ENG FB kontakt

26.09.2023

Strona główna Aktualności Wydarzenia Sukces połączonych wystaw TIMTOS × TMTS 2022

Sukces połączonych wystaw TIMTOS × TMTS 2022

07-03-2022

Dwie ważne imprezy obrabiarkowe pod wspólnym szyldem TIMTOS x TMTS 2022 zakończyły się ogromnym sukcesem. Tradycyjna wystawa w Centrum Wystawienniczym Nangang w Tajpej na Tajwanie trwała od 21 do 26 lutego, natomiast wystawa online będzie otwarta do 21 marca. Jeszcze przed oficjalną inauguracją na targi zarejestrowało się ponad 40 tys. odwiedzających online i offline z kraju i zagranicy. Warto zauważyć, że goście reprezentowali ponad 20 krajów.

W czasie ceremonii otwarcia targów można było wysłuchać przemówień znamienitych gości. Byli to m.in.: prezydent Tajwanu Tsai Ing-Wen, premier Su Tseng-chang, minister Mei-Hua Wang z Ministerstwa Gospodarki, Sandra Oudkirk dyrektor Amerykańskiego Instytutu na Tajwanie, James C.F. Huang przewodniczący TAITRA, Larry Wei przewodniczący TAMI i Habor Hsu przewodniczący TMBA.

TIMTOS × TMTS 2022 to nadzwyczajne wydarzenie w dobie światowej pandemii koronawirusa – jak stwierdził James C.F. Huang z TAITRA. Podziękował za wspólne wysiłki ludziom, dzięki którym impreza mogła się odbyć. Przewodniczący zwrócił również uwagę na fakt, że przemysł maszynowy stoi przed takimi nowymi wyzwaniami, jak bardziej restrykcyjna kontrola granic, zmiany w globalnych łańcuchach dostaw oraz zmiany klimatu. Na szczęście pojawiają się nowe możliwości wykorzystania maszyn, np. w branży elektromobilności, lotnictwie, opiece medycznej, a także produkcji energii odnawialnej. Coraz więcej przedsiębiorstw włącza nowe technologie i koncepcje ESG (ekologii, społeczeństwa i ładu korporacyjnego) do swoich biznesplanów, aby umożliwić większą wydajność oraz zrównoważony rozwój.

Były to nie tylko największe targi na Tajwanie od wybuchu pandemii, ale jedno z najważniejszych wydarzeń dla światowego przemysłu obrabiarek na początku 2022 r. Łącznie 950 wystawców zaprezentowało swoje produkty na 5100 stoiskach. W odpowiedzi na restrykcje związane z podróżowaniem organizatorzy zaproponowali szereg rozwiązań online dla zwiedzających i mediów, m.in.: spotkania zakupowe, wycieczki z przewodnikiem po stoiskach dla gości i mediów, transmisje na żywo, webinaria oraz konferencje towarzyszące.

 

 

Transmisje na żywo, współpraca z mediami i podcasty dostarczały codziennych informacji z hali wystawienniczej. Miały ponad 25 tys. wyświetleń i odsłuchów. Duże firmy międzynarodowe, takie jak Mighty USA, EMIL Macchine, Faustino Pittori, Hommel i Siemens Turkey odwiedziły targi online i w czasie rzeczywistym nawiązały kontakty z wybranymi wystawcami. W sumie podczas imprezy odbyło się 500 spotkań online. Obrabiarki, wieloosiowe centra obróbkowe i wycinarki laserowe należały do najbardziej poszukiwanych pozycji przez zagranicznych nabywców.

Oprócz seminariów i konferencji lokalni goście z Tajwanu mogli wziąć udział w czterech programach:

  • „Smart Manufacturing Guided Tour”,
  • „Manufacturers Win Podcast Live”,
  • „Cutting Tool Hunter”,
  • „Afternoon Jazz”.

Miejsca na zwiedzanie z przewodnikiem trasą Inteligentnej Produkcji (Smart Manufacturing) zostały zarezerwowane od razu po rozpoczęciu rejestracji! Tematyczna wycieczka z przewodnikiem przyciągnęła ponad 100 pracowników z tajwańskiego przemysłu, którzy planują ekspansję biznesową lub reshoring, czyli powrót działalności biznesowej ich firmy na Tajwan, co wygeneruje nowe możliwości biznesowe. Dla mediów możliwość udziału w wycieczkach online okazała się bardzo pomocna w przeprowadzaniu zdalnych wywiadów.

 

 

Branża obrabiarek nadąża za rozwojem trendów i przyspiesza cyfrową transformację oraz modernizację. Nowe modele i rozwiązania są skierowane do przyszłościowych przedsiębiorstw w takich sektorach, jak półprzewodniki, zielona energia, pojazdy elektryczne, opieka zdrowotna i lotnictwo. Tegoroczne targi TIMTOS × TMTS odnotowały zainteresowanie szerokiego spektrum zwiedzających z różnych branż. Główni goście krajowi to: TSMC, AIDC (Aerospace Industrial Development Corporation), Formosa Heavy Industries, Hon Hai Precision Industry, Chang Gung Medical Technology, Nan Ya Plastics i CSMC (China Steel Machinery Corporation).

Podczas targów odbyło się wiele rozmów biznesowych i zostało sfinalizowanych wiele transakcji. KAO MING – wiodący tajwański dostawca hydraulicznych wiertarek promieniowych – wyprzedał wszystkie maszyny wystawione na swoim stoisku w ciągu pierwszych trzech dni. RONG FU – wiodący dostawca pił taśmowych, CASTEK – ekspert w dziedzinie wiertarek EDM, MYLAS – producent tokarek, HEAKE – znany z 5-osiowych frezarek oraz SUN FIRM – lider w dziedzinie tokarek z płaskim łożem – również przyjmowali zamówienia na miejscu. Przewiduje się, że to nie koniec efektów biznesowych wystawy.

Wystawa internetowa TIMTOS × TMTS 2022 potrwa do 21 marca. Do tej pory najpopularniejszymi wystawcami online są: HIWIN, VICTOR TAICHUNG, Hartford, FANUC i SAN YUAN. Wystawcy TIMTOS × TMTS prezentują swoje najlepsze rozwiązania, które opracowali w ciągu ostatnich trzech lat. Więcej na ich temat przeczytają Państwo w kwietniowym numerze Mechanika.

Kolejna edycja targów obrabiarkowych TIMTOS jest zaplanowana na marzec 2023 r.

 

 

Źródło: www.timtos.com.tw

Strona główna Aktualności Wydarzenia Sukces połączonych wystaw TIMTOS × TMTS 2022

Zamów NEWSLETTER

Nasze propozycje

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych
Jacek Banasiak, Katarzyna Szymańska-Dębowska

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Układy dynamiczne" to podręcznik związany z analizą układów dynamicznych, którą można zastosować w różnych...

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka
Joel L. Schiff (Tłum.: W. Sikorski)

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Matematyczny wszechświat" to wciągająca opowieść, która odkrywa przed czytelnikami prawa matematyczne...

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach
Tomasz Trzepieciński

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach

Wydawnictwo Naukowe PWN

W książce Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach przedstawiono specyfikę zjawiska tarcia...

Algokracja. Jak i dlaczego sztuczna inteligencja zmienia wszystko?
Jarosław Królewski, Krzysztof Rybiński

Algokracja. Jak i dlaczego sztuczna inteligencja zmienia wszystko?

Wydawnictwo Naukowe PWN

Algokracja jest esejem o możliwościach współczesnego świata biznesu i nauki napędzanego technologiami, ale...

Nasi partnerzy