ENG FB kontakt

28.06.2022

Strona główna Aktualności Wydarzenia DMG MORI oferuje swoim klientom istotną wartość dodaną cyfryzacji dzięki 50 wyjątkowym cyklom technologicznym

DMG MORI oferuje swoim klientom istotną wartość dodaną cyfryzacji dzięki 50 wyjątkowym cyklom technologicznym

Efektywne programowanie z cyklami technologicznymi

20-08-2021
  • 50 wyjątkowych cykli technologicznych DMG MORI do obsługi, obróbki, monitorowania i pomiarów
  • Do 60% szybsze programowanie z pomocą programowania dialogowego
  • gearHONING i ULTRASONIC axialGRINDING: bardziej wydajna obróbka dzięki integracji technologii
  • ULTRASONIC feedbackCONTROL: monitorowanie zmian materiałów w czasie rzeczywistym
  • safeRETREAT i AI Chip Removal: niezawodna produkcja
  • gearQUALITY i Tilted Measuring: zoptymalizowane pomiary w trakcie procesu

 

DMG MORI oferuje łącznie 50 wyjątkowych cykli technologicznych do obsługi i obróbki, a także monitorowania i pomiarów

DMG MORI oferuje łącznie 50 wyjątkowych cykli technologicznych do obsługi i obróbki, a także monitorowania i pomiarów

 

Obrabiarki CNC firmy DMG MORI zawsze były synonimem wydajnej i bardzo dokładnej obróbki. Zaczyna się już w programowaniu NC, gdzie oryginalne cykle technologiczne DMG MORI, cyfrowi asystenci programowania bezpośrednio na pulpicie obrabiarki umożliwiają wydajniejszy i stabilny proces przez wiele lat. Oferta obejmuje łącznie 50 cykli technologicznych do obsługi i obróbki, a także monitorowania i pomiarów. DMG MORI odzwierciedla postępujący rozwój w tej dziedzinie, przedstawiając osiem nowych cykli technologicznych.

Obecnie, cykle technologiczne stanowią podstawę programowania zorientowanego na warsztaty, ponieważ zapewniają maksymalną wydajność i niezawodność procesów - wyjaśnia dr inż. Edmond Bassett, Kierownik Rozwoju Technologii w GILDEMEISTER Drehmaschinen GmbH. Ze względu na coraz bardziej skomplikowane detale, możliwa jest znaczna optymalizacja procesów produkcyjnych tylko za pomocą cykli technologicznych. Asystenci programowania, w pełni zintegrowani ze sterowaniem, umożliwiają programowanie, które jest do 60% szybsze, mają przejrzystą strukturę programu i minimalny poziom błędów – dodaje. Ponadto DMG MORI kładzie duży nacisk na integrację zaawansowanych technologii w celu zrównoważonej optymalizacji łańcuchów produkcyjnych poprzez kompletne strategie obróbki. Potwierdzają to nowe zaprezentowane cykle technologiczne DMG MORI.

 

Wydajniejsza obróbka dzięki integracji technologii

Od teraz DMG MORI będzie łączyć sprawdzony gearSKIVING, wysoce produktywny proces frezowania obwiedniowego, z cyklem technologicznym gearHONING do wykańczania kół zębatych. Za pomocą narzędzia do szlifowania można poprawić jakość powierzchni i kształtu po wycinaniu zębów. Łącząc gearSKIVING i gearHONING można produkować koła zębate spełniające wysokie wymagania technologiczne. Inne cykle technologiczne skrawania to szlifowanie mimośrodowe jako dodatkowy moduł do cyklu technologicznego szlifowania oraz ULTRASONIC axialGRINDING. Pierwszy z nich oferuje możliwość programowania mimośrodowego dogładzania cylindrów bezpośrednio na maszynie za pomocą okna dialogowego. Mimośrodowość i wymiary średnicy można dowolnie wybierać i sprawdzać matematycznie pod kątem wykonalności.

ULTRASONIC axialGRINDING oferuje klientom integrację technologii w celu optymalizacji wydajności i dokładności podczas obróbki twardych i kruchych materiałów. Ponad 25% czasu obróbki można zaoszczędzić na typowych komponentach dla przemysłu półprzewodników i do 50% w przypadku wąskich rowków. Kolejnym cyklem technologicznym obróbki wspomaganej ultradźwiękami jest ULTRASONIC feedbackCONTROL. Umożliwia adaptacyjne sterowanie posuwem w zależności od warstwy obrabianego materiału. Tutaj sygnały procesowe z siłownika ultradźwiękowego są wykorzystywane do monitorowania zmian materiałów w czasie rzeczywistym. Na przykład, w przypadku materiałów kompozytowych, maszyna automatycznie reaguje na różne właściwości materiału.

