ENG FB kontakt

24.06.2024

Strona główna Aktualności Wydarzenia Sukces targów BI-MU 2022

Sukces targów BI-MU 2022

Monika Kaczmarek   |   31-10-2022

 

Od 12 do 15 października odbywała się w Mediolanie 33. edycja targów BI-MU. Targi organizowane są co dwa lata, a ich tematyka obejmuje maszyny do cięcia i formowania metalu oraz obróbki przyrostowej, roboty, cyfryzację i automatyzację produkcji, technologie wspomagające oraz podwykonawstwo.

33. edycja wystawy, zorganizowana przez EFIM-ENTE FIERE ITALIANE MACCHINE i promowana przez włoskie stowarzyszenie producentów obrabiarek, robotów i systemów automatyki – UCIMU-SISTEMI PER PRODURRE, cieszyła się ogromną popularnością. Targi odwiedziło ponad 42 tys. gości (w tym 5% z zagranicy). Równocześnie odbywały się targi technologii obróbki drewna – Xylexpo. Zwiedzający mieli możliwość swobodnego przemieszczanie się między oboma wydarzeniami.

 

 

Prawie 700 wystawców, z czego 37% z zagranicy, zaprezentowało swoje produkty na powierzchni 65 tys. m2 w czterech halach.

Wśród gości znaleźli się przedsiębiorcy i dziennikarze z całego świata: z Australii, Bośni i Hercegowiny, Brazylii, Kanady, Chorwacji, Indii, Meksyku, Polski, Rumunii, ze Słowenii, z Turcji, USA, Uzbekistanu i Wietnamu – zaproszeni w ramach misji gospodarczej organizowanej przez UCIMU-SISTEMI PER PRODURRE we współpracy z ICE – Włoską Agencją Handlu oraz Ministerstwem Spraw Zagranicznych i Współpracy Międzynarodowej.

Dzięki uprzejmości Biura ICE – Sekcji Promocji Ambasady Włoch w Warszawie – mieliśmy przyjemność uczestniczyć w międzynarodowych targach BI-MU i zweryfikować najnowsze rozwiązania z zakresu obróbki skrawaniem. Mogliśmy się zapoznać z najnowszymi technologiami w procesach obróbki mechanicznej, automatyzacji oraz robotyki. Podczas spotkań B2B mieliśmy bezpośrednią okazję porozmawiać o współpracy z wiodącymi producentami urządzeń przemysłowych przeznaczonych dla sektorów związanych z naszym obszarem zainteresowań.

W szczególności mogliśmy zobaczyć wzrost znaczenia automatyzacji produkcji, nowe rozwiązania do przemocowania detali oraz porozmawiać z wiodącymi producentami maszyn. Mamy nadzieję wziąć udział w kolejnych edycjach targów – powiedział Bartłomiej Urban z firmy Poltra. Firma ma wieloletnie doświadczenie w optymalizacji procesów produkcyjnych w zakresie obróbki skrawaniem (toczenia i frezowania i szlifowania) oraz automatyzacji załadunku detali do obrabiarek CNC i jest producentem narzędzi skrawających.

Na targach BI-MU 2022 poznaliśmy ofertę producentów maszyn skrawających i oprzyrządowania, którzy do tej pory nie byli znani naszej firmie. Kontakty zdobyte na targach zaowocowały już dwoma spotkaniami z dostawcami 5-osiowych centrów obróbkowych, i nie wykluczone, że nawiążemy z nimi współpracę.

 

 

Targi BIMU dzięki swej wielkości i różnorodności pozwalają na zapoznanie się z najnowszymi trendami i rozwiązaniami w branży obróbki skrawaniem oraz kontakt z nowymi producentami i dostawcami, dzięki czemu możemy stale rozwijać swój biznes – stwierdził Michał Wróblewski z MAM Rzeszów – firmy zajmującej się produkcją precyzyjnych komponentów dla branży lotniczej i dostawą narzędzi do obróbki skrawaniem.

