ENG FB kontakt

16.04.2024

Strona główna Aktualności Wydarzenia Duet pełen dobrej… energii! Hydro Extrusion Poland nawiązuje współpracę z K500

Duet pełen dobrej… energii! Hydro Extrusion Poland nawiązuje współpracę z K500

15-08-2023

Co się wydarzy, gdy uznany producent aluminium spotka jednego z wiodących w Polsce producentów rozwiązań montażowych do układów fotowoltaicznych? To perspektywa na współpracę z naprawdę dobrą energią – i to dosłownie. Obie marki łączą siły, by rozszerzyć ofertę dla branży motoryzacyjnej i wprowadzić na rynek innowacyjne carporty – ładujące auta elektryczne promieniami słońca!

Lista aut elektrycznych dostępnych na polskim rynku nieustannie rośnie. I choć rozwiązanie to ma swoich zdecydowanych zwolenników i równie zdeterminowanych przeciwników, jedno jest pewne – jeśli podejdziemy mądrze do ich eksploatacji, mogą się stać milowym krokiem w walce o poprawę kondycji środowiska. Eksperci zgadzają się co do tego, że pojazdy napędzane w ten nowoczesny sposób emitują mniej dwutlenku węgla w ciągu całego okresu eksploatacji niż samochody osobowe i ciężarowe z tradycyjnymi silnikami spalinowymi. Ekologiczność „elektryków” zależy jednak w dużej mierze od tego, w jaki sposób pozyskują energię do działania. Wniosek jest prosty – w parze z produkcją aut na miarę XXI w. musi iść rozwój odpowiedniej infrastruktury – w tym przypadku ładowarek oraz carportów wykorzystujących panele słoneczne. Najlepiej takich, których profile bazują na najbardziej ekologicznym, niskoemisyjnym surowcu.

A to się doskonale składa! Aluminium + słońce = ekologia.

Branża fotowoltaiczna jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się sektorów OZE. Nie powinno to dziś nikogo dziwić, biorąc pod uwagę, że korzystanie z darmowej energii pochodzącej ze źródeł naturalnych przynosi znaczną ulgę budżetom gospodarstw domowych oraz staje się prawdziwym ratunkiem dla naszej nadmiernie eksploatowanej planety.

Poszukując innowacyjnych rozwiązań, rozwijając ofertę dla branży motoryzacyjnej, a także odpowiadając na potrzeby klientów, którzy priorytetowo traktują kwestie związane z ekologią i ekonomią, rozpoczęliśmy współpracę z K500 – czołowym polskim producentem dostarczającym gotowe rozwiązania montażowe do układów fotowoltaicznych – mówi Sebastian Szymański, kierownik regionalny w firmie Hydro Extrusion Poland. Budujemy energooszczędne domy, coraz częściej na ulicach pojawiają się elektryczne auta – to wszystko sprawia, że fotowoltaika staje się prawdziwą przyszłością światowej energetyki. Z dumą wspieramy ten dynamicznie rozwijający się obszar, oddając w ręce producentów podzespoły aluminiowe i systemy specjalistyczne przeznaczone dla wszystkich sektorów przemysłu solarnego! – dodaje.

 

Carporty zamontowane przy siedzibie firmy Hydro Extrusion Poland

 

W ramach kooperacji marki stworzą innowacyjne, ekologiczne carporty, czyli wiaty samochodowe wyposażone dodatkowo w panele fotowoltaiczne. Tylko jaki będzie realny zysk dla inwestora i planety? Ogromny!

Sam zakup „elektryka” to nie wszystko. Aby coraz bardziej popularne auta elektryczne mogły rzeczywiście nosić miano ekologicznych, należy zwrócić uwagę na to, skąd pochodzi energia wykorzystywana do ich zasilania. Zasada jest prosta: jeśli źródło energii nie pochodzi z paneli słonecznych, turbin wiatrowych lub energii jądrowej czy wodnej, jego emisja CO2 będzie znacznie wyższa. Jak to możliwe? Taka energia nadal będzie bazować na spalaniu paliw kopalnych, tylko… miało ono miejsce w elektrowni, a nie podczas jazdy. I w ten oto sposób idea ekojazdy szybko znika z pola widzenia.

Ładowanie aut z wykorzystaniem paneli fotowoltaicznych stanowi ekologiczną alternatywę do tradycyjnego pozyskiwania energii, która nie szkodzi środowisku, jednocześnie przyczyniając się do budowy lepszej przyszłości dla nas i następnych pokoleń.

Dla firmy Hydro promującej prośrodowiskowe postawy oraz pracującej z jednym z najbardziej ekologicznych surowców podjęcie wspólnych działań z firmą K500, działającą w branży solarnej, było naturalnym krokiem na drodze „zielonego rozwoju”– mówi Ewelina Szarek-Stasiewicz, dyrektor sprzedaży w firmie Hydro Extrusion Poland. Zastosowanie aluminium w produkcji elementów konstrukcyjnych do modułów fotowoltaicznych to nie tylko korzyści technologiczne i wykonawcze. Aluminium to materiał, który sam w sobie oszczędza energię, przyczynia się do zmniejszenia śladu węglowego i może być poddawany recyklingowi nieskończenie wiele razy – dodaje.

 

 

W Trzciance, gdzie znajduje się siedziba marki Hydro, zamontowano już trzy carporty na sześć aut.

 

Źródło: Tower Group Communications

Strona główna Aktualności Wydarzenia Duet pełen dobrej… energii! Hydro Extrusion Poland nawiązuje współpracę z K500

Zamów NEWSLETTER

Nasze propozycje

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.
Stanisław Adamczak

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych" to kompendium poświęcone tematyce pomiarów i analizy...

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych
Jacek Banasiak, Katarzyna Szymańska-Dębowska

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Układy dynamiczne" to podręcznik związany z analizą układów dynamicznych, którą można zastosować w różnych...

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka
Joel L. Schiff (Tłum.: W. Sikorski)

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Matematyczny wszechświat" to wciągająca opowieść, która odkrywa przed czytelnikami prawa matematyczne...

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach
Tomasz Trzepieciński

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach

Wydawnictwo Naukowe PWN

W książce Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach przedstawiono specyfikę zjawiska tarcia...

Nasi partnerzy