ENG FB kontakt

27.09.2023

Strona główna Aktualności Wydarzenia Spółka XYZ Machine Tools otwiera salon firmowy w Zabrzu

Spółka XYZ Machine Tools otwiera salon firmowy w Zabrzu

Jej partnerem jest renomowany producent narzędzi Ceratizit

03-02-2023

W jaki sposób najlepiej przekonać się do zalet produktu? Z całą pewnością, oglądając go na żywo i samemu wypróbowując. Tak właśnie pomyślało kierownictwo XYZ Machine Tools – znanego producenta obrabiarek z Wielkiej Brytanii – otwierając salon firmowy w Zabrzu, w przemysłowym sercu Polski. Klienci mogą się tam dokładnie przyjrzeć frezarkom, tokarkom i centrom obróbkowym, a także narzędziom i uchwytom narzędziowym z oferty partnera – firmy Ceratizit.

Kompleksowe portfolio Ceratizit

Udana i długotrwała współpraca jest wsparta specjalistyczną wiedzą obu partnerów. Ceratizit od ponad 100 lat jest pionierem pod względem zaawansowanych rozwiązań w zakresie stosowania materiałów twardych do obróbki skrawaniem i poprawy wytrzymałości narzędzi. Jako aktywna na całym świecie firma ekspercka z branży narzędzi i uchwytów narzędziowych ugruntował swoją pozycję i znalazł się wśród trzech czołowych graczy w obróbce skrawaniem w Polsce. Innowacyjne rozwiązania Ceratizit w zakresie technologii materiałów twardych są z powodzeniem wykorzystywane m.in. w przemyślne maszynowym, narzędziowym, motoryzacyjnym, lotniczym, naftowym, gazowym, a także w branży medycznej.

 

Dysponujemy własnym zakładem produkcyjnym w Polsce i dlatego jesteśmy w stanie szybko i bez żadnych komplikacji dostarczać produkty z naszej ogromnej oferty do klientów. Nawet do tego stopnia, że zamówienia złożone do godziny 19:00 są do odbioru już następnego dnia – podkreśla Zbigniew Wawrzyniak, prezes zarządu Ceratizit Polska. Jedyną drogą do jeszcze szybszej realizacji zamówień jest oferowany przez nas system wydawania narzędzi Tool-o-Mat. Również najnowszy model TOM840 jest dostępny do przetestowania w salonie XYZ Machine Tools – dodaje.

 

Wszyscy inżynierowie-technolodzy i pracownicy handlowi Ceratizit wywodzą się z branży i są w stanie zaoferować klientom porady z pierwszej ręki, możliwie najlepsze, a także najbardziej precyzyjne dla danego zastosowania.

 

Klienci Ceratizit mogą się teraz sami przekonać, jak wydajne są narzędzia Ceratizit, i wypróbować je na obrabiarkach XYZ. W fazie przygotowawczej nasi inżynierowie doradzą, jakie narzędzia lub uchwyty mocujące należy wziąć pod uwagę. Następnie klienci mogą przetestować poszczególne produkty i zdecydować, które rowiązanie jest najlepsze do ich zastosowania – wyjaśnia Zbigniew Wawrzyniak.

 

Od lewej: Jakub Skoczylas kierownik techniczny Ceratizit, Zbigniew Wawrzyniak prezes zarządu spółki Ceratizit, Howard Bamforth dyrektor sprzedaży eksportowej firmy XYZ Machine Tools oraz regionalni kierownicy sprzedaży z XYZ Machine Tools – Jan Wyremba i Piotr Madeja

 

Jeszcze bliżej klienta dla jego maksymalnego zadowolenia

Nigel Atherton, dyrektor zarządzający XYZ Machine Tools, komentuje to partnerstwo słowami: Cieszymy się na współpracę z Ceratizit i możliwość skorzystania z ich wiedzy rynkowej, udostępnianej wraz z otwarciem tego nowego rozdziału ekspansji obrabiarek XYZ na terenie Europy kontynentalnej. Polska to fantastyczna szansa dla obrabiarek XYZ, zarówno dla naszych własnych frezarek, centrów obróbkowych i tokarek ze sterowaniem ProtoTRAK, jak i dla asortymentu centrów obróbkowych i tokarskich wyposażonych w sterowanie Siemensa. Jestem przekonany, że osoby odwiedzające nasz salon podczas wielkiego otwarcia w dniach 15 i 16 lutego będą pod wrażeniem tego, co tam zobaczą.

 

Mamy długie i ugruntowane relacje z firmą XYZ Machine Tools z Wielkiej Brytanii. Ponieważ wspólnie zamierzaliśmy rozszerzyć naszą obecność w Polsce i poza nią, logiczną konsekwencją było kontynuowanie tej współpracy poprzez salon firmowy w Zabrzu. W końcu połączenie obrabiarek XYZ z narzędziami i uchwytami Ceratizit to dla klientów doskonały punkt wyjścia w poszerzaniu swoich możliwości obróbki – dodaje Zbigniew Wawrzyniak.

