda, Toyota, Audi, Volkswagen, Mercedes-Benz, Volvo, Jaguar-Landrover, General Motors, Bosch Group Home Appliances, GE Home Appliances oraz Electrolux.

 

Odpowiedź na COVID-19

Maszyny DEES są przeznaczone głównie dla sektora motoryzacyjnego i AGD. Aby zwiększyć moce produkcyjne oraz zapewnić pracownikom bezpieczniejsze i wygodniejsze środowisko pracy, w 2019 r. firma otworzyła na Tajwanie nową fabrykę, dwukrotnie większą od poprzedniej.

Pandemia poważnie ograniczyła działalność firmy DEES w latach 2020–2021, zwłaszcza na rynkach zagranicznych. Spowodowała spadek zamówień międzynarodowych i uniemożliwiła wysyłanie serwisantów do klientów w celu wykonywania prac instalacyjnych i naprawczych. W odpowiedzi tę sytuację firma przygotowała szczegółowe instrukcje obsługi, aby ułatwić użytkownikom samodzielną instalację pras, i zapewniła pomoc online. Zwiększyła zaangażowanie w marketing internetowy; udostępnia transmisje wideo i newslettery cyfrowe. Uczestniczyła zarówno w tradycyjnych, jak i wirtualnych wystawach na całym świecie. Teraz, gdy sytuacja pandemiczna wydaje się opanowana dzięki szczepieniom, podróże służbowe znów stają się bezpieczne.

 

Obserwujemy, że klienci są już aktywni. Biznes odzyskał dynamikę dzięki nowym zamówieniom i projektom. Fabryki również się odradzają. Spodziewamy się znacznego ożywienia w 2022 r. i mamy nadzieję, że nadchodzące wystawy, takie jak EuroBLECH w Hanowerze, będą przebiegały według planu – podsumował Ale Lee, kierownik sprzedaży DEES.

 

Ale Lee – kierownik sprzedaży DEES

 

Koncentracja strategiczna i techniczna

 

Nasze rozwiązania techniczne skupiają się na serwonapędach i ulepszeniach oszczędzających energię. Coraz więcej klientów wymaga ich w standardzie, liczy się także redukcja kosztów. Testujemy serwosilniki od dostawców z różnych krajów, takich jak Niemcy, Włochy, Tajwan i Japonia, szukając najbardziej ekonomicznego rozwiązania – wyjaśnił Lee.

 

DEES opracowuje prasy o wyższej dokładności, wykorzystujące serwosilniki do tworzenia elastycznej krzywej formowania lub zatrzymywania suwaka podczas głębokiego tłoczenia. Silniki serwo reagują szybciej niż konwencjonalne.

 

Prasa do głębokiego tłoczenia SPC DEES – z możliwością dostosowania wymiarów do potrzeb klienta i zastosowania różnych metod przemieszczania

 

Inżynierowie z DEES szukają rozwiązań, by zwiększyć prędkość pras w górę i w dół oraz skrócić czas reakcji. Prasy matrycowe osiągają dokładność ±0,01 mm. Udoskonalenia układu elektrycznego obejmują zaawansowane przetworniki liniowe, które zapewniają dokładne pozycjonowanie suwaka oraz utrzymują precyzję i powtarzalność.

 

Użytkownicy kładą dziś nacisk na oszczędność energii i inteligentną produkcję. Aby sprostać zapotrzebowaniu, od lat montujemy w naszych prasach systemy serwo. Klientom, dla których ta technologia jest nowa, pomagamy w doborze silników o odpowiedniej wydajności – wyjaśnił Lee.

 

Automatyzacja oraz sztuczna inteligencja (AI) są coraz bardziej popularne, dlatego DEES dodał do swoich systemów funkcje zdalnego monitorowania, systemy przeglądania historii i narzędzia do naprawy programów. Firma inwestuje 30% obrotów w badania i rozwój.

 

Gotowy element z brązu chłodzony elektronicznie

 

Linie tandemowe i do formowania na gorąco

Firma DEES dostosowała prasy tandemowe o nacisku 2500 ton do potrzeb przemysłu motoryzacyjnego. Układ hydrauliczny DEES, zasilany silnikiem i pompą, jest prosty w utrzymaniu. Ruchome podpórki za pomocą Q.D.C.S. (systemu szybkiej wymiany matryc) ułatwiają wymianę ciężkich matryc.

 

Tandemowa linia DEES o nacisku 2500 ton, wyposażona w zrobotyzowane ramiona Yaskawa umożliwia szybką wymianę ciężkich matryc w fabryce DFSK Automotive w Chinach

 

Prędkość prasowania wynosi od 30 do 150 mm/s i jest kontrolowana przez akumulator, a prędkość zbliżania wynosi 800 mm/s lub więcej przy prędkości powrotu 600 mm/s lub większej. System poduszek wybija części. Prędkości i skoki, w tym systemy ślizgowe i amortyzujące, są regulowane. Powtarzalność mieści się w zakresie ±0,05 mm – powiedział Lee.

