ENG FB kontakt

07.12.2023

Strona główna Aktualności Wydarzenia Tajwan zacieśnia współpracę z polskimi przedsiębiorstwami

Tajwan zacieśnia współpracę z polskimi przedsiębiorstwami

27-04-2023

 

24 kwietnia w Warszawie zainaugurowany został Taiwan Business Week, którego integralną częścią była Tajwańska Misja Handlowa. Podczas Misji przedstawiciele 19 tajwańskich przedsiębiorstw spotkali się z reprezentantami 53 polskich firm na specjalnie zaaranżowanych spotkaniach B2B, których odbyło się w sumie aż 170. Była to znakomita okazja do bezpośrednich rozmów, poznania oferty i możliwości współpracy. Szacuje się podpisanie umów handlowych na łączną kwotę 5,84 mln USD.


Tajwańska gospodarka należy do jednych z najbardziej dynamicznych i innowacyjnych na świecie. Reprezentanci firm z Tajwanu przybyli do Polski w celu nawiązania nowych kontaktów biznesowych z polskimi odbiorcami, zainteresowanymi solidnymi i nowatorskimi produktami oraz technologiami. Wśród delegatów znaleźli się producenci m.in. maszyn, narzędzi, urządzeń, komponentów elektronicznych, wyrobów metalowych, budowlanych, akcesoriów do branży kosmetycznej, medycznej i gastronomicznej.


Wydarzenie otworzył Ambasador Tajwanu Bob Chen z Biura Przedstawicielskiego Tajpej a towarzyszyli mu znamienici goście: Michał Polański - Dyrektor Departamentu Wsparcia Przedsiębiorczości Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości; Wojciech Konecki - wiceprezes Krajowej Izby Gospodarczej oraz Monika Grzelak - Zastępca Dyrektora z Centrum Inwestycji Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.


Po części oficjalnej goście mogli skosztować specjałów tajwańskiej kuchni oferowanych przez jedyną w Polsce tajwańską restaurację Kuku z Krakowa oraz firmę Chimei Food, której przedstawiciele przylecieli do Polski specjalnie na to wydarzenie. Kucharze przygotowali m.in. wyśmienite pierogi, gua bao i kultowe bubble tea, popularny napój wywodzący się właśnie z Tajwanu.


Nie brakowało także atrakcji związanych z turystyką – można było przenieść się w najbardziej charakterystyczne miejsca na wyspie dzięki specjalnie przygotowanej fotobudce, a także podziwiać wystawę zdjęć oraz filmy prezentujące walory turystyczne tego niesamowicie różnorodnego regionu. Prezentacja lokalnej kuchni i atrakcji turystycznych miała przybliżyć przedsiębiorcom inne oblicze Tajwanu, a tym samym zachęcić do odkrycia możliwości współpracy, szczególnie w wiodących na wyspie sektorach gospodarki, jak ICT, przemysł maszynowy, motoryzacyjny, rowerowy, narzędzi, elementów złącznych.


Kolejny dzień to wizyty tajwańskiej delegacji w instytucjach biznesowych oraz siedzibie lidera z branży e-commerce.  


Organizatorem wydarzenia była TAITRA – największa na Tajwanie, sponsorowana przez rząd i stowarzyszenia handlowe organizacja non profit, której misją i zadaniem jest wspieranie współpracy gospodarczej pomiędzy Tajwanem a innymi krajami na całym Świecie. Polski oddział TAITRA jest jednym z ponad 60-ciu i prężnie działa w kierunku zacieśnienia współpracy pomiędzy naszymi krajami. Współorganizatorem wydarzenia była Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.


Przedsiębiorcy zainteresowani bliższą współpracą z tajwańskimi dostawcami mogą zgłaszać się do warszawskiego przedstawicielstwa TAIRA w celu uzyskania pomocy w pozyskaniu kontaktu do dostawców konkretnych produktów na Tajwanie.


Więcej informacji:
Taiwan Trade Center Warsaw
https://warsaw.taiwantrade.com/home
warsaw@taitra.org.tw
tel. 22-370 52 10

Galeria

Strona główna Aktualności Wydarzenia Tajwan zacieśnia współpracę z polskimi przedsiębiorstwami

Zamów NEWSLETTER

Nasze propozycje

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.
Stanisław Adamczak

Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych. Zarysy kształtu – Falistość – Mikro- i nanochropowatość.

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Metrologia geometryczna powierzchni technologicznych" to kompendium poświęcone tematyce pomiarów i analizy...

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych
Jacek Banasiak, Katarzyna Szymańska-Dębowska

Układy dynamiczne w modelowaniu procesów przyrodniczych, społecznych, technologicznych

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Układy dynamiczne" to podręcznik związany z analizą układów dynamicznych, którą można zastosować w różnych...

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka
Joel L. Schiff (Tłum.: W. Sikorski)

Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Matematyczny wszechświat" to wciągająca opowieść, która odkrywa przed czytelnikami prawa matematyczne...

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach
Tomasz Trzepieciński

Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach

Wydawnictwo Naukowe PWN

W książce Tarcie i smarowanie w procesach kształtowania blach przedstawiono specyfikę zjawiska tarcia...

Nasi partnerzy