 

Partnerstwo z wartością dodaną

Znalezienie się jeszcze bliżej klienta i jednocześnie połączenie kompetencji dwóch firm eksperckich to główny motyw, którym się kierowała spółka XYZ, otwierając salon w Polsce. Dzięki tej strategicznej decyzji klienci mają możliwość przetestowania na miejscu maszyn XYZ i narzędzi Ceratizit.

Osoby zainteresowane tą usługą proszone są o bezpośredni kontakt z XYZ lub Ceratizit. Przedsmak możliwości będzie można poczuć już 15 i 16 lutego 2023 r., w dniu otwarcia salonu dla odwiedzających, korzystając jednocześnie z ciekawego programu towarzyszącego.

 

Po wielu latach współpracy z Ceratizit w ramach ugruntowanego partnerstwa w Wielkiej Brytanii, XYZ przystępuje do podobnej współpracy z Ceratizit Polska, oferując usługę specjalistycznego wsparcia aplikacji w salonie w Zabrzu

 

XYZ Machine Tools

Założona w 1984 r. spółka XYZ Machine Tools już od ponad 38 lat rozwija, testuje i udoskonala obrabiarki. Połączenie wyśmienitego wykonawstwa z najlepszymi na świecie systemami sterowania od firm ProtoTRAK® i Siemens sprawia, że jej urządzenia są świetnym wyborem dla firm realizujących produkcję prototypową i niskoseryjną. Mająca sześć salonów firmowych w Wielkiej Brytanii spółka XYZ rozszerza swoją działalność na rynek europejski, a Polska okazała się tutaj idealnym wyborem. Po ulokowaniu salonu w Zabrzu XYZ jest obecnie dobrze przygotowana do wzmocnienia swojej obecności na polskim rynku.

 

Wielkie otwarcie

Otwarcie salonu firmowego XYZ w Zabrzu odbędzie się w środę 15 oraz w czwartek 16 lutego 2023 r. Odwiedzający będą się mieli okazję zapoznać z możliwościami systemu sterowania ProtoTRAK® na siedmiu maszynach z serii ProtoTRAK®: frezarkach, tokarkach i centrach obróbkowych TMC. Swój europejski debiut będą miały obrabiarki TMC, reprezentujące kolejny etap rozwoju technologii ProtoTRAK, z automatyczną zmieniarką narzędzi i całkowicie zamkniętą osłoną.

Zarejestruj się i weź udział w imprezie, a otrzymasz DARMOWĄ suwmiarkę XYZ! Adres Salonu Firmowego w Zabrzu:

Salon XYZ Machine Tools:
ul. Plutonowego Ryszarda Szkubacza 12, lok. A3, Multiparcs
41-819 Zabrze, Polska

Zarejestruj się już dziś: https://xyzmachinetools.pl/events/noniusz/

 

Ceratizit – pionier technologii materiałów twardych

Od ponad 100 lat Ceratizit wiedzie prym w zaawansowanych rozwiązaniach w zakresie materiałów twardych do obróbki skrawaniem i ochrony przed zużyciem. Przedsiębiorstwo z siedzibą w Mamer w Luksemburgu opracowuje i produkuje wyspecjalizowane narzędzia skrawające, płytki wymienne, pręty z materiałów twardych i części podlegające zużyciu. Grupa Ceratizit jest światowym liderem w różnych segmentach zastosowań i z powodzeniem opracowuje nowe gatunki węglików spiekanych, cermetali i ceramiki, np. do obróbki drewna i kamienia.

Dzięki zaangażowaniu ponad 7000 pracowników w ponad 25 zakładach produkcyjnych na świecie oraz sieci sprzedaży z ponad 50 oddziałami, firma Ceratizit jest globalnym graczem w branży węglików spiekanych. Międzynarodowa sieć obejmuje m.in. spółkę zależną Stadler Metalle oraz spółkę joint venture CB-Ceratizit.

Jako lider technologii spółka nieustannie inwestuje w badania i rozwój, jest również właścicielem ponad 1000 patentów. Innowacyjne rozwiązania firmy Ceratizit z zakresu technologii materiałów twardych są wykorzystywane m.in. w budowie maszyn i narzędzi, w przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym i kosmicznym, naftowym i gazowym oraz medycznym.

 

Strona główna Aktualności Wydarzenia Spółka XYZ Machine Tools otwiera salon firmowy w Zabrzu

Zamów NEWSLETTER

Nasze propozycje

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych
Jacek Banasiak, Katarzyna Szymańska-Dębowska

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Układy dynamiczne" to podręcznik związany z analizą układów dynamicznych, którą można zastosować w różnych...

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka
Joel L. Schiff (Tłum.: W. Sikorski)

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Matematyczny wszechświat" to wciągająca opowieść, która odkrywa przed czytelnikami prawa matematyczne...

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach
Tomasz Trzepieciński

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach

Wydawnictwo Naukowe PWN

W książce Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach przedstawiono specyfikę zjawiska tarcia...

Algokracja. Jak i dlaczego sztuczna inteligencja zmienia wszystko?
Jarosław Królewski, Krzysztof Rybiński

Algokracja. Jak i dlaczego sztuczna inteligencja zmienia wszystko?

Wydawnictwo Naukowe PWN

Algokracja jest esejem o możliwościach współczesnego świata biznesu i nauki napędzanego technologiami, ale...

Nasi partnerzy