ENG FB kontakt

28.06.2022

Strona główna Aktualności Wydarzenia Capgemini i Dassault Systèmes wspierają cyfryzację przedsiębiorstw

Capgemini i Dassault Systèmes wspierają cyfryzację przedsiębiorstw

23-07-2021

Aby uzyskać przewagę rynkową, przedsiębiorstwa muszą dążyć w kierunku transformacji cyfrowej. Firmy Capgemini i Dassault Systèmes ogłosiły zacieśnienie współpracy ukierunkowanej na wspieranie klientów na tej drodze. Capgemini oferuje doskonałą znajomość rynku oraz doświadczenie w dziedzinie technologii i przetwarzania danych, natomiast Dassault Systèmes dostarcza niezbędnych narzędzi w postaci zaawansowanej platformy 3DEXPERIENCE.

Transformacja cyfrowa powinna objąć całą działalność firmy: od oferty produktów i usług poprzez metody produkcji po sposoby prowadzenia działalności i budowania relacji biznesowych. Wiele przedsiębiorstw korzysta z przestarzałych systemów, realizuje niespójne procesy i nie mają one zdefiniowanej strategii ukierunkowanej na ciągłą innowacyjność. Celem współpracy Capgemini i Dassault Systèmes jest wspieranie klientów w osiąganiu wartości biznesowej na każdym etapie transformacji cyfrowej oraz doskonalenie ich wydajności biznesowej. Oferują one nowe funkcjonalności w pięciu obszarach: Digital Engineering Lifecycle Management, Model Based System Engineering, Manufacturing Operations Management, Advanced Analytics i Advanced Planning and Scheduling.

 

Digital Engineering Lifecycle Management (DELM)

Ten obszar jest ukierunkowanym na przyszłość rozszerzeniem tradycyjnego zarządzania cyklem życia produktów (PLM). Bazuje na najnowszych technologiach w zakresie symulacji oraz wirtualnych bliźniaków.

 

Model Based System Engineering (MBSE)

Dzięki modelowaniu MBSE poprawia współpracę interdyscyplinarną w całym cyklu życia systemów.

 

Manufacturing Operations Management (MOM)

MOM to obszar, który pomaga tworzyć kompleksowe systemy do przechowywania i wymiany informacji.

 

Advanced Analytics (ADA)

ADA obejmuje funkcje i narzędzia wspierające innowacyjność, decyzje o wytworzeniu lub zakupie, efektywne działanie w procesach przetargowych oraz zwiększenie potencjału finansowego przedsiębiorstwa.

 

Advanced Planning and Scheduling (APS)

APS to narzędzia dla klientów pozwalające rozwiązywać złożone zagadnienia w logistyce i zarządzaniu personelem w celu zapewnienia dostępności zasobów w odpowiedniej ilości oraz w odpowiednim czasie.

 

– W ubiegłym roku udało się nam zacieśnić współpracę z Capgemini – mówi Florence Verzelen, wiceprezes Dassault Systèmes ds. przemysłu, marketingu i zrównoważonego rozwoju. – Bardzo się cieszymy z możliwości zaoferowania naszym klientom sprawdzonych narzędzi transformacyjnych i pokazania potencjału drzemiącego w wiedzy i doświadczeniu oraz know-how obu firm.

 

Florence Verzelen, wiceprezes Dassault Systèmes ds. przemysłu, marketingu i zrównoważonego rozwoju

 

– Połączenie wiedzy i doświadczenia Capgemini z zakresu transformacji cyfrowej oraz doskonałej znajomości sektora z możliwościami platformy Dassault Systèmes i bogatą ofertą oprogramowania pozwala nam pomagać klientom w odkrywaniu potencjału drzemiącego w danych w celu skrócenia czasu wprowadzania produktów na rynek, optymalizowania wydajności operacyjnej i tworzenia nowych strumieni przychodów dzięki innowacyjnym usługom i monetyzacji danych – mówi Roshan Gya, dyrektor zarządzający ds. przemysłu inteligentnego, Capgemini Invent.

 

O Dassault Systèmes

Dassault Systèmes, 3DEXPERIENCE Company zapewnia firmom i użytkownikom indywidualnym wirtualne środowiska 3D do współpracy w celu opracowywania zrównoważonych innowacji. Tworząc wirtualne bliźniaki prawdziwego świata dzięki platformie i aplikacjom 3DEXPERIENCE, klienci przekraczają granice innowacji, nauki i produkcji. Z rozwiązań Dassault Systèmes korzysta ponad 290 000 firm w ponad 140 krajach.

 

O Capgemini

Capgemini należy do wiodących światowych firm w branży doradztwa, usług technologicznych i transformacji cyfrowej. Grupa specjalizuje się w tworzeniu strategii, projektowaniu rozwiązań, a także działaniach operacyjnych, opartych na innowacyjnych i dynamicznie rozwijających się technologiach chmurowych, sztucznej inteligencji, jak również na sieciach komputerowych i danych, oraz inżynierii cyfrowej, nowoczesnych platformach i oprogramowaniu.

 

Źródło: www.3ds.com/pl-pl, www.capgemini.com

Strona główna Aktualności Wydarzenia Capgemini i Dassault Systèmes wspierają cyfryzację przedsiębiorstw

Nasze propozycje

Hybrydowe metody obróbki materiałów konstrukcyjnych
Wit Grzesik, Adam Ruszaj

Hybrydowe metody obróbki materiałów konstrukcyjnych

Wydawnictwo Naukowe PWN

Publikacja Hybrydowe metody obróbki materiałów konstrukcyjnych jest uniwersalnym kompendium wiedzy na temat...

Teoria sterowania. Projektowanie układów regulacji
Jacek Kabziński

Teoria sterowania. Projektowanie układów regulacji

Wydawnictwo Naukowe PWN

Teoria sterowania jest elementarnym językiem, który pozwala zrozumieć i efektywnie projektować układy...

Inżynier – zawód przyszłości. Umiejętności i kompetencje inżynierskie w erze Przemysłu 4.0
Sandra Grabowska, Michalene Grebski, Wes Grebski, Radosław Wolniak

Inżynier – zawód przyszłości. Umiejętności i kompetencje inżynierskie w erze Przemysłu 4.0

CeDeWu

Wybór zawodu jest jedną z najważniejszych decyzji, jakie musi podjąć młody człowiek. Książka powstała z...

Cyfryzacja w zarządzaniu
Aleksandra Laskowska-Rutkowska (red.)

Cyfryzacja w zarządzaniu

CeDeWu

Cyfryzacja w zarządzaniu to oryginalne i pionierskie na polskim rynku wydawniczym opracowanie dotyczące...

Nasi partnerzy