ENG FB kontakt

02.02.2023

Strona główna Aktualności Wydarzenia Innowacje – inteligentne rozwiązania – nowe technologie. Pozycja obowiązkowa dla formierzy

Innowacje – inteligentne rozwiązania – nowe technologie. Pozycja obowiązkowa dla formierzy

22-08-2022

Jedyne w Polsce targi skupiające oferentów i decydentów odpowiedzialnych za rozwój branży narzędziowo-przetwórczej odbędą się w tym roku wyjątkowo jesienią: 27–29 września, w Bydgoszczy. Targi INNOFORM® ponownie sprawią, że miasto stanie się kluczowym punktem na przemysłowej mapie Polski.

5. Międzynarodowe Targi INNOFORM® to jedyna w Polsce impreza poświęcona branży form wtryskowych i peryferiom. W Bydgoszczy, położonej w polskiej Dolinie Narzędziowej, działa prawie tysiąc podmiotów zajmujących się produkcją narzędzi specjalnych oraz przetwórstwem tworzyw sztucznych. To najdogodniejsza lokalizacja dla tej imprezy – nic dziwnego, że podczas czterech ostatnich edycji 1214 producentów zaprezentowało swoje rozwiązania ponad 12 tys. klientów.

 

 

Targi INNOFORM® mają wydźwięk nie tylko techniczny, lecz także edukacyjny. Producenci i dystrybutorzy prezentują najnowsze technologie, maszyny i narzędzia. Jest to również arena dla premier i nowości produktowych oraz miejsce konferencji, podczas których naukowcy i praktycy poruszają aktualne problemy związane z przetwórstwem tworzyw polimerowych.

Bogata i sprofilowana tematycznie oferta wystawców jest największym atutem wydarzenia. Organizatorzy starannie przygotowują merytorycznie program towarzyszący ukierunkowany na stojące przez branżą wyzwania. Tegoroczna Konferencja Narzędziowo- Przetwórcza poruszy tematykę przemysłu 4.0. w branży narzędzi specjalnych i przetwórstwa oraz skracania globalnych łańcuchów wartości – jako szansy dla przedsiębiorstw.

Wdrożenie założeń przemysłu 4.0 jest jednym z kluczowych wyzwań dla branży. Takie rozwiązania jak cyfryzacja, automatyzacja czy robotyzacja stwarzają ogromne możliwości dynamicznego rozwoju przedsiębiorstw, ale wymagają też odpowiednich zasobów finansowych i kadrowych. Prelegentami tego panelu będą zarówno specjaliści w zakresie robotyzacji i automatyzacji przemysłu, jak również przedsiębiorcy, którzy w formie case studies opowiedzą o udanych wdrożeniach rozwiązań 4.0. w swoich zakładach.

Kolejnym ważnym zagadnieniem są sprawy związane z globalnymi łańcuchami wartości. Paneliści porozmawiają o tym, jak się odnaleźć w nowej rzeczywistości i jak przenieść produkcję z Chin. Skracanie globalnych łańcuchów wartości to szansa na rozwój loklanych firm. Przenoszenie produkcji do Europy, bliżej ostatecznych odbiorców, może stworzyć szansę na nowe projekty i większe zamówienia. Omówione zostaną wyzwania, które stoją przed firmami gotowymi podjąć to wyzwanie.

Sukces firmy w dużej mierze zależy od kontaktów, które przekładają się na nowe zlecenia. Podczas poprzednich edycji dużym zainteresowaniem cieszyła się Strefa Usług Przemysłowych, która była idealną przestrzenią do budowy długofalowych relacji biznesowych. Dzięki pozytywnym opiniom również w tym roku organizatorzy zdecydowali się na utworzenie tej strefy. Wezmą w niej udział firmy podwykonawcze świadczące usługi w zakresie produkcji form, obróbki materiałów, regeneracji narzędzi czy remontów maszyn.

Nie zabraknie też Giełdy Kooperacyjnej, która będzie miała formułę hybrydową. Rozmowy odbędą się w postaci tradycyjnych spotkań przy stolikach podczas targów lub na specjalnej platformie internetowej. Dopełnieniem oferty będzie Strefa Kariery, gdzie wśród ofert można znaleźć zarówno pracę, jak i wartościowego pracownika.

 

 

Źródło: www.innoform.pl

Strona główna Aktualności Wydarzenia Innowacje – inteligentne rozwiązania – nowe technologie. Pozycja obowiązkowa dla formierzy

Zamów NEWSLETTER

Kalendarium wydarzeń

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Nasze propozycje

Rysunek techniczny maszynowy dla automatyków i mechatroników
Marek Macko

Rysunek techniczny maszynowy dla automatyków i mechatroników

Wydawnictwo Naukowe PWN

Jest to uniwersalny podręcznik syntetycznie prezentujący różne formy zapisu konstrukcji – mechanicznych,...

Internet Rzeczy i jego przemysłowe zastosowania
Paweł Buchwald, Grzegorz Granosik, Aleksander Gwiazda

Internet Rzeczy i jego przemysłowe zastosowania

Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne

Książka przybliża dzisiejszą rewolucję IoT. Zawiera też wiele przykładów zastosowania IoT do rozwiązywania...

Matka wynalazku. Jak uprzedzenia hamują postęp
Katrine Marçal

Matka wynalazku. Jak uprzedzenia hamują postęp

Wydawnictwo Czarne

Szwedzka dziennikarka Katrine Marçal błyskotliwie i ze swadą rozkłada na czynniki pierwsze stulecia...

Piotr Sobczyk: Hydraulika i pneumatyka. Zbiór zadań z rozwiązaniami
Piotr Sobczyk

Piotr Sobczyk: Hydraulika i pneumatyka. Zbiór zadań z rozwiązaniami

Wydawnictwo PWN

Wydawnictwo Naukowe PWN przedstawia zaktualizowane i poszerzone wydanie popularnego zbioru zadań. Obok...

Nasi partnerzy