ENG FB kontakt

08.12.2022

Strona główna Aktualności Wydarzenia Kolejny krok w budowaniu HUB-u Innowacji ESA logistika: MST Automation, MST 4.0 i FANUC Polska dołączyły do zespołu

Kolejny krok w budowaniu HUB-u Innowacji ESA logistika: MST Automation, MST 4.0 i FANUC Polska dołączyły do zespołu

06-10-2022

Logistyka przyszłości to coś więcej niż transport i magazynowanie. Zgodnie z kultywowaną w grupie Hitachi Transport System – do której należy ESA logistika – ideą LOGISTEED (Logistics + Exceed, Proceed, Succeed & Speed) innowacyjna logistyka musi przekraczać dotychczasowe możliwości i nadążać za zmianami. Właśnie po to międzynarodowy operator logistyczny ESA logistika łączy siły z projektantami oraz producentami innowacyjnych rozwiązań. Przedstawiciele firmy podpisali list intencyjny o współpracy z MST Automation, MST 4.0 oraz FANUC Polska.

 

Współpraca między ESA logistika a firmami z branży automatyki i robotyki trwa od lat, teraz jednak została wyniesiona na nowy poziom. ESA logistika kontynuuje swoją misję opartą na współpracy z najlepszymi dostawcami i partnerami, takimi jak FANUC Polska i MST Automation. Dzięki temu jesteśmy w stanie analizować nasze obecne procesy pod kątem robotyzacji i automatyzacji, korzystając z ich doświadczenia – wyjaśnia Rafał Łuczak, manager ds. IT i Wdrożeń w ESA logistika.

Interdyscyplinarny zespół, który patrzy na proces wielopłaszczyznowo, to – zdaniem Małgorzaty Strzelbickiej, CEO MST Automation – klucz do sukcesu: Specjalizujemy się w automatyzacji i robotyzacji przemysłu, ale także w rozwiązaniach softwarowych. Tworzymy rozwiązania, które skupiają różnorodne innowacje, a to przekłada się na większy zwrot z inwestycji.

Sprawdzony w najnowszej lokalizacji pod Poznaniem system nowoczesnych rozwiązań do rozładunku nie dość, że odciąży pracowników, to zdecydowanie poprawi czas operacyjny całego procesu. To kolejny krok na drodze do automatyzacji procesów – mówi Łukasz Dziewanowski, dyrektor zarządzający ESA logistika.

Jak zauważa dyrektor zarządzający FANUC Jędrzej Kowalczyk, o ile wiele procesów produkcyjnych jest już wysoko zrobotyzowanych, to robotyzacja w łańcuchu dostaw nadal nie jest standardem.

Pierwsi klienci ESA logistika już korzystają z rozwiązań wypracowanych przez HUB Innowacji. Wyniki potwierdzają, że jest to dobry kierunek, a w obliczu rosnącego zapotrzebowania na usługi logistyczne inwestycja w innowacje okazuje się niezbędna.

MST Automation pomaga tworzyć inteligentne fabryki według najwyższych standardów przemysłu 4.0 poprzez wprowadzanie zmian w produkcji z wykorzystaniem technologii informatycznych. Wspiera automatyzację, robotyzację i cyfrową transformację przemysłu, z wykorzystaniem m.in. symulacji, analizy BigData, robotów przemysłowych, wózków autonomicznych czy wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości.

FANUC – wiodący dostawca robotów przemysłowych, systemów sterowania numerycznego CNC, serwonapędów, silników, robomaszyn i dedykowanego oprogramowania. Twórca innowacyjnych produktów IoT, tj. FIELD System, umożliwiających stałe monitorowanie stanu parku maszynowego, pozyskiwanie i analizowanie dużych wolumenów danych w celu optymalizowania parametrów produkcji oraz prowadzenia diagnostyki prewencyjnej.

ESA logistika – jeden z czołowych międzynarodowych operatorów logistycznych, prężnie działający w Europie Środkowo-Wschodniej i nawiązujący coraz szersze relacje z partnerami z Azji. Dostarcza kompleksowe, szyte na miarę rozwiązania z zakresu: transportu, magazynowania, logistyki dystrybucji, logistyki projektowej, outsourcingu czy usług wartości dodanej (VAS). Jako część grupy Hitachi Transport System, Ltd., ESA logistika łączy japońską kulturę pracy i środkowoeuropejską zdolność znajdowania niestandardowych rozwiązań. Właśnie dzięki temu możliwa jest realizacja najbardziej nawet wymagających projektów w ramach globalnego łańcucha dostaw.

 

 

Źródło: ESA logistika

Strona główna Aktualności Wydarzenia Kolejny krok w budowaniu HUB-u Innowacji ESA logistika: MST Automation, MST 4.0 i FANUC Polska dołączyły do zespołu

Nasze propozycje

Wiek paradoksów. Czy technologia nas ocali?
Natalia Hatalska

Wiek paradoksów. Czy technologia nas ocali?

Społeczny Instytut Wydawniczy ZNAK

Natalia Hatalska pozwala inaczej niż dotychczas spojrzeć na to, czym jest życie w XXI w., odkryć i...

Hybrid Manufacturing Processes. Physical Fundamentals, Modelling and Rational Applications
Wit Grzesik, Adam Ruszaj

Hybrid Manufacturing Processes. Physical Fundamentals, Modelling and Rational Applications

Springer

This book explores, in a systematic way, various modes of hybridization for both conventional and...

Nikiel. Stopy specjalnego przeznaczenia
Zenon Pirowski

Nikiel. Stopy specjalnego przeznaczenia

Łukasiewicz – Krakowski Instytut Technologiczny

Najnowsza książka Zenona Pirowskiego to kompendium wiedzy o niklu i jego stopach. Przedstawiono w niej:...

Serwonapędy SIEMENS w praktyce inżynierskiej
Janusz Kwaśniewski, Ireneusz Dominik, Krzysztof Lalik, Mateusz Kozek

Serwonapędy SIEMENS w praktyce inżynierskiej

Wydawnictwo BTC

Książka w sposób metodyczny i przyjazny opisuje projektowanie serwonapędów bazujących na sterownikach...

Nasi partnerzy