Alfredo Mariotti, dyrektor generalny UCIMU-SISTEMI PER PRODURRE, podsumował z satysfakcją, że: Tak zatłoczonych korytarzy i tak pełnych stoisk wystawienniczych nie widzieliśmy już od wielu edycji. To znak, że propozycja BI-MU spotkała się z aprobatą opinii publicznej, mimo niepewności sytuacji, na którą wpływa wiele problemów – przede wszystkim kryzys energetyczny. I dodał: Pierwsze zebrane przez nas opinie wystawców są zdecydowanie pozytywne, zarówno pod względem liczby, jak i jakości zebranych kontaktów. Biorąc pod uwagę liczbę odwiedzających w porównaniu z edycją z 2018 roku, ostatnią przed pandemią, targi były zdecydowanie bardziej udane.

Organizatorzy targów zaproponowali pięć obszarów innowacji dla pięciu tematów technologicznych:

  • RobotHeart – sponsorowany przez SIRI, Włoskie Stowarzyszenie Robotyki i Automatyki, poświęcony światu robotyki;
  • piùAdditive – sponsorowany przez AITA-ITALIAN ASSOCIATION OF ADDITIVE TECHNOLOGIES i skoncentrowany na technologiach addytywnych;
  • BI-MU DIGITAL – obejmujący świat ICT i technologie łączności;
  • METROLOGY & TESTING – skoncentrowany na testowaniu, pomiarze i kontroli maszyn i systemów;
  • BI-MU LOGISTICS – skierowany do branży logistyki dla przemysłu mechanicznego.

Ponadto goście uczestniczyli w spotkaniach tematycznych, organizowanych w ramach areny BI-MUpiù. Organizatorzy z pomocą wystawców zaaranżowali ponad 60 wystąpień, w których wzięło udział 1,9 tys. uczestników oraz około 12,5 tys. użytkowników online – dzięki transmisji na żywo dostępnej na stronie głównej serwisu bimu.it. Z tego 3 tys. użytkowników pozostawało online od 30 minut do dwóch godzin.

 

 

Około dwudziestu spotkań zorganizowanych w obszarze più-Additive również przyciągnęło setki specjalistów. Byli oni zainteresowani poznaniem produkcji addytywnej oraz jej różnorodnych zastosowań.

Doroczna konferencja I-RIM – Włoskiego Instytutu Robotyki i Inteligentnych Maszyn – zgromadziła około stu uczestników, w tym naukowców, pasjonatów i ekspertów, zaangażowanych w działalność badawczą skoncentrowaną na robotyce przemysłowej.

W ramach Akademii UCIMU około 3,5 tys. uczniów odwiedziło wystawę w towarzystwie swoich nauczycieli. Ponadto 300 kolejnych uczniów wzięło udział w zwiedzaniu z przewodnikami, którzy prezentowali cechy, wartości oraz mocne strony sektora.

Kolejna edycja targów BI-MU odbędzie się w dniach 9–12 października 2024. Więcej informacji na: bimu.it.

Monika Kaczmarek

 

Strona główna Aktualności Wydarzenia Sukces targów BI-MU 2022

Zamów NEWSLETTER

Nasze propozycje

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.
Stanisław Adamczak

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych" to kompendium poświęcone tematyce pomiarów i analizy...

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych
Jacek Banasiak, Katarzyna Szymańska-Dębowska

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Układy dynamiczne" to podręcznik związany z analizą układów dynamicznych, którą można zastosować w różnych...

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka
Joel L. Schiff (Tłum.: W. Sikorski)

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Matematyczny wszechświat" to wciągająca opowieść, która odkrywa przed czytelnikami prawa matematyczne...

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach
Tomasz Trzepieciński

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach

Wydawnictwo Naukowe PWN

W książce Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach przedstawiono specyfikę zjawiska tarcia...

Nasi partnerzy