ENG FB kontakt

28.06.2022

Strona główna Aktualności Wydarzenia Tajwańskie przedsiębiorstwa na targach ITM Industry Europe

Tajwańskie przedsiębiorstwa na targach ITM Industry Europe

13-06-2022

Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zagranicznego (TAITRA), działająca z ramienia Ministerstwa Spraw Zagranicznych Tajwanu, uczestniczyła wraz z 22 tajwańskimi przedsiębiorstwami w 94. edycji targów ITM Industry Europe, które odbyły się na przełomie maja i czerwca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

 

 

Na tajwańskim stoisku w pawilonie 3 zaprezentowano wiele innowacyjnych produktów, m.in.: mechanizmy śrubowo-toczne, roboty wieloosiowe, serwomotory zasilane prądem przemiennym, szlifierki do wałków, serwoprasy, giętarki i tokarki CNC, pionowe i poziome obrabiarki CNC oraz części zamienne do nich, wiertła do głębokich otworów, systemy smarowania obrabiarek, uchwyty wiertarskie, zgrzewarki doczołowe, urządzenia do oczyszczania chłodziwa do obróbki skrawaniem, frezarki z wymiennym wrzecionem, maszyny polerskie, narzędzia pneumatyczne, elementy złączne specjalnego zastosowania, śruby i nakrętki, uchwyty narzędziowe, wytaczarki, stoły obrotowe CNC oraz śruby rolkowe.

Wśród tajwańskich wystawców znalazła się firma HIWIN Technologies Corp. należąca do światowych liderów w produkcji systemów i urządzeń techniki liniowej. Firma ta, dysponująca nowoczesnymi rozwiązaniami, zawarła partnerstwo z 30 producentami obrabiarek z Tajwanu, by tworzyć inteligentne maszyny. Pierwszym krokiem ma być udoskonalenie kluczowych podzespołów, które pozwolą unowocześnić tajwański przemysł urządzeń precyzyjnych. Podczas wystawy można się było zapoznać z inteligentnymi mechanizmami śrubowo-tocznymi HIWIN i4.0BS zastosowanymi w maszynach 30 wytwórców (www.hiwin.tw).

Pod nazwą Hannsa Precision oferowane są obrabiarki firmy Ying Han Technology Co., Ltd. Od rozpoczęcia produkcji w 1990 r. firma zdobyła ogromne doświadczenie i wypracowała know-how w zakresie projektowania i budowania narzędzi do obróbki precyzyjnej. Produkcja wysokiej klasy obrabiarek nie byłaby możliwa bez długofalowej współpracy z cenionymi dostawcami (www.ylm.com.tw, www.ylm.pl).

SEYI to globalny producent średnich i dużych serwopras. Do najważniejszych odbiorców firmy należą: przemysł motoryzacyjny, lotniczy i kosmiczny, a także producenci maszyn rolniczych, elektroniki użytkowej, sprzętu gospodarstwa domowego, materiałów budowlanych oraz narzędzi i elementów metalowych.

Firma SEYI zaprezentowała swoje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie budowy serwopras, a także opracowany system inteligentnego tłoczenia SIMMS. Zaawansowany serwomotor o napędzie bezpośrednim umożliwia kilkukrotne tłoczenie jedną prasą, co pozwala na optymalizację produkcji. Wykorzystując cyfrową technologię IoT, system SIMMS monitoruje wydajność wyposażenia (OEE), generuje raporty eksploatacyjne, a ponadto ułatwia planowanie produkcji i konserwacji (www.seyi.com).

W trakcie czterodniowej wystawy przedstawiciele TAITRA zajmowali się promocją współpracy i wymiany handlowej między Polską a Tajwanem. Na polskim rynku i w sąsiednich krajach nie brakuje możliwości biznesowych. Tajwański przemysł maszynowy jest znany na świecie z wysokiej jakości produktów oraz konkurencyjnych cen. Z tego względu postrzegamy to wydarzenie jako doskonałą okazję do prezentacji innowacyjnych produktów firm z Tajwanu, a także spotkania się z potencjalnymi nabywcami oraz partnerami handlowymi.

Warto zaznaczyć, że całkowita wartość importu z Polski do Tajwanu osiągnęła w 2021 r. 412 mln dol., co stanowi wzrost o 10,1% w stosunku do roku 2020. Z kolei eksport z Tajwanu do Polski wzrósł o 43,8%, uzyskując w 2021 r. wartość 1,24 mld dol. Liczby te doskonale obrazują intensywność obustronnych kontaktów handlowych.

 


 

TAITRA z przyjemnością witała w tajwańskim pawilonie polskich i europejskich przedsiębiorców zainteresowanych ofertą wystawców. Więcej informacji na temat tajwańskiej delegacji handlowej udzielają:

 

Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zagranicznego (TAITRA)  
Belinda Yao Tajwańskie Centrum Handlu w Warszawie
e-mail: belinda@taitra.org.tw e-mail: warsaw@taitra.org.tw
tel. +886-2-2725-5200, wew. 1332 tel. +48-22-370-5210
faks: +886-2-2757-6653  
Strona główna Aktualności Wydarzenia Tajwańskie przedsiębiorstwa na targach ITM Industry Europe

Nasze propozycje

Hybrydowe metody obróbki materiałów konstrukcyjnych
Wit Grzesik, Adam Ruszaj

Hybrydowe metody obróbki materiałów konstrukcyjnych

Wydawnictwo Naukowe PWN

Publikacja Hybrydowe metody obróbki materiałów konstrukcyjnych jest uniwersalnym kompendium wiedzy na temat...

Teoria sterowania. Projektowanie układów regulacji
Jacek Kabziński

Teoria sterowania. Projektowanie układów regulacji

Wydawnictwo Naukowe PWN

Teoria sterowania jest elementarnym językiem, który pozwala zrozumieć i efektywnie projektować układy...

Inżynier – zawód przyszłości. Umiejętności i kompetencje inżynierskie w erze Przemysłu 4.0
Sandra Grabowska, Michalene Grebski, Wes Grebski, Radosław Wolniak

Inżynier – zawód przyszłości. Umiejętności i kompetencje inżynierskie w erze Przemysłu 4.0

CeDeWu

Wybór zawodu jest jedną z najważniejszych decyzji, jakie musi podjąć młody człowiek. Książka powstała z...

Cyfryzacja w zarządzaniu
Aleksandra Laskowska-Rutkowska (red.)

Cyfryzacja w zarządzaniu

CeDeWu

Cyfryzacja w zarządzaniu to oryginalne i pionierskie na polskim rynku wydawniczym opracowanie dotyczące...

Nasi partnerzy