 

Niezawodność procesu i wydajne pomiary

W zakresie obsługi cykli, DMG MORI przedstawia safeRETREAT i AI Chip Removal. safeRETREAT służy do bezpiecznego zatrzymania i wycofania narzędzia z materiału w przypadku awaryjnego zatrzymania uruchomionego przez użytkownika. Ten cykl oferowany jest łącznie z gearSKIVING 2.0 i Multi-threading 2.0 w celu zwiększenia bezpieczeństwa eksploatacji obu technologii oraz ochrony obrabianych komponentów i narzędzi przed uszkodzeniem. AI Chip Removal zapewnia wydajne usuwanie wiórów z obszaru roboczego. Za pomocą inteligentnych algorytmów, kamera zintegrowana z obszarem roboczym wykrywa kumulujące się wióry na wczesnym etapie i automatycznie kieruje ruchome dysze chłodziwa do tych miejsc, aby wypłukać je, zanim będzie za późno, a zatrzymanie maszyny produkcyjnej stanie się nieuniknione.

Dzięki gearQUALITY i Tilted Measuring, DMG MORI optymalizuje pomiary w trakcie procesu. Na przykład, w przypadku gearQUALITY, nie jest już konieczne wyjmowanie elementu z maszyny do procesu pomiaru kół zębatych. Skaner laserowy zintegrowany z głowicą pomiarową rejestruje powierzchnię w obszarze pomiarowym, a wgrane oprogramowanie generuje kompletne protokoły pomiarowe przekładni, zgodnie z aktualnym stanem wiedzy na temat technologii pomiaru kół zębatych. Określenie jakości przekładni na maszynie redukuje zbędne etapy procesu i zwiększa efektywność optymalizacji technologii. Tilted Measuring to wyjątkowy pakiet cykli technologicznych do przyjaznego pomiaru z pochyloną osią narzędzia, elementów z trudno dostępnymi powierzchniami odniesienia. Zapisane wyniki pomiarów są łatwo i szybko dostępne dla dalszych etapów procesu, takich jak ustawienie punktu zerowego, automatyczne wyrównanie części lub zatrzymanie procesu. Ponieważ pomiary ręczne zostały wyeliminowane, ten cykl technologiczny oszczędza czas ustawiania, zwiększa stopień automatyzacji i poprawia jakość części.

Dzięki tym i innym oryginalnym cyklom technologicznym, DMG MORI odpowiada na rosnące zapotrzebowanie na cyfryzację również w dziedzinie programowania warsztatowego. W znacznym stopniu przyczyniają się one do sprostania rosnącym wyzwaniom gospodarczym.

Strona główna Aktualności Wydarzenia DMG MORI oferuje swoim klientom istotną wartość dodaną cyfryzacji dzięki 50 wyjątkowym cyklom technologicznym

Nasze propozycje

Hybrydowe metody obróbki materiałów konstrukcyjnych
Wit Grzesik, Adam Ruszaj

Hybrydowe metody obróbki materiałów konstrukcyjnych

Wydawnictwo Naukowe PWN

Publikacja Hybrydowe metody obróbki materiałów konstrukcyjnych jest uniwersalnym kompendium wiedzy na temat...

Teoria sterowania. Projektowanie układów regulacji
Jacek Kabziński

Teoria sterowania. Projektowanie układów regulacji

Wydawnictwo Naukowe PWN

Teoria sterowania jest elementarnym językiem, który pozwala zrozumieć i efektywnie projektować układy...

Inżynier – zawód przyszłości. Umiejętności i kompetencje inżynierskie w erze Przemysłu 4.0
Sandra Grabowska, Michalene Grebski, Wes Grebski, Radosław Wolniak

Inżynier – zawód przyszłości. Umiejętności i kompetencje inżynierskie w erze Przemysłu 4.0

CeDeWu

Wybór zawodu jest jedną z najważniejszych decyzji, jakie musi podjąć młody człowiek. Książka powstała z...

Cyfryzacja w zarządzaniu
Aleksandra Laskowska-Rutkowska (red.)

Cyfryzacja w zarządzaniu

CeDeWu

Cyfryzacja w zarządzaniu to oryginalne i pionierskie na polskim rynku wydawniczym opracowanie dotyczące...

Nasi partnerzy