ENG FB kontakt

26.09.2023

Strona główna Aktualności Wydarzenia Rusza „Hour of Engineering” firmy Siemens

Rusza „Hour of Engineering” firmy Siemens

Czyli jak zainteresować naukami ścisłymi uczniów szkół podstawowych

10-01-2023

Siemens Digital Industries Software ogłosił start „Hour of Engineering” – angażującego programu edukacyjnego online, który umożliwia nauczycielom wprowadzenie uczniów w tajniki inżynierii i technologii za pomocą odpowiednio dobranych, przyjaznych dla dzieci treści edukacyjnych, w ciągu zaledwie godziny.

Nowy program dla nauczycieli i uczniów ma na celu zainteresowanie karierą inżynierską dzieci, jeszcze zanim ukończą one szkołę podstawową. Program jest oparty na założeniach edukacyjnych STEM. Jest to skrót oznaczający kształcenie w czterech dyscyplinach: nauka, technologia, inżynieria i matematyka (z ang.: science, technology, engineering, mathematics). Zamiast szkolić uczniów w każdej z nich osobno, STEM łączy wszystkie cztery w jedno, interdyscyplinarne podejście.

Za sprawą tego nowego programu, dostępnego na razie jedynie w języku angielskim, firma Siemens zamierza inspirować, angażować i edukować uczniów na temat roli i podstaw inżynierii, zanim jeszcze podejmą naukę w szkole średniej, by w ten sposób przygotować solidną rzeszę przyszłych inżynierów. Bez wskrzeszenia tej iskry zainteresowania, zanim uczniowie ukończą szkołę podstawową, wielu z nich podejmie decyzję o rezygnacji z inżynierii z powodu powszechnych krzywdzących przekonań na temat tej dziedziny.

 

Do tej pory brakowało odpowiedniego podejścia do prowadzenia edukacji w zakresie inżynierii w szkołach podstawowych – podsumował Jan Morrison, dyrektor generalny i założyciel TIES (Teaching Institute for Excellence in STEM). „Hour of Engineering” firmy Siemens wypełnia tę dawno zaniedbaną lukę. Daje nauczycielom i uczniom potężną platformę do angażowania się w inżynierię.

 

Nowy program internetowy firmy Siemens przedstawia inżynierię w zabawny i ciekawy sposób, aby zainspirować uczniów szkół podstawowych do nauki o inżynierii i jej wpływie na świat, w którym żyjemy

 

Kariera w inżynierii ma wiele różnych ścieżek, z których wszystkie mogą być satysfakcjonujące i pomóc uczynić świat lepszym miejscem. Bardzo ważne jest, aby uczniowie jeszcze zanim zdecydują o wyborze szkoły średniej, mogli się zapoznać z możliwościami i koncepcjami inżynierskimi. Naszym celem jest dostarczenie nauczycielom zasobów, które można wdrożyć bez dodatkowych szkoleń i które nie stanowią obciążenia dla i tak już napiętych budżetów – wyjaśnił Brian Grogan, starszy dyrektor ds. zarządzania produktami w dziale inżynierii głównego nurtu w firmie Siemens Digital Industries Software.

 

„Hour of Engineering” to odpowiedź na przewidywany niedobór inżynierów. Dodatkowo ma na celu budowanie pewności siebie i umiejętności rozwiązywania problemów, które mogą być przydatne na wszystkich kierunkach studiów, nie tylko w dyscyplinach inżynieryjnych.

Treści nauczania „Hour of Engineering” są dostosowane do standardów nauki, technologii, inżynierii i matematyki. Każde działanie edukacyjne jest łatwe do wdrożenia i zawiera przewodnik dla nauczyciela, który przedstawia sugerowane sekwencje nauki w opcjach od jednej do 20 godzin.

 

Budowanie inżynierskich nawyków myślowych, takich jak kreatywność, myślenie systemowe i współpraca, stanowi podstawę programu nauczania „Hour of Engineering”. Działania i lekcje dostosowane do najwyższych standardów edukacyjnych zapewniają praktyczną mapę drogową dla nauczycieli, aby płynnie zintegrować koncepcje inżynieryjne, które pomagają uczniom osiągnąć więcej we wszystkich obszarach tematycznych. Materiał przygotowany przez firmę Siemens jest naprawdę przełomowy – skomentował Alex Urrea, założyciel i dyrektor generalny Eduscape, firmy wybranej przez Siemens do opracowania programu nauczania.

 

Więcej informacji o działaniach i zasobach firmy Siemens w zakresie edukacji STEM można uzyskać na stronach: www.siemens.com/solid-edge-educator oraz www.hourofengineering.com.

 

* * *

 

Siemens Digital Industries Software – pomaga organizacjom każdej wielkości w cyfrowej transformacji z użyciem oprogramowania, sprzętu i usług z platformy biznesowej Siemens Xcelerator. Oprogramowanie firmy Siemens i kompleksowy cyfrowy bliźniak umożliwiają firmom optymalizację procesów projektowania, inżynierii i produkcji, aby przekształcić pomysły w zrównoważone produkty przyszłości. Od chipów po systemy, od produktu po proces, we wszystkich branżach.

Źródło: Siemens Digital Industries Software, Siemens AG

 

„Hour of Engineering” udostępnia nauczycielom i uczniom ścieżki edukacyjne, dzięki którym mogą poznać drogi karier inżynierskich, odkryć, jak projektowane są produkty, i samemu się zaangażować w wyzwania projektowe

Strona główna Aktualności Wydarzenia Rusza „Hour of Engineering” firmy Siemens

Zamów NEWSLETTER

Nasze propozycje

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych
Jacek Banasiak, Katarzyna Szymańska-Dębowska

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Układy dynamiczne" to podręcznik związany z analizą układów dynamicznych, którą można zastosować w różnych...

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka
Joel L. Schiff (Tłum.: W. Sikorski)

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Matematyczny wszechświat" to wciągająca opowieść, która odkrywa przed czytelnikami prawa matematyczne...

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach
Tomasz Trzepieciński

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach

Wydawnictwo Naukowe PWN

W książce Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach przedstawiono specyfikę zjawiska tarcia...

Algokracja. Jak i dlaczego sztuczna inteligencja zmienia wszystko?
Jarosław Królewski, Krzysztof Rybiński

Algokracja. Jak i dlaczego sztuczna inteligencja zmienia wszystko?

Wydawnictwo Naukowe PWN

Algokracja jest esejem o możliwościach współczesnego świata biznesu i nauki napędzanego technologiami, ale...

Nasi partnerzy