ENG FB kontakt

24.06.2024

Strona główna Aktualności Wydarzenia Presja na działanie

Presja na działanie

Priorytety strategiczne i techniczne oraz najnowsze inicjatywy firmy DEES – eksperta od tłoczenia

23-05-2024

Tajwańska firma DEES Hydraulic Industrial Co., Ltd. jest wiodącym dostawcą pras hydraulicznych na Tajwanie. Oferowane przez nią rozwiązania obejmują linie pras tandemowych i prasy indywidualne (takie jak: prasy transferowe, potrójne, do głębokiego tłoczenia, nakrapiania matrycowego, próbne, szybkie, serwohydrauliczne, do obrębiania, 3-kierunkowe, 4-słupkowe i z ramą C). W ciągu 47 lat firma wyprodukowała i dostarczyła do 85 krajów ponad 4500 maszyn i 45 tandemowych linii pras. W ostatnich latach takie zagadnienia, jak inteligentna produkcja, rozwój serwosterowania i rozwiązania oszczędzające energię w prasach były dla DEES kluczowe.

Od założenia firmy DEES w 1976 r. jej celem jest „dostarczanie klientom kompletnych rozwiązań inżynieryjnych i produkcyjnych”. DEES ma certyfikaty ISO 9001:2015 i CE. Oferuje prasy hydrauliczne do formowania metali oraz formowania na gorąco materiałów kompozytowych lub stopowych. Wydajność pras hydraulicznych wynosi od 30 do 6000 ton. Do klientów firmy DEES należą: Bombardier, Boeing, Honda, Toyota, Audi, Volkswagen, Mercedes-Benz, Volvo, Jaguar-Landrover, General Motors, Bosch Group AGD, GE AGD i Electrolux.

 

Koncentracja na celach strategicznych i technicznych

Nasz rozwój techniczny koncentruje się na serwonapędach i rozwiązaniach oszczędzających energię. Coraz więcej klientów wymaga ich teraz w standardzie, a więc z jednej strony rosną wymagania, a z drugiej – rośnie nacisk na redukcję kosztów – powiedział kierownik sprzedaży DEES Ale Lee.

Firma DEES opracowuje prasy o coraz większej dokładności, wykorzystujące serwomotory do tworzenia elastycznej krzywej formowania lub zatrzymywania suwaka podczas głębokiego tłoczenia. Serwosilniki reagują bowiem szybciej niż silniki konwencjonalne.

Inżynierowie z DEES dążą także do zwiększenia prędkości prasy w górę i w dół oraz skrócenia czasu reakcji zaworu. Oferowane prasy matrycowe osiągają dokładność ±0,01 mm. Ulepszenia układu elektrycznego obejmują zaawansowane przetworniki liniowe, które zapewniają precyzyjne pozycjonowanie suwaków oraz zachowują dokładność i powtarzalność.

Oszczędność energii i inteligentna produkcja to obecnie dwie najważniejsze kwestie dla naszych klientów. Wychodząc naprzeciw temu zapotrzebowaniu, od lat stosujemy w prasach układy serwo. Użytkownikom, którzy nie są przekonani do tego typu techniki, również oferujemy wsparcie w wyborze silników o odpowiednich mocach, aby unikać marnowania energii – wyjaśnił Lee.

Coraz popularniejsze stają się automatyzacja i zastosowanie sztucznej inteligencji (AI), dlatego firma DEES dodała do swoich systemów funkcje zdalnego monitorowania zgodnie z wymogami Przemysłu 4.0, systemy przeglądu historii i narzędzia do naprawiania programów. Firma inwestuje 30% swoich obrotów w rozwój produktów.

Niektórzy klienci muszą zdalnie monitorować określone parametry maszyny pod kątem bieżącego stanu produkcji i przewidywania tego, co może pójść nie tak. Chcemy im ułatwić monitorowanie naszych pras i zbieranie danych do analizy – zadeklarował Lee.

 

Linie tandemowe i do formowania na gorąco

Około 2500-tonowe linie pras tandemowych zostały dostosowane przez DEES do potrzeb branży motoryzacyjnej. Firma z sukcesem zbudowała linie do formowania na gorąco niektórych stali o wysokiej wytrzymałości, czyli materiałów najtrudniejszych do obróbki; w tej sytuacji obróbka aluminium i innych stopów wymagających niższych temperatur nie stanowi już problemu. Technologia ta pokazuje, jak ciepło może kształtować materiały o wysokiej wytrzymałości, przezwyciężać problemy z odbiciem po formowaniu i zapewniać dokładne wykończenie części.

Układ hydrauliczny DEES jest łatwy w utrzymaniu i zasilany przez silnik oraz zestaw pomp. Dzięki ruchomym podporom z systemem QDCS wymiana ciężkich matryc jest łatwiejsza i szybsza. Tempo szybkiego prasowania wynosi od 30 do 150 mm/s, jest kontrolowane przez akumulator. Prędkość zbliżania wynosi 800 mm/s lub więcej, a prędkość powrotu – 600 mm/s lub więcej. System poduszek wybija części. Wszystkie prędkości i skoki, w tym systemy prowadnic i amortyzacji, są regulowane. Powtarzalność mieści się w granicach ±0,05 mm – powiedział Lee.

Opracowana przez nas technologia HD-FASTech zapewnia wysoki poziom wydajności głębokiego tłoczenia i znacznie poprawia produktywność. U naszego klienta, który jest jednym z trzech największych koncernów z branży motoryzacyjnej na świecie (ma ponad 10% udziału w rynku) linia tandemowa pracuje 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Dostarczyliśmy mu niestandardowe prasy hydrauliczne, zaprojektowane i wyprodukowane w DEES, które są sztywne, mocne i wytrzymałe podczas długich operacji – dodał Lee.

Wspomniane rozwiązanie to HD-2400 – prasa Servo Die Tryout do próbnych produkcji matryc w zakładzie VOLVO. Charakteryzują ją: pojemność 1600 + 800 ton, podwójne prowadnice, prasa matrycowa 500 ton (matryce do modeli samochodów S60 i S90).

 

5 rzeczy, które musisz wiedzieć o tłoczeniu high-tech

1) Prasy do formowania na gorąco ujarzmiają ultrawytrzymałą stal i twarde stopy aluminium. Formowana na gorąco stal i stopy stanowią podstawę lekkich nadwozi i ram samochodów o dużej wytrzymałości, czyli komponentów rewolucjonizujących branżę motoryzacyjną. Firma DEES integruje technologie Przemysłu 4.0 w zakresie formowania na gorąco, automatyzacji i gromadzenia danych za pomocą systemu transferu.

Firma DEES z powodzeniem uruchomiła linie do formowania na gorąco niektórych stali o wysokiej wytrzymałości, czyli materiałów trudno obrabialnych, a więc obróbka aluminium i innych stopów wymagająca niższych temperatur nie sprawia już problemu. Technologia ta staje się coraz bardziej powszechna w całej Europie.

Wierzymy w rosnącą popularność tej technologii, ponieważ DEES i inni dostawcy pokazują, jak ciepło może kształtować materiały o wysokiej wytrzymałości, przezwyciężać problemy z odbiciem po formowaniu i zapewniać dokładność gotowych części.

Europejscy producenci chętnie stosują materiały kompozytowe z tworzyw sztucznych wzmocnionych włóknami węglowymi (CFRP). Dlatego firma DEES wyprodukowała kilka systemów do formowania na gorąco takich materiałów.

2) Firma DEES uruchomiła niedawno nowe zakłady produkujące prasy, aby wspierać rosnącą globalną bazę klientów. Pod koniec 2019 r. rozbudowała swoją drugą fabrykę. Stary zakład mógł produkować rocznie od 15 do 20 pras hydraulicznych średniej i dużej skali dostępnych na zamówienie (podpora > 2000 mm × 2500 mm; siła > 500 ton). Obecnie wydajność produkcji wynosi od 25 do 30 pras. Duplikatów istniejących projektów małoformatowych można wyprodukować: 60 sztuk w klasie wielkości 50 ton (900 mm × 600 mm) i 75 pras o nacisku 150 ton (i zakresie 1000 mm × 700 mm) oraz około 10 pras wielkoformatowych.

3) Postępy w zakresie precyzyjnego tłoczenia. Specjaliści z firmy DEES opracowują prasy o większej dokładności, wykorzystujące serwomotory do tworzenia elastycznej krzywej formowania lub zatrzymywania suwaka podczas głębokiego tłoczenia. Serwosilniki reagują w prasach szybciej niż silniki konwencjonalne. W przypadku prasy hydraulicznej nie jest to konieczne. Ciągły rozwój zaawansowanych zaworów proporcjonalnych, programowania elektrycznego i komponentów zapewnia stabilną i wysoką dokładność, oferując większą prędkość, szybszą reakcję i zmienną kontrolę prędkości.

Oczekujemy zwiększenia prędkości wznoszenia i opadania oraz skrócenia czasu reakcji zaworu. Nasze prasy matrycowe osiągają dokładność ±0,01 mm. Ulepszenia układu elektrycznego obejmują zaawansowane przetworniki liniowe, które zapewniają dokładne położenie suwaków oraz zachowują doskonałą dokładność i powtarzalność.

4) DEES stale usprawnia działanie. Technologie automatyzacji i sztucznej inteligencji (AI) są coraz bardziej popularne. Dlatego firma DEES dodała funkcje zdalnego monitorowania w duchu Przemysłu 4.0, systemy przeglądania historii i narzędzia do naprawy programów. Dział badawczo-rozwojowy jest rdzeniem firmy, która inwestuje 30% zysków w ulepszanie produktów.

5) Ekspozycje online pozwalają producentom z całego świata poznać możliwości DEES. Do klientów spoza Tajwanu, którzy chcą się więcej dowiedzieć o ofercie DEES, skierowany jest marketing online, w ramach którego prezentowane są nowe technologie. Niedawno pojawiła się funkcja kreowania wirtualnej rzeczywistości (VR) 720° x0150 dostępna pod adresem: https://www.deesgroup.com.tw/company_en.php?id=1746, aby zapewnić firmom bardziej angażującą prezentację rozwiązań i możliwości firmy DEES.

 


DEES 1200 realizuje tłoczenie na gorąco

 

 

Strona główna Aktualności Wydarzenia Presja na działanie

Zamów NEWSLETTER

Nasze propozycje

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.
Stanisław Adamczak

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych" to kompendium poświęcone tematyce pomiarów i analizy...

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych
Jacek Banasiak, Katarzyna Szymańska-Dębowska

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Układy dynamiczne" to podręcznik związany z analizą układów dynamicznych, którą można zastosować w różnych...

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka
Joel L. Schiff (Tłum.: W. Sikorski)

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Matematyczny wszechświat" to wciągająca opowieść, która odkrywa przed czytelnikami prawa matematyczne...

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach
Tomasz Trzepieciński

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach

Wydawnictwo Naukowe PWN

W książce Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach przedstawiono specyfikę zjawiska tarcia...

Nasi partnerzy