ENG FB kontakt

27.04.2024

Strona główna Aktualności Wydarzenia Metale lekkie: rynek ze świetnymi perspektywami (zwłaszcza w dziedzinie e-mobilności), który potrzebuje odpowiednich maszyn

Metale lekkie: rynek ze świetnymi perspektywami (zwłaszcza w dziedzinie e-mobilności), który potrzebuje odpowiednich maszyn

04-04-2022

Rynek nowych materiałów, takich jak metale lekkie, ma przed sobą świetlaną przyszłość. Według danych firmy konsultingowej Grand View Research zapotrzebowanie na tego typu produkty szybko rośnie, np. w Ameryce Łacińskiej, skąd pochodzi wielu producentów zaopatrujących głównie Stany Zjednoczone.

Pandemia COVID-19 wywołała w wielu branżach tendencje do reshoringu (przenoszenia do kraju macierzystego działalności prowadzonej wcześniej w innym państwie) i nearshoringu (przenoszenia outsourcingu procesów w bliższe rejony). Ta relokacja produkcji i usług z Azji do Europy i Stanów Zjednoczonych stwarza nowe szanse dla lokalnych firm, także w zakresie przetwarzania materiałów lekkich.

Wymóg oszczędzania energii jest dobrze znany we wszystkich branżach. W przypadku produkcji pojazdów elektrycznych służy on nie tylko ochronie środowiska, ale także wydłużeniu cyklu życia pojazdów. W motoryzacji do oszczędzania energii przyczynia się wykorzystanie lekkich materiałów i stali wysokowytrzymałej.

Takie rozwiązania wiążą się jednak z użyciem specjalistycznych maszyn, zoptymalizowanych pod kątem aktualnych wymagań. Jedną z firm, która wychodzi naprzeciw tym potrzebom, jest Chin Fong. Firma opracowała serię maszyn i urządzeń do obróbki nowych rodzajów materiałów, dostosowanych do warunków związanych z formowaniem metali specjalnych.

 

Serwoprasy firmy Chin Fong – obróbka nowych materiałów

Serwoprasy firmy Chin Fong płynnie łączą zalety tradycyjnych pras mechanicznych i cyfrowych systemów sterowania serwo, aby realizować precyzyjny, inteligentny, złożony i przyjazny dla środowiska proces. Szybkość obróbki i formowania suwaka może być dowolnie kontrolowana przez system serwo, aby spełnić specjalne wymogi w zakresie formowania metalu.

Maszyny firmy Chin Fong znajdują szerokie zastosowanie, m.in. w branży motoryzacyjnej, produkcji sprzętu elektrycznego i elektronicznego, systemów komunikacji, urządzeń gospodarstwa domowego, wyrobów metalowych, rowerów i innego sprzętu rekreacyjnego. Na maszynach firmy Chin Fong można wytwarzać prawie wszystkie metalowe części.

Rozwiązania przygotowane do rozwoju produktów przyszłości z metali lekkich pozwalają na wytwarzanie szerokiego asortymentu części, takich jak: elementy osłon wewnętrznych i zewnętrznych samochodów, komponenty przekładni, rusztowania foteli samochodowych, metalowe części szynowe, obudowy komputerowe, metalowe części tylnych płyt telewizorów płaskoekranowych czy zacisków.

W przypadku produkcji części do samochodów elektrycznych firma Chin Fong dostrzega konieczność integracji innowacyjnej techniki z tradycyjną technologią tłoczenia. W konsekwencji rozwiązania stworzone na potrzeby nowych pojazdów elektrycznych, pojazdów lekkich i bezzałogowych mogą znaleźć zastosowanie w szeroko pojętej produkcji wyposażenia samochodowego.

Chin Fong oferuje w tych obszarach wytłaczarki oszczędzające energię, materiały i komponenty, a także zmniejszające liczbę procesów produkcyjnych i skracające czas produkcji, dzięki czemu oszczędza się też miejsce w fabryce i ogranicza liczbę wyposażenia.

Dzięki precyzyjnej technologii tłoczenia i formowania automatyczne prasy firmy Chin Fong do formowania na zimno z połączeniem przegubowym skutecznie skróciły czas przetwarzania i uprościły procedury w porównaniu z prasami tradycyjnymi. Ponadto wielkogabarytowe serwoprasy i prasy do formowania na gorąco firmy Chin Fong idealnie się nadają do obróbki metali lekkich i płyt ze stali wysokowytrzymałej.

 

 

System iForming – inteligentne tłoczenie

Maszyny Chin Fong wyposażono w liczne czujniki, dzięki którym unikalne procesy formowania stają się inteligentne. Szybkość przetwarzania i formowania może być dowolnie kontrolowana przez system serwo w celu dostosowania do potrzeb materiałów trudno obrabialnych.

Firma Chin Fong opracowała własne rozwiązanie do inteligentnego tłoczenia – system iForming. Pozwoli on przekształcić tradycyjne fabryki w przedsiębiorstwa smart, przede wszystkim poprzez wspieranie klientów w takich aspektach, jak:

  • inteligentny sprzęt produkcyjny,
  • zarządzanie urządzeniami IoT,
  • linie produkcyjne z inteligentnym zarządzaniem,
  • szybka konfiguracja centrów operacyjnych,
  • terminowa obsługa klientów na całym świecie,
  • proces integracji oraz aplikacja mobilna.

 

 

System iFormingPMS – zarządzanie wydajnością formowania

Inteligentny system zarządzania wydajnością formowania firmy Chin Fong – iFormingPMS – obejmuje sprzęt AI, a także przydatne aplikacje do gromadzenia danych i integracji systemów, aby umożliwić monitorowanie procesu produkcyjnego w czasie rzeczywistym. Może oferować inteligentne planowanie produkcji i prognozy realizacji zamówień w celu:

  • zwiększania produktywności klienta,
  • dostarczania predykcyjnych powiadomień o konserwacji i żywotności formy,
  • zwiększania wykorzystania sprzętu, zmniejszania ryzyka jego awarii,
  • obniżania kosztów produkcji,
  • poprawy zapewnienia jakości.

 

 

Aby dowiedzieć się więcej o maszynach firmy Chin Fong i o tym, jak mogą one Państwu pomóc w realizacji wyzwań związanych z formowaniem metali na potrzeby branży elektromobilności lub produkcji lekkich części – trzeba się skontaktować z przedstawicielem firmy Chin Fong.

https://chinfong.com

Strona główna Aktualności Wydarzenia Metale lekkie: rynek ze świetnymi perspektywami (zwłaszcza w dziedzinie e-mobilności), który potrzebuje odpowiednich maszyn

Zamów NEWSLETTER

Nasze propozycje

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.
Stanisław Adamczak

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych" to kompendium poświęcone tematyce pomiarów i analizy...

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych
Jacek Banasiak, Katarzyna Szymańska-Dębowska

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Układy dynamiczne" to podręcznik związany z analizą układów dynamicznych, którą można zastosować w różnych...

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka
Joel L. Schiff (Tłum.: W. Sikorski)

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Matematyczny wszechświat" to wciągająca opowieść, która odkrywa przed czytelnikami prawa matematyczne...

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach
Tomasz Trzepieciński

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach

Wydawnictwo Naukowe PWN

W książce Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach przedstawiono specyfikę zjawiska tarcia...

Nasi partnerzy