ENG FB kontakt

08.06.2023

Strona główna Aktualności Wydarzenia Tajwan zacieśnia współpracę z polskimi przedsiębiorstwami

Tajwan zacieśnia współpracę z polskimi przedsiębiorstwami

27-04-2023

 

24 kwietnia w Warszawie zainaugurowany został Taiwan Business Week, którego integralną częścią była Tajwańska Misja Handlowa. Podczas Misji przedstawiciele 19 tajwańskich przedsiębiorstw spotkali się z reprezentantami 53 polskich firm na specjalnie zaaranżowanych spotkaniach B2B, których odbyło się w sumie aż 170. Była to znakomita okazja do bezpośrednich rozmów, poznania oferty i możliwości współpracy. Szacuje się podpisanie umów handlowych na łączną kwotę 5,84 mln USD.


Tajwańska gospodarka należy do jednych z najbardziej dynamicznych i innowacyjnych na świecie. Reprezentanci firm z Tajwanu przybyli do Polski w celu nawiązania nowych kontaktów biznesowych z polskimi odbiorcami, zainteresowanymi solidnymi i nowatorskimi produktami oraz technologiami. Wśród delegatów znaleźli się producenci m.in. maszyn, narzędzi, urządzeń, komponentów elektronicznych, wyrobów metalowych, budowlanych, akcesoriów do branży kosmetycznej, medycznej i gastronomicznej.


Wydarzenie otworzył Ambasador Tajwanu Bob Chen z Biura Przedstawicielskiego Tajpej a towarzyszyli mu znamienici goście: Michał Polański - Dyrektor Departamentu Wsparcia Przedsiębiorczości Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości; Wojciech Konecki - wiceprezes Krajowej Izby Gospodarczej oraz Monika Grzelak - Zastępca Dyrektora z Centrum Inwestycji Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.


Po części oficjalnej goście mogli skosztować specjałów tajwańskiej kuchni oferowanych przez jedyną w Polsce tajwańską restaurację Kuku z Krakowa oraz firmę Chimei Food, której przedstawiciele przylecieli do Polski specjalnie na to wydarzenie. Kucharze przygotowali m.in. wyśmienite pierogi, gua bao i kultowe bubble tea, popularny napój wywodzący się właśnie z Tajwanu.


Nie brakowało także atrakcji związanych z turystyką – można było przenieść się w najbardziej charakterystyczne miejsca na wyspie dzięki specjalnie przygotowanej fotobudce, a także podziwiać wystawę zdjęć oraz filmy prezentujące walory turystyczne tego niesamowicie różnorodnego regionu. Prezentacja lokalnej kuchni i atrakcji turystycznych miała przybliżyć przedsiębiorcom inne oblicze Tajwanu, a tym samym zachęcić do odkrycia możliwości współpracy, szczególnie w wiodących na wyspie sektorach gospodarki, jak ICT, przemysł maszynowy, motoryzacyjny, rowerowy, narzędzi, elementów złącznych.


Kolejny dzień to wizyty tajwańskiej delegacji w instytucjach biznesowych oraz siedzibie lidera z branży e-commerce.  


Organizatorem wydarzenia była TAITRA – największa na Tajwanie, sponsorowana przez rząd i stowarzyszenia handlowe organizacja non profit, której misją i zadaniem jest wspieranie współpracy gospodarczej pomiędzy Tajwanem a innymi krajami na całym Świecie. Polski oddział TAITRA jest jednym z ponad 60-ciu i prężnie działa w kierunku zacieśnienia współpracy pomiędzy naszymi krajami. Współorganizatorem wydarzenia była Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.


Przedsiębiorcy zainteresowani bliższą współpracą z tajwańskimi dostawcami mogą zgłaszać się do warszawskiego przedstawicielstwa TAIRA w celu uzyskania pomocy w pozyskaniu kontaktu do dostawców konkretnych produktów na Tajwanie.


Więcej informacji:
Taiwan Trade Center Warsaw
https://warsaw.taiwantrade.com/home
warsaw@taitra.org.tw
tel. 22-370 52 10

Galeria

Strona główna Aktualności Wydarzenia Tajwan zacieśnia współpracę z polskimi przedsiębiorstwami

Zamów NEWSLETTER

Nasze propozycje

Inżynieria mechaniczna dla majsterkowiczów. Prosty przewodnik po praktycznych zagadnieniach
Brian Bunnell, Samer Najia

Inżynieria mechaniczna dla majsterkowiczów. Prosty przewodnik po praktycznych zagadnieniach

Helion

"Inżynieria mechaniczna dla majsterkowiczów" to pozycja adresowana do tych, którzy chcą poznać podstawowe...

Przemysł 4.0 (?). Ludzie i technologie
Joanna M. Moczydłowska

Przemysł 4.0 (?). Ludzie i technologie

Difin

W ostatnich latach temat Przemysłu 4.0 zyskuje na znaczeniu. Rośnie zainteresowanie nim zarówno wśród...

Robotyzacja i automatyzacja. Przemysł 4.0
Redakcja naukowa: dr inż. Wojciech Kaczmarek, Jarosław Panasiuk

Robotyzacja i automatyzacja. Przemysł 4.0

Wydawnictwo Naukowe PWN

"Robotyzacja i automatyzacja. Przemysł 4.0" to propozycja poświęcona ultranowoczesnym rozwiązaniom dla...

Nasi partnerzy