ENG FB kontakt

04.10.2022

Strona główna Aktualności Wydarzenia Katowice stolicą innowacyjnego przemysłu

Katowice stolicą innowacyjnego przemysłu

Ruszyła rejestracja na targi TOOLEX

06-09-2022

Rozpoczęła się rejestracja na Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX oraz towarzyszące im konferencje: „Nowy Przemysł 4.0” i „Tech and Job”. Najnowsza edycja to kompleksowa prezentacja trendów, nowości rynkowych i technologii zgodnych z koncepcją przemysłu 4.0. TOOLEX to również spotkania biznesowe decydentów w ramach licznych konferencji, warsztatów i pokazów. Podczas wydarzenia, które odbędzie się 4–6 października br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, zaprezentuje się ponad 100 wystawców.

TOOLEX to jedna z największych w Polsce imprez targowych, poświęcona głównie branży obrabiarek oraz narzędziowej. Tegoroczna edycja po raz pierwszy odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Ponadto targom TOOLEX będzie towarzyszyć wiele wydarzeń branżowych.

 

Właśnie rozpoczęliśmy rejestrację na targi TOOLEX. Spodziewamy się bardzo dużego zainteresowania, ponieważ swój udział potwierdziło już ponad 100 wiodących producentów i firm – poinformowała Agnieszka Miklas, dyrektor działu expo Grupy PTWP, organizatora targów TOOLEX.

 

Jak zapewniają organizatorzy, kluczową wartością targów dla przedsiębiorców jest możliwość nawiązania nowych kontaktów, podtrzymania dotychczasowych relacji oraz prezentacja nowoczesnych rozwiązań i usług.

Rejestracja na targi jest dostępna na stronie: www.toolex.pl. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny dla osób związanych zawodowo z branżą obrabiarek i narzędziową. Rejestracja umożliwia uczestnictwo zarówno w targach, jak i w wydarzeniach towarzyszących.

Integralną częścią tych targów są wydarzenia skierowane do przedstawicieli polskiego przemysłu i gospodarki. W dniach 4–5 października odbędzie się konferencja „Nowy Przemysł 4.0”, podczas której będą omawiane zmiany, wyzwania i przyszłość przemysłu w Polsce, dotyczące przełomowych i futurystycznych technologii oraz ich zastosowania. Jednym z jej elementów jest konkurs „The Best of Industry 4.0”, który będzie się rozstrzygać w dwóch kategoriach:

  • zakład produkcyjny – czyli gdzie są najlepiej realizowane fabryki przyszłości implementujące technologie przemysłu 4.0,
  • wprowadzenie użytkowników na nowy, wyższy poziom innowacyjnych rozwiązań technologicznych.

Wręczenie nagród, przyznanych przez eksperckie jury składające się z przedstawicieli najnowocześniejszych europejskich firm, odbędzie się podczas wieczornej gali 4 października.

A już 5 października organizatorzy zapraszają także na konferencję „Tech and Job” podejmującą problematykę polskiego rynku pracy inżynierów i specjalistów. W jej ramach zostaną poruszone tematy dotyczące aktualnych problemów, m.in.: migracji inżynierów, zagranicznych specjalistów, najbardziej poszukiwanych specjalności inżynierskich oraz tego, jak wykształcić inżyniera przyszłości.

Uzupełnieniem wydarzenia będzie wystawa dla sektora olejów, smarów i płynów technologicznych – OILexpo oraz Środowiskowe Seminarium Tribologów na temat tribologii w transporcie kolejowym, a także warsztaty automatyzacji w kontroli produkcji dotyczące skanowania 3D i automatyzacji tego procesu, organizowane przez firmę Lenso.

14. edycja Targów TOOLEX odbędzie się w dniach 4–6 października 2022 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

 

 

 

* * *

Grupa PTWP – Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości – jest firmą działającą w obszarze zintegrowanych rozwiązań w zakresie komunikacji i nowych mediów; jej aktywność skupia się na rynku internetowym. Wydawca branżowych portali, m.in.: wnp.pl, propertynews.pl, rynekzdrowia.pl, portalspozywczy.pl, dlahandlu.pl, portalsamorzadowy.pl, pulsHR.pl, farmer.pl oraz czasopism, np. „Magazynu Gospodarczego Nowy Przemysł”.

Grupa PTWP zajmuje się organizacją kongresów, konferencji, seminariów i wydarzeń specjalnych na czele z Europejskim Kongresem Gospodarczym – European Economic Congress (EEC) – jedną z najbardziej prestiżowych imprez odbywających się w Europie Centralnej.

Źródło: www.ptwp.pl

 

 

 

Strona główna Aktualności Wydarzenia Katowice stolicą innowacyjnego przemysłu

Nasze propozycje

Hybrid Manufacturing Processes. Physical Fundamentals, Modelling and Rational Applications
Wit Grzesik, Adam Ruszaj

Hybrid Manufacturing Processes. Physical Fundamentals, Modelling and Rational Applications

Springer

This book explores, in a systematic way, various modes of hybridization for both conventional and...

Nikiel. Stopy specjalnego przeznaczenia
Zenon Pirowski

Nikiel. Stopy specjalnego przeznaczenia

Łukasiewicz – Krakowski Instytut Technologiczny

Najnowsza książka Zenona Pirowskiego to kompendium wiedzy o niklu i jego stopach. Przedstawiono w niej:...

Serwonapędy SIEMENS w praktyce inżynierskiej
Janusz Kwaśniewski, Ireneusz Dominik, Krzysztof Lalik, Mateusz Kozek

Serwonapędy SIEMENS w praktyce inżynierskiej

Wydawnictwo BTC

Książka w sposób metodyczny i przyjazny opisuje projektowanie serwonapędów bazujących na sterownikach...

Nowoczesne procesy obróbki skrawaniem
Red. naukowy Piotr Cichosz

Nowoczesne procesy obróbki skrawaniem

Wydawnictwo PWN

Przygotowana pod redakcją naukową prof. dr. hab. inż. Piotra Cichosza publikacja Nowoczesne procesy obróbki...

Nasi partnerzy