 

W zakładzie firmy VOLVO pracuje maszyna do próbnych produkcji narzędziowych HD-2400. Ma ona wydajność 1600 + 800 ton, podwójne prowadnice i prasę matrycową o nacisku 500 ton. Powstają na niej matryce do modeli samochodów S60 i S90.

 

HD-2400 – prasa o potrójnym działaniu do próbnych produkcji narzędziowych w zakładzie VOLVO

 

Co trzeba wiedzieć o zaawansowanej technologii tłoczenia

Prasy do formowania na gorąco ultrawytrzymałej stali i twardych stopów aluminium. Stal i stopy do formowania na gorąco stanowią podstawę lekkich, wytrzymałych karoserii i ram dla branży motoryzacyjnej. DEES usprawnia formowanie na gorąco dzięki rozwiązaniom przemysłu 4.0, takim jak automatyzacja i gromadzenie danych. Firma stworzyła linie do formowania na gorąco wysoko wytrzymałych stali – najtrudniejszych materiałów do obróbki. W tym kontekście wymagające niższej temperatury aluminium i inne stopy nie będą wyzwaniem.

DEES prezentuje klientom, jak ciepło może kształtować materiały o wysokiej wytrzymałości, przezwyciężyć problemy z odbiciem po formowaniu i zapewnić dokładność wykonania części. Firma DEES wyprodukowała również kilka systemów formowania na gorąco do obróbki popularnych w Europie tworzyw kompozytowych wzmocnionych włóknem węglowym (CFRP).

 

Podgrzewane półfabrykaty trafiają do prasy HD-1200 do tłoczenia na gorąco

 

DEES powiększył swoje możliwości produkcyjne. Dzięki rozbudowie jednej ze swoich fabryk pod koniec 2019 r. firma zwiększyła możliwości produkcyjne: do 25–30 rocznie średnich i dużych pras hydraulicznych na zamówienie (siła > 500 ton, podpora > 2000 mm × × 2500 mm; poprzednio było to 15–20 maszyn), natomiast w przypadku duplikatów istniejących projektów małych pras (50 ton, 900 mm × 600 mm) – do 60 jednostek, średnich (150 ton, 1000 mm × 700 mm) – 75 i około 10 dużych pras w roku.

Postęp w tłoczeniu wysoko precyzyjnym. DEES opracowuje prasy o wyższej dokładności, wykorzystujące serwomotory do formowania elastycznej krzywej lub zatrzymywania suwaka podczas głębokiego tłoczenia. Silniki serwo reagują szybciej niż konwencjonalne. Dzięki ciągłemu rozwojowi, m.in. zaawansowanych zaworów proporcjonalnych czy programowania, rosną: dokładność, prędkość, szybkość reakcji i możliwości sterowania.

Spodziewane jest zwiększenie prędkości wznoszenia i opadania oraz skrócenie czasu reakcji zaworu. Prasy wykrojnikowe osiągają dokładność ±0,01 mm. Udoskonalenia systemu elektrycznego obejmują zaawansowane przetworniki liniowe, które zapewniają dokładne pozycjonowanie slajdów, a także zachowanie dużej powtarzalności.

DEES stale doskonali swoje rozwiązania. Rośnie popularność automatyzacji i sztucznej inteligencji (AI), dlatego firma dodała funkcje w duchu przemysłu 4.0, np. zdalne monitorowanie, przeglądanie historii i narzędzia do naprawy programów. W prace działu badawczo-rozwojowego inwestowane jest aż 30% zysków.

Klienci, którzy chcą poznać ofertę DEES, mogą skorzystać z technologii rzeczywistości wirtualnej 720° (VR) pod adresem:

https://www.deesgroup.com.tw/company_en.php?id=1746.

Strona główna Aktualności Wydarzenia Akcja tłoczenie

Zamów NEWSLETTER

Nasze propozycje

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych
Jacek Banasiak, Katarzyna Szymańska-Dębowska

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Układy dynamiczne" to podręcznik związany z analizą układów dynamicznych, którą można zastosować w różnych...

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka
Joel L. Schiff (Tłum.: W. Sikorski)

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Matematyczny wszechświat" to wciągająca opowieść, która odkrywa przed czytelnikami prawa matematyczne...

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach
Tomasz Trzepieciński

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach

Wydawnictwo Naukowe PWN

W książce Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach przedstawiono specyfikę zjawiska tarcia...

Algokracja. Jak i dlaczego sztuczna inteligencja zmienia wszystko?
Jarosław Królewski, Krzysztof Rybiński

Algokracja. Jak i dlaczego sztuczna inteligencja zmienia wszystko?

Wydawnictwo Naukowe PWN

Algokracja jest esejem o możliwościach współczesnego świata biznesu i nauki napędzanego technologiami, ale...

Nasi partnerzy