ENG FB kontakt

18.08.2022

Strona główna Aktualności Wydarzenia Metale lekkie: rynek ze świetnymi perspektywami (zwłaszcza w dziedzinie e-mobilności), który potrzebuje odpowiednich maszyn

Metale lekkie: rynek ze świetnymi perspektywami (zwłaszcza w dziedzinie e-mobilności), który potrzebuje odpowiednich maszyn

04-04-2022

Rynek nowych materiałów, takich jak metale lekkie, ma przed sobą świetlaną przyszłość. Według danych firmy konsultingowej Grand View Research zapotrzebowanie na tego typu produkty szybko rośnie, np. w Ameryce Łacińskiej, skąd pochodzi wielu producentów zaopatrujących głównie Stany Zjednoczone.

Pandemia COVID-19 wywołała w wielu branżach tendencje do reshoringu (przenoszenia do kraju macierzystego działalności prowadzonej wcześniej w innym państwie) i nearshoringu (przenoszenia outsourcingu procesów w bliższe rejony). Ta relokacja produkcji i usług z Azji do Europy i Stanów Zjednoczonych stwarza nowe szanse dla lokalnych firm, także w zakresie przetwarzania materiałów lekkich.

Wymóg oszczędzania energii jest dobrze znany we wszystkich branżach. W przypadku produkcji pojazdów elektrycznych służy on nie tylko ochronie środowiska, ale także wydłużeniu cyklu życia pojazdów. W motoryzacji do oszczędzania energii przyczynia się wykorzystanie lekkich materiałów i stali wysokowytrzymałej.

Takie rozwiązania wiążą się jednak z użyciem specjalistycznych maszyn, zoptymalizowanych pod kątem aktualnych wymagań. Jedną z firm, która wychodzi naprzeciw tym potrzebom, jest Chin Fong. Firma opracowała serię maszyn i urządzeń do obróbki nowych rodzajów materiałów, dostosowanych do warunków związanych z formowaniem metali specjalnych.

 

Serwoprasy firmy Chin Fong – obróbka nowych materiałów

Serwoprasy firmy Chin Fong płynnie łączą zalety tradycyjnych pras mechanicznych i cyfrowych systemów sterowania serwo, aby realizować precyzyjny, inteligentny, złożony i przyjazny dla środowiska proces. Szybkość obróbki i formowania suwaka może być dowolnie kontrolowana przez system serwo, aby spełnić specjalne wymogi w zakresie formowania metalu.

Maszyny firmy Chin Fong znajdują szerokie zastosowanie, m.in. w branży motoryzacyjnej, produkcji sprzętu elektrycznego i elektronicznego, systemów komunikacji, urządzeń gospodarstwa domowego, wyrobów metalowych, rowerów i innego sprzętu rekreacyjnego. Na maszynach firmy Chin Fong można wytwarzać prawie wszystkie metalowe części.

Rozwiązania przygotowane do rozwoju produktów przyszłości z metali lekkich pozwalają na wytwarzanie szerokiego asortymentu części, takich jak: elementy osłon wewnętrznych i zewnętrznych samochodów, komponenty przekładni, rusztowania foteli samochodowych, metalowe części szynowe, obudowy komputerowe, metalowe części tylnych płyt telewizorów płaskoekranowych czy zacisków.

W przypadku produkcji części do samochodów elektrycznych firma Chin Fong dostrzega konieczność integracji innowacyjnej techniki z tradycyjną technologią tłoczenia. W konsekwencji rozwiązania stworzone na potrzeby nowych pojazdów elektrycznych, pojazdów lekkich i bezzałogowych mogą znaleźć zastosowanie w szeroko pojętej produkcji wyposażenia samochodowego.

Chin Fong oferuje w tych obszarach wytłaczarki oszczędzające energię, materiały i komponenty, a także zmniejszające liczbę procesów produkcyjnych i skracające czas produkcji, dzięki czemu oszczędza się też miejsce w fabryce i ogranicza liczbę wyposażenia.

