ENG FB kontakt

08.12.2022

Strona główna Aktualności Wydarzenia MIR łączy się z AutoGuide Mobile Robots

MIR łączy się z AutoGuide Mobile Robots

Kompleksowa oferta autonomicznych robotów mobilnych z jednego źródła

31-10-2022

Firmy Mobile Industrial Robots i AutoGuide Mobile Robots łączą się, by ułatwić klientom automatyzację systemów transportu wewnętrznego. Pod nazwą Mobile Industrial Robots (MiR) i kierownictwem Waltera Vaheya dwie spółki należące do koncernu Teradyne stały się jednym dostawcą autonomicznych robotów mobilnych (AMR-ów). To posunięcie pozwoli na przyspieszenie rozwoju technologii i wzmacnianie czołowej pozycji na rynkach światowych.

Z końcem września połączona firma oficjalnie przyjęła nazwę Mobile Industrial Robots (MiR), a wieloletni członek kierownictwa koncernu Teradyne Walter Vahey przejął jej stery jako prezes. Centrala firmy będzie się znajdować w duńskim mieście Odense, z którego firma MiR zarządzała swoją globalną działalnością od powstania w 2013 r.

MiR opracowuje i sprzedaje bezpieczne i współpracujące roboty mobilne, które mogą szybko, łatwo i ekonomicznie realizować transport wewnętrzny, umożliwiając przesuwanie pracowników do wykonywania bardziej wymagających zadań. Przed fuzją firma oferowała szeroką gamę robotów AMR zdolnych do przenoszenia ładunków i palet o masie do 1350 kg. Dzięki połączeniu z AutoGuide oferta powiększy się o holowniki i wózki widłowe AMR o dużej ładowności, które będą działać na oprogramowaniu MiRFleet.

Zdaniem Waltera Vaheya, który był zaangażowany w przejęcie przez Teradyne najpierw MiR, a potem AutoGuide, globalny rynek transportu wewnętrznego oczekuje kompletnych rozwiązań, które mogą zautomatyzować transport zarówno małych, jak i dużych przedmiotów w całym łańcuchu wartości. Jako że obydwie firmy należały do Teradyne, już wcześniej współpracowały nad tym, by ich roboty AMR mogły działać z tym samym oprogramowaniem do zarządzania flotą.

Po połączeniu firma zatrudnia 450 pracowników, w tym 250 inżynierów. MiR ma już ugruntowaną pozycję na rynku AMR. Urządzenia AMR mogą pobierać, transportować i dostarczać palety lub inne ładunki automatycznie i bezpiecznie nawet w bardzo dynamicznie zmieniającym się otoczeniu, dlatego stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych automatycznie sterowanych pojazdów (AGV), wózków widłowych i paletowych.

Nowa firma MiR dysponuje globalną siecią dystrybucji liczącą ponad 200 partnerów na całym świecie. Oprócz centrali w duńskim Odense MiR ma biura w Bostonie, Holbrook, Nowym Jorku, San Diego, Chelmsford, Massachusetts, Georgetown, Singapurze, we Frankfurcie, w Barcelonie, Tokio, Seulu i Szanghaju.

Źródło: Mobile Industrial Robots A/S

 

Strona główna Aktualności Wydarzenia MIR łączy się z AutoGuide Mobile Robots

Nasze propozycje

Wiek paradoksów. Czy technologia nas ocali?
Natalia Hatalska

Wiek paradoksów. Czy technologia nas ocali?

Społeczny Instytut Wydawniczy ZNAK

Natalia Hatalska pozwala inaczej niż dotychczas spojrzeć na to, czym jest życie w XXI w., odkryć i...

Hybrid Manufacturing Processes. Physical Fundamentals, Modelling and Rational Applications
Wit Grzesik, Adam Ruszaj

Hybrid Manufacturing Processes. Physical Fundamentals, Modelling and Rational Applications

Springer

This book explores, in a systematic way, various modes of hybridization for both conventional and...

Nikiel. Stopy specjalnego przeznaczenia
Zenon Pirowski

Nikiel. Stopy specjalnego przeznaczenia

Łukasiewicz – Krakowski Instytut Technologiczny

Najnowsza książka Zenona Pirowskiego to kompendium wiedzy o niklu i jego stopach. Przedstawiono w niej:...

Serwonapędy SIEMENS w praktyce inżynierskiej
Janusz Kwaśniewski, Ireneusz Dominik, Krzysztof Lalik, Mateusz Kozek

Serwonapędy SIEMENS w praktyce inżynierskiej

Wydawnictwo BTC

Książka w sposób metodyczny i przyjazny opisuje projektowanie serwonapędów bazujących na sterownikach...

Nasi partnerzy