ENG FB kontakt

27.03.2023

Strona główna Aktualności Wydarzenia Kolejny krok w budowaniu HUB-u Innowacji ESA logistika: MST Automation, MST 4.0 i FANUC Polska dołączyły do zespołu

Kolejny krok w budowaniu HUB-u Innowacji ESA logistika: MST Automation, MST 4.0 i FANUC Polska dołączyły do zespołu

06-10-2022

Logistyka przyszłości to coś więcej niż transport i magazynowanie. Zgodnie z kultywowaną w grupie Hitachi Transport System – do której należy ESA logistika – ideą LOGISTEED (Logistics + Exceed, Proceed, Succeed & Speed) innowacyjna logistyka musi przekraczać dotychczasowe możliwości i nadążać za zmianami. Właśnie po to międzynarodowy operator logistyczny ESA logistika łączy siły z projektantami oraz producentami innowacyjnych rozwiązań. Przedstawiciele firmy podpisali list intencyjny o współpracy z MST Automation, MST 4.0 oraz FANUC Polska.

 

Współpraca między ESA logistika a firmami z branży automatyki i robotyki trwa od lat, teraz jednak została wyniesiona na nowy poziom. ESA logistika kontynuuje swoją misję opartą na współpracy z najlepszymi dostawcami i partnerami, takimi jak FANUC Polska i MST Automation. Dzięki temu jesteśmy w stanie analizować nasze obecne procesy pod kątem robotyzacji i automatyzacji, korzystając z ich doświadczenia – wyjaśnia Rafał Łuczak, manager ds. IT i Wdrożeń w ESA logistika.

Interdyscyplinarny zespół, który patrzy na proces wielopłaszczyznowo, to – zdaniem Małgorzaty Strzelbickiej, CEO MST Automation – klucz do sukcesu: Specjalizujemy się w automatyzacji i robotyzacji przemysłu, ale także w rozwiązaniach softwarowych. Tworzymy rozwiązania, które skupiają różnorodne innowacje, a to przekłada się na większy zwrot z inwestycji.

Sprawdzony w najnowszej lokalizacji pod Poznaniem system nowoczesnych rozwiązań do rozładunku nie dość, że odciąży pracowników, to zdecydowanie poprawi czas operacyjny całego procesu. To kolejny krok na drodze do automatyzacji procesów – mówi Łukasz Dziewanowski, dyrektor zarządzający ESA logistika.

Jak zauważa dyrektor zarządzający FANUC Jędrzej Kowalczyk, o ile wiele procesów produkcyjnych jest już wysoko zrobotyzowanych, to robotyzacja w łańcuchu dostaw nadal nie jest standardem.

Pierwsi klienci ESA logistika już korzystają z rozwiązań wypracowanych przez HUB Innowacji. Wyniki potwierdzają, że jest to dobry kierunek, a w obliczu rosnącego zapotrzebowania na usługi logistyczne inwestycja w innowacje okazuje się niezbędna.

MST Automation pomaga tworzyć inteligentne fabryki według najwyższych standardów przemysłu 4.0 poprzez wprowadzanie zmian w produkcji z wykorzystaniem technologii informatycznych. Wspiera automatyzację, robotyzację i cyfrową transformację przemysłu, z wykorzystaniem m.in. symulacji, analizy BigData, robotów przemysłowych, wózków autonomicznych czy wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości.

FANUC – wiodący dostawca robotów przemysłowych, systemów sterowania numerycznego CNC, serwonapędów, silników, robomaszyn i dedykowanego oprogramowania. Twórca innowacyjnych produktów IoT, tj. FIELD System, umożliwiających stałe monitorowanie stanu parku maszynowego, pozyskiwanie i analizowanie dużych wolumenów danych w celu optymalizowania parametrów produkcji oraz prowadzenia diagnostyki prewencyjnej.

ESA logistika – jeden z czołowych międzynarodowych operatorów logistycznych, prężnie działający w Europie Środkowo-Wschodniej i nawiązujący coraz szersze relacje z partnerami z Azji. Dostarcza kompleksowe, szyte na miarę rozwiązania z zakresu: transportu, magazynowania, logistyki dystrybucji, logistyki projektowej, outsourcingu czy usług wartości dodanej (VAS). Jako część grupy Hitachi Transport System, Ltd., ESA logistika łączy japońską kulturę pracy i środkowoeuropejską zdolność znajdowania niestandardowych rozwiązań. Właśnie dzięki temu możliwa jest realizacja najbardziej nawet wymagających projektów w ramach globalnego łańcucha dostaw.

 

 

Źródło: ESA logistika

Strona główna Aktualności Wydarzenia Kolejny krok w budowaniu HUB-u Innowacji ESA logistika: MST Automation, MST 4.0 i FANUC Polska dołączyły do zespołu

Zamów NEWSLETTER

Nasze propozycje

Elementy robotyki dla początkujących
Mordechai Ben-Ari, Francesco Mondada

Elementy robotyki dla początkujących

Helion

W książce gruntownie wyjaśniono reguły robotyki, pokazano także, w jaki sposób przechodzi się od...

Rysunek techniczny maszynowy dla automatyków i mechatroników
Marek Macko

Rysunek techniczny maszynowy dla automatyków i mechatroników

Wydawnictwo Naukowe PWN

Jest to uniwersalny podręcznik syntetycznie prezentujący różne formy zapisu konstrukcji – mechanicznych,...

Internet Rzeczy i jego przemysłowe zastosowania
Paweł Buchwald, Grzegorz Granosik, Aleksander Gwiazda

Internet Rzeczy i jego przemysłowe zastosowania

Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne

Książka przybliża dzisiejszą rewolucję IoT. Zawiera też wiele przykładów zastosowania IoT do rozwiązywania...

Nasi partnerzy