Dzięki precyzyjnej technologii tłoczenia i formowania automatyczne prasy firmy Chin Fong do formowania na zimno z połączeniem przegubowym skutecznie skróciły czas przetwarzania i uprościły procedury w porównaniu z prasami tradycyjnymi. Ponadto wielkogabarytowe serwoprasy i prasy do formowania na gorąco firmy Chin Fong idealnie się nadają do obróbki metali lekkich i płyt ze stali wysokowytrzymałej.

 

 

System iForming – inteligentne tłoczenie

Maszyny Chin Fong wyposażono w liczne czujniki, dzięki którym unikalne procesy formowania stają się inteligentne. Szybkość przetwarzania i formowania może być dowolnie kontrolowana przez system serwo w celu dostosowania do potrzeb materiałów trudno obrabialnych.

Firma Chin Fong opracowała własne rozwiązanie do inteligentnego tłoczenia – system iForming. Pozwoli on przekształcić tradycyjne fabryki w przedsiębiorstwa smart, przede wszystkim poprzez wspieranie klientów w takich aspektach, jak:

 • inteligentny sprzęt produkcyjny,
 • zarządzanie urządzeniami IoT,
 • linie produkcyjne z inteligentnym zarządzaniem,
 • szybka konfiguracja centrów operacyjnych,
 • terminowa obsługa klientów na całym świecie,
 • proces integracji oraz aplikacja mobilna.

 

 

System iFormingPMS – zarządzanie wydajnością formowania

Inteligentny system zarządzania wydajnością formowania firmy Chin Fong – iFormingPMS – obejmuje sprzęt AI, a także przydatne aplikacje do gromadzenia danych i integracji systemów, aby umożliwić monitorowanie procesu produkcyjnego w czasie rzeczywistym. Może oferować inteligentne planowanie produkcji i prognozy realizacji zamówień w celu:

 • zwiększania produktywności klienta,
 • dostarczania predykcyjnych powiadomień o konserwacji i żywotności formy,
 • zwiększania wykorzystania sprzętu, zmniejszania ryzyka jego awarii,
 • obniżania kosztów produkcji,
 • poprawy zapewnienia jakości.

 

 

Aby dowiedzieć się więcej o maszynach firmy Chin Fong i o tym, jak mogą one Państwu pomóc w realizacji wyzwań związanych z formowaniem metali na potrzeby branży elektromobilności lub produkcji lekkich części – trzeba się skontaktować z przedstawicielem firmy Chin Fong.

https://chinfong.com

Strona główna Aktualności Wydarzenia Metale lekkie: rynek ze świetnymi perspektywami (zwłaszcza w dziedzinie e-mobilności), który potrzebuje odpowiednich maszyn

Nasze propozycje

Nikiel. Stopy specjalnego przeznaczenia
Zenon Pirowski

Nikiel. Stopy specjalnego przeznaczenia

Łukasiewicz – Krakowski Instytut Technologiczny

Najnowsza książka Zenona Pirowskiego to kompendium wiedzy o niklu i jego stopach. Przedstawiono w niej:...

Serwonapędy SIEMENS w praktyce inżynierskiej
Janusz Kwaśniewski, Ireneusz Dominik, Krzysztof Lalik, Mateusz Kozek

Serwonapędy SIEMENS w praktyce inżynierskiej

Wydawnictwo BTC

Książka w sposób metodyczny i przyjazny opisuje projektowanie serwonapędów bazujących na sterownikach...

Nowoczesne procesy obróbki skrawaniem
Red. naukowy Piotr Cichosz

Nowoczesne procesy obróbki skrawaniem

Wydawnictwo PWN

Przygotowana pod redakcją naukową prof. dr. hab. inż. Piotra Cichosza publikacja Nowoczesne procesy obróbki...

Analiza danych w systemach Internetu Rzeczy
Red. Łukasz Korus

Analiza danych w systemach Internetu Rzeczy

Akademicka Oficyna Wydawnicza Exit

Książka porusza takie zagadnienia, jak: dane w internecie rzeczy, filtracja danych pomiarowych z czujników...

Nasi partnerzy