ENG FB kontakt

02.10.2022

Strona główna Aktualności Relacje ITM Polska 2017: Polski przemysł ma się dobrze

ITM Polska 2017: Polski przemysł ma się dobrze

19-07-2017

Tegoroczna edycja ITM Polska przyciągnęła ok. 1000 wystawców i firm reprezentujących 27 krajów oraz blisko 18 tys. zwiedzających. Ważnymi punktami na mapie targów były stoiska laureatów Złotego Medalu oraz firm prezentujących premierowe produkty.

 

Jednym z głównych tematów tej edycji targów był Przemysł 4.0, co znalazło odzwierciedlenie m.in. w firmowych ekspozycjach – wśród nich wyróżniała się zwłaszcza wspólna ekspozycja firm SIEMENS i KUKA. Okazją do poruszenia również innych tematów były liczne spotkania, rozmowy, konferencje i seminaria. Podczas XIV Forum Inżynierskiego dyskutowano o reindustrializacji jako ważnym zadaniu dla Unii Europejskiej i państw członkowskich, Stowarzyszenie Stali Nierdzewnych zorganizowało branżową imprezę pod hasłem „Dzień Stali Nierdzewnych”, uczestnicy Speakers Corner rozmawiali o trendach i kierunkach rozwoju przemysłu oraz jego znaczeniu dla rozwoju gospodarki, a firma 4 Results postanowiła podzielić się swą wiedzą o tym, jak zwiększać efektywność przedsiębiorstwa w obszarach operacyjnych i rynkowych.

Specjalnie dla tych, którzy muszą zobaczyć i wypróbować, by uwierzyć, przygotowano „Poligon Umiejętności” – tym razem stał się on miejscem testowania różnych systemów lakierniczych. Bardzo widowiskowym wydarzeniem było „Starcie Szlifierzy”. Nie zabrakło warsztatów z zakresu skanowania 3D oraz obróbki wyników pomiarów 3D.

Targi ITM Polska 2017

Rys. 1 i 2. Targi ITM Polska 2017

 

Nowością w tym roku było połączenie targów ITM i targów logistycznych MODERNLOG. Najważniejszym punktem ich programu było wydarzenie In4Log, mające na celu zademonstrowanie potencjału nowoczesnych rozwiązań technologicznych stosowanych w procesach logistycznych. Podczas targów MODERNLOG odbyło się także spotkanie prasowe zorganizowane przez firmę HDF Polska, na którym poszukiwano odpowiedzi na pytanie, czym jest Przemysł 4.0 i jakie są jego elementy składowe? Po interesującej wymianie zdań uczestnicy mogli włożyć gogle Oculus i zwiedzić wirtualny magazyn 3D.

Następne targi ITM Polska Innowacje Technologie – Maszyny, 3D Solutions i MODERNLOG odbędą się w Poznaniu w dniach 5–8 czerwca 2018 r.

 

ITM Polska w opinii wystawców

Są to największe targi w tej części Europy i to główny powód, dla którego się wystawiamy i będziemy tu w kolejnych latach. ITM to wskaźnik rozwoju technologii i miejsce, które przyciąga światowych przedstawicieli wszystkich branż z najnowocześniejszymi produktami.

Marcin Ejma
Power-Tech

Odlewnictwo na ITM Polska jest obecne od 10 lat. Z naszego puntu widzenia udział w targach ma realne przełożenie na biznes. Tu firmy zdobywają kontakty – zarówno te krajowe, jak i zagraniczne.

Tadeusz Franaszek
prezes Stowarzyszenia Technicznego Odlewników Polskich

Targi w Poznaniu to ważny przystanek, na którym można przedstawić najnowsze technologie. Tu mamy klientów z całej Europy. Tu trzeba być.

Tadeusz Eckert
prezes zarządu Eckert AS Sp. z o.o.

 

ITM to obowiązkowy punkt targowego kalendarza. Udział w ITM daje szansę, by zaprezentować nowe produkty, kluczowe dla rozwoju przemysłu.

Maciej Owczarek
członek zarządu i dyrektor handlowy Fabryki Obrabiarek Precyzyjnych AVIA S.A

 

Z infomacjami o laureatach Złotego Medalu ITM Polska 2017 można zapozać się w tym artykule: kliknij.

Strona główna Aktualności Relacje ITM Polska 2017: Polski przemysł ma się dobrze

Nasze propozycje

Hybrid Manufacturing Processes. Physical Fundamentals, Modelling and Rational Applications
Wit Grzesik, Adam Ruszaj

Hybrid Manufacturing Processes. Physical Fundamentals, Modelling and Rational Applications

Springer

This book explores, in a systematic way, various modes of hybridization for both conventional and...

Nikiel. Stopy specjalnego przeznaczenia
Zenon Pirowski

Nikiel. Stopy specjalnego przeznaczenia

Łukasiewicz – Krakowski Instytut Technologiczny

Najnowsza książka Zenona Pirowskiego to kompendium wiedzy o niklu i jego stopach. Przedstawiono w niej:...

Serwonapędy SIEMENS w praktyce inżynierskiej
Janusz Kwaśniewski, Ireneusz Dominik, Krzysztof Lalik, Mateusz Kozek

Serwonapędy SIEMENS w praktyce inżynierskiej

Wydawnictwo BTC

Książka w sposób metodyczny i przyjazny opisuje projektowanie serwonapędów bazujących na sterownikach...

Nowoczesne procesy obróbki skrawaniem
Red. naukowy Piotr Cichosz

Nowoczesne procesy obróbki skrawaniem

Wydawnictwo PWN

Przygotowana pod redakcją naukową prof. dr. hab. inż. Piotra Cichosza publikacja Nowoczesne procesy obróbki...

Nasi partnerzy