ENG FB kontakt

27.03.2023

Strona główna Aktualności Wydarzenia MIR łączy się z AutoGuide Mobile Robots

MIR łączy się z AutoGuide Mobile Robots

Kompleksowa oferta autonomicznych robotów mobilnych z jednego źródła

31-10-2022

Firmy Mobile Industrial Robots i AutoGuide Mobile Robots łączą się, by ułatwić klientom automatyzację systemów transportu wewnętrznego. Pod nazwą Mobile Industrial Robots (MiR) i kierownictwem Waltera Vaheya dwie spółki należące do koncernu Teradyne stały się jednym dostawcą autonomicznych robotów mobilnych (AMR-ów). To posunięcie pozwoli na przyspieszenie rozwoju technologii i wzmacnianie czołowej pozycji na rynkach światowych.

Z końcem września połączona firma oficjalnie przyjęła nazwę Mobile Industrial Robots (MiR), a wieloletni członek kierownictwa koncernu Teradyne Walter Vahey przejął jej stery jako prezes. Centrala firmy będzie się znajdować w duńskim mieście Odense, z którego firma MiR zarządzała swoją globalną działalnością od powstania w 2013 r.

MiR opracowuje i sprzedaje bezpieczne i współpracujące roboty mobilne, które mogą szybko, łatwo i ekonomicznie realizować transport wewnętrzny, umożliwiając przesuwanie pracowników do wykonywania bardziej wymagających zadań. Przed fuzją firma oferowała szeroką gamę robotów AMR zdolnych do przenoszenia ładunków i palet o masie do 1350 kg. Dzięki połączeniu z AutoGuide oferta powiększy się o holowniki i wózki widłowe AMR o dużej ładowności, które będą działać na oprogramowaniu MiRFleet.

Zdaniem Waltera Vaheya, który był zaangażowany w przejęcie przez Teradyne najpierw MiR, a potem AutoGuide, globalny rynek transportu wewnętrznego oczekuje kompletnych rozwiązań, które mogą zautomatyzować transport zarówno małych, jak i dużych przedmiotów w całym łańcuchu wartości. Jako że obydwie firmy należały do Teradyne, już wcześniej współpracowały nad tym, by ich roboty AMR mogły działać z tym samym oprogramowaniem do zarządzania flotą.

Po połączeniu firma zatrudnia 450 pracowników, w tym 250 inżynierów. MiR ma już ugruntowaną pozycję na rynku AMR. Urządzenia AMR mogą pobierać, transportować i dostarczać palety lub inne ładunki automatycznie i bezpiecznie nawet w bardzo dynamicznie zmieniającym się otoczeniu, dlatego stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych automatycznie sterowanych pojazdów (AGV), wózków widłowych i paletowych.

Nowa firma MiR dysponuje globalną siecią dystrybucji liczącą ponad 200 partnerów na całym świecie. Oprócz centrali w duńskim Odense MiR ma biura w Bostonie, Holbrook, Nowym Jorku, San Diego, Chelmsford, Massachusetts, Georgetown, Singapurze, we Frankfurcie, w Barcelonie, Tokio, Seulu i Szanghaju.

Źródło: Mobile Industrial Robots A/S

 

Strona główna Aktualności Wydarzenia MIR łączy się z AutoGuide Mobile Robots

Zamów NEWSLETTER

Nasze propozycje

Elementy robotyki dla początkujących
Mordechai Ben-Ari, Francesco Mondada

Elementy robotyki dla początkujących

Helion

W książce gruntownie wyjaśniono reguły robotyki, pokazano także, w jaki sposób przechodzi się od...

Rysunek techniczny maszynowy dla automatyków i mechatroników
Marek Macko

Rysunek techniczny maszynowy dla automatyków i mechatroników

Wydawnictwo Naukowe PWN

Jest to uniwersalny podręcznik syntetycznie prezentujący różne formy zapisu konstrukcji – mechanicznych,...

Internet Rzeczy i jego przemysłowe zastosowania
Paweł Buchwald, Grzegorz Granosik, Aleksander Gwiazda

Internet Rzeczy i jego przemysłowe zastosowania

Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne

Książka przybliża dzisiejszą rewolucję IoT. Zawiera też wiele przykładów zastosowania IoT do rozwiązywania...

Nasi partnerzy