ENG FB kontakt

15.06.2024

Strona główna Aktualności Wydarzenia Rewolucja w dziedzinie parametrycznego wyszukiwania danych przemysłowych – MetalTop

Rewolucja w dziedzinie parametrycznego wyszukiwania danych przemysłowych – MetalTop

13-03-2023

Rewolucja przemysłowa, której jesteśmy świadkami, kojarzy się przede wszystkim z cyfryzacją, scalaniem informacji oraz procesów komunikacji. Wyszukiwanie kooperantów od zawsze było obarczone dużym nakładem czasowym i ryzykiem trafności oceny partnera handlowego czy biznesowego. Dotychczasowe kanały docierania do potencjalnych partnerów stały się niewystarczające w dobie przemysłu 4.0 oraz wszechobecnej cyfryzacji. Budowanie inteligentnych sieci kooperacji oraz działania związane z integracją środowiska branży przemysłowej w czasie kryzysu to dla wielu firm wyzwanie. Przedsiębiorstwa skupione na swoich podstawowych zadaniach produkcyjnych poszukują rozwiązań zapewniających ścisłą współpracę branży maszynowej oraz IT.

 

Odpowiedź na zapotrzebowanie rynku

Obecnie, gdy dostęp do najróżniejszych usług i maszyn jest właściwie nieograniczony, wyszukiwarki internetowe zalewają nas morzem wyników. Wyzwaniem staje się jednak odszukanie konkretnej usługi podwykonawstwa w pobliżu swojej firmy bez tracenia cennych godzin na podpowiedzi dostarczane przez wyszukiwarki. W tym przypadku pomocny okazuje się serwis www.metaltop.pl. Powstał on, aby w innowacyjny sposób komunikować ze sobą firmy działające w przemyśle maszynowym, szukające konkretnych usług bądź je oferujące.

MetalTop to innowacyjna platforma do zarządzania zapytaniami, ofertami i zleceniami z branży metalowej i tworzywowej, dostarczająca specjalistyczne narzędzia do składania i przyjmowania ofert oraz informowania o posiadanych zasobach i technologiach, wykorzystująca mechanizm uczenia maszynowego. Nie jest to zwykły internetowy katalog branżowy – jest to narzędzie, które daje wykonawcom i klientom dostęp do funkcji umożliwiających rozwój biznesu.

 

Ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe twórców i napotykane w tym okresie problemy związane z docieraniem do parterów, a więc poszukiwaniem informacji typu: kto, w jakim zakresie dysponuje parkiem maszynowym, daną usługą, rodzajem wsparcia produkcji, profilem produkcji albo określonymi towarami, takimi jak maszyny i urządzenia, komponenty, materiały czy narzędzia, sprawiły, że zaczęliśmy się zastanawiać, jak można temu zaradzić – tłumaczy Janusz Wyderka – twórca systemu.

 

System obejmuje przede wszystkim firmy świadczące usługi i działające w ramach kooperacji. Zwłaszcza w tym zakresie brakowało narzędzia do bieżącej wymiany informacji w sposób dynamiczny. Mogą z niego skorzystać także firmy produkcyjne z parkiem maszynowym, podmioty świadczące usługi utrzymania ruchu (naprawy, remonty, modernizacje), producenci oprzyrządowania (np. form, tłoczników), firmy szkoleniowe, certyfikujące, dostawcy maszyn i materiałów oraz wszystkie inne związane z funkcjonowaniem współczesnego przedsiębiorstwa w wymienionej branży.

 

MetalTop oferuje wiele udogodnień, które ułatwiają poruszanie się po serwisie i sprawne odnalezienie interesującej oferty. Wśród najbardziej przydatnych funkcji mógłbym wymienić: pełną bieżącą osobistą kontrolę własnego profilu, np. możliwość aktywacji i dezaktywacji pozycji, jeśli okresowo jest nieaktualna (np. zajęta maszyna), administracyjne uzupełnianie na bieżąco menu o dodatkowe kategorie ofert, które nie zostały zawarte w menu systemu (w odpowiedzi na indywidualne potrzeby użytkowników), możliwe tworzenie zapytań złożonych – pełna lub częściowa technologia, powiadamianie e-mailowe o zaistniałym dopasowaniu – przekonuje właściciel serwisu.

 

Zarejestrowani użytkownicy platformy www.metaltop.pl mogą sprecyzować kryteria wyszukiwania, kierując się ogromną liczbą kategorii, takich jak: usługa, materiał, osiągi maszyny, odległość (można zawęzić obszar poszukiwania z dokładnością do kilku kilometrów) – bazę tworzą tysiące wpisów firm, a liczba użytkowników nieustannie rośnie. System za każdym razem wyszuka tylko te propozycje, które spełniają wszystkie parametry.

Za pośrednictwem portalu można znaleźć maszynę z uwzględnieniem nawet najbardziej precyzyjnych kryteriów, o ile oczywiście została ona zgłoszona do bazy. Na bieżąco można modyfikować swoje zapytanie, zarówno dodając nowe kryteria, jak i usuwając już istniejące. Dzięki temu można np. znaleźć firmę, która zrealizuje cały wymagany proces, a nie tylko jego poszczególne etapy. Co za tym idzie, firmy chcące zostać zauważone na rynku i zabiegające o zlecenia produkcyjne dbają, aby ich profil zawierał precyzyjny opis możliwości parku maszynowego oraz pozostałego potencjału firmy.

 

 

Wyróżniki innowacyjnej platformy MetalTop

Dzięki zastosowaniu algorytmów AI/ML szukający nie muszą wiedzieć, z jakiej obrabiarki powinni skorzystać, nie marnują czasu swojego ani czasu potencjalnego zleceniobiorcy na bezsensowne zapytania kierowane do niewłaściwej osoby. Zleceniodawca musi jedynie znać dane wejściowe: wymiary, rodzaj materiału, liczbę egzemplarzy serii oraz wymagany poziom dokładności (wykonanie zgrubne/średniodokładne/precyzyjne). W zależności od tego, jacy usługodawcy będą wykonywać dane zlecenia, system się uczy i optymalizuje dopasowania na podstawie swoich doświadczeń.

Założeniem twórców serwisu MetalTop jest skupienie oraz udostępnianie nośników korzyści, jakimi są informacje znajdujące się standardowo na setkach stron, w jednym miejscu dostępnym dla subskrybentów z poziomu przeglądarki.

 

Korzyści wynikające z rozwiązań cyfrowych MetalTop

Subskrybenci mają do dyspozycji potężne narzędzie otwierające przed nimi wachlarz możliwości, m.in.: zapis ustawień i śledzenie/poszukiwanie dopasowania w czasie, wyszukiwanie poddostawcy w określonej maksymalnej odległości od własnej lokalizacji, wskazanie wielkości szukanego podmiotu (zatrudniony personel), sprawdzenie, jakie posiada systemy zarządzania, czy jest producentem, czy dystrybutorem, jakie dodatkowe rodzaje usług świadczy.

Zalogowany użytkownik portalu otrzymuje też możliwość poszukiwania z zaznaczeniem takich cech dostępności, jak: „od ręki” czy „planowana”.

 

Bądź widoczny na rynku kooperacji i zdobądź pozycję lidera dzięki cyfrowym usługom www.metaltop.pl

Platforma udostępnia mechanizmy służące do selekcjonowania potrzebnych zasobów, pomocy w tworzeniu zapytań ofertowych od podstaw i wyboru dostawcy według określonych kryteriów. Wiarygodność poszczególnych użytkowników jest potwierdzona poprzez tworzenie grup wykonawców o wysokim współczynniku zaufania, zawierających informacje o terminowości oraz jakości wykonania usługi, kompetencjach oraz rzetelności kontaktu z klientem.

To wszystko sprawia, że innowacja rynkowa – jaką jest system www.metaltop.pl – ma bardzo pozytywny wpływ na rozwój firm, redukcję czasu poświęcanego na dane procesy biznesowe oraz zwiększenie jakości świadczonych usług, co przekuwa się na zwiększenie rentowności z przedsięwzięć naszych klientów.

 

www.metaltop.pl

 

 

Strona główna Aktualności Wydarzenia Rewolucja w dziedzinie parametrycznego wyszukiwania danych przemysłowych – MetalTop

Zamów NEWSLETTER

Nasze propozycje

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.
Stanisław Adamczak

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych" to kompendium poświęcone tematyce pomiarów i analizy...

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych
Jacek Banasiak, Katarzyna Szymańska-Dębowska

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Układy dynamiczne" to podręcznik związany z analizą układów dynamicznych, którą można zastosować w różnych...

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka
Joel L. Schiff (Tłum.: W. Sikorski)

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Matematyczny wszechświat" to wciągająca opowieść, która odkrywa przed czytelnikami prawa matematyczne...

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach
Tomasz Trzepieciński

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach

Wydawnictwo Naukowe PWN

W książce Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach przedstawiono specyfikę zjawiska tarcia...

Nasi